בחירות לראשות המועצה - אורי ברזק, יוסי רבי

בחירות בחירות בחירות

 

לחברים שלום וחג שמח

בעוד כשבוע וחצי יערכו בחירות בגלבוע,  בחירות  שבהן מתמודדים שלושה מועמדים.  אחלוק אתכם את היכרותי העמוקה ורבת השנים עם גילי עוז- שנינו במקור מ"אותו הכפר" עין חרוד מאוחד ,שם הדרכתי אותו בגיל הנעורים .

גילי גם היה שותף בגבע לקבוצת הנוער המיתולוגית של אהרון לב שלנו שאפילו עלתה ליגה בתקופה ההיא.כבר אז התבלטו אצלו תכונות של מנהיגות ,אומץ, יושר,חברות ונחישות.

כמועמד לראשות מועצה אני חושב שהוא מביא אתו את אותן היכולות והתכונות בתוספת ניסיון בעבודה כעורך דין ומגשר ויכולת ללמוד ולהקשיב לאנשים, לחבר ולרתום אנשים ולהקיף את עצמו באנשים הנכונים למשימה.

במהותה ובאופייה - המועצה שלנו היא מועצה חקלאית.גילי ניהל בשנים האחרונות מאבקים רבים למען זכויות החקלאים, גם ברמת החקלאי הבודד וגם ברמת מועצות ואיגודים חקלאיים, גם בכנסת ביוזמות חקיקה ועצירת חקיקה וגם בבג"ץ. למשל, מאבק נגד משרד החקלאות בנושא שטחי הרדייה של הדבוראים והקפאת הגזרות,מאבק למען הלולנים בלולי המטילות (אוימו בסגירה),כולל בבג"ץ ועצירת הגזרות ועוד ועוד.

תפיסת עולמו היא שכעת, שהחקלאים הפכו לשק החבטות של המדינה ולאשמים בכל "צרות" יוקר המחיה, ושר אוצר שהוציא "מסמך כוונות" שמכוון לסגירת החקלאות ,החקלאי/הקיבוץ הבודד לא יכול להתמודד לבדו מול משרדי הממשלה,חייב שייצג אותו ראש מועצה שילחם את מלחמותיו ויגן על החקלאים.

בתחום החינוך - גילי מביא אתו תפיסת עולם מלאה לגבי עתיד החינוך במועצה שדוגלת בהתחברות מחדש אל הילד ,אל יכולותיו וכישוריו. נטישת "שפת המצוינות" ומעבר אל "כל ילד יכול" ו"לא משאירים ילדים מאחור",דהיינו שאין ילדים מחוץ למערכת הפורמאלית ומערכות נפלאות כמו "פרויקט הילה" נכנסות לתחומי בית הספר ומתחילים להתכוונן אל הילד וצרכיו במקום לכוון את הילד לצרכי המערכת.כמו כן המועצה בראשותו תהיה מעורבת בחלק מנושאי הלימוד ותילמד מורשת הגלבוע על כל גווניה (הסטוריה,טבע,איכות הסביבה, דו-קיום וכד'). גילי מאמין בחיבור המערכת הפורמאלית אל הבלתי פורמאלי לעבודה במסגרת אחת שמלווה את הילד לאורך כל היום ,עד הערב, כולל שימוש במתקנים לצרכי חוגים והעשרה .גילי מאמין שהחינוך הוא חזות הכל ולכן משמש גם כמראה לגבינו כחברה ולכן כל הדברים האחרים כמו ספורט, איכות הסביבה וכדומה נמדדים גם לפי הערך המוסף החינוכי שלהם.

בנושא איכות הסביבה - החזון של גילי הוא של גלבוע ירוק וחזון המרחב הביוספירי. כרגע המאבק העיקרי הוא בשתי חזיתות:1- מניעת כניסת מפעל פרוטארום ומפעלים מזהמים נוספים בכל האמצעים וצפוי מאבק ארוך. 2-סגירה והרחקה של מפגעים קיימים.אחד המפגעים נמצא מאחורי טמרה והוא בריכות החימצון של תנובה. והמפגע השני הוא המחצבה שמאיימת על בריאותם של תושבי גדעונה בעיקר (גם נורית וגן נר במעגל הקרוב)גם שם המאבק המשפטי צפוי להיות קשה וארוך.
אני מקווה שלא נצטרך לשנות את מילות השיר ל:"את ראשו של הגלבוע, מישהו איפשר לקטום"....אני חושב שמבין המתמודדים, המועמד היחיד שיש לו את היכולות המתאימות להתמודד עם האתגרים שניצבים בפני המועצה הוא גילי עוז.

לסיכום - אחרי 20 שנה יש לנו אפשרות לחזור להיות חלק מהמועצה ולשים שם מועמד מ"שלנו" , מועמד שהוא בשר מבשרנו ,חי ומבין את מצוקותינו,קשיינו ותקוותינו ובנוסף מביא ומחבר ומשלב את כל המגזרים, באמת הגיע הזמן למישהו כמו גילי.

אני קורא לכולנו להצביע לגילי, כדי שב- 3.6.2015 לא נצטרך לשבת ולשאול -איפה טעינו?

חג שמח ,יוסי רבי

**********

אף אחד לא קם? – שיר למתלבטים

מי שחושב שהמועצה האזורית שלנו פועלת נהדר

שיישב...

מי שחושב שאחרי השחרור לא צריך לחכות לו כאן כלום

שיישב...

מי שמתאים לו לחפש תרבות במועצות שכנות

שיישב...

מי שמאמין שאי אפשר לקדם ולייצר אלטרנטיבות לבית הספר הקיים

שיישב...

מי שמאמין כי הדרך היחידה לקבל היתר בנייה היא באמצעות טובה אישית

שיישב...

מי שמחכה שתבוא הרכבת ותיקח אותו לאוניברסיטאות רחוקות ולעבודה בתל-אביב

שיישב...

אבל מי שמאמין שאפשר אחרת

שצריך במועצה 'יחידה להכוונת חיילים משוחררים',

שאפשר לעשות תרבות ולהפוך את המקהל לאבן שואבת של מופעים כמו בקיסריה,

שיש מקום ליוזמות חינוכיות חדשות ומרחיבות אופקים,

שמינהל-תקין הוא מטרה ודרך חיים נכונה, ראויה ואפשרית,

שניתן יהיה ליצור כאן מקורות פרנסה מגוונים,

שיקום!!!

שיקום בשישה ביוני

ויצביע עובד נור לראשות המועצה

אל תתבלבלו....

בברכה, אורי ברזק

מופיע בעלון:
תגובות לדף