מקום שני לילדי גבע בתחרות "כוכב נולד" אזורית - דניאל הקסטר

פרס שני  לילדי-גבע (ז' -יב')  בתחרות האזורית "כוכב נולד"

 

במוצאי-שבת (.16.5) התקיימה בבית-השיטה התחרות האזורית המסורתית הדו-שנתית "כוכב נולד",מייסודו ולזכרו של יותם לוטן, בן בית-השיטה, שנפל כקצין במלחמת-לבנון השנייה.זו הפעם השנייה שהוזמנתי לייצג את גבע כשופט בתחרות.  הפעם היינו חמישה שופטים בלבד, בעוד שבעבר כל ישוב מתחום המועצה האזורית גלבוע שהשתתף, שלח נציג-שופט.

זהו מפעל תרבותי וחינוכי מלהיב ומרשים, בו מעלה כל חברת-ילדים (ז'-יב') מהישובים השונים מופע-אמנותי בכוחות עצמה, ללא התערבות מבוגרים.   המופעים אמורים לכלול ריקוד, שירה, תנועה, המחזה, נגינה, וכו'. 

מושקעות בהפקת האירוע עבודה רבה, יוזמה, משמעת, שיתוף, ויצירתיות במשך כחודשיים שלמים,  כשהמדריכים, והמתאמים מטעם המועצה -האזורית רק מכוונים מרחוק.

הערב המסיים תקופה זו, שהיא לכשעצמה חשובה ומרתקת לכל הילדים המשתתפים, הוא גולת-הכותרת , ומפגש עם הרבה חוויות אמנותיות ופרגון של כמה אלפי משתתפים (הורים, בני-משפחה, חברים ותושבים מכל האזור). 

זהי כבר מעין מסורת, שאי-אפשר מספיק לשבח ולטפח אותה!  נקווה שראשי-המועצה החדשים שייבחרו בקרוב ימשיכו באותה דרך של מסירות ותמיכה כקודמיהם במפעל נהדר זה.

ברצוני לציין את הרמה הכללית  של הביצועים של רוב המופעים של ילדי הישובים השונים,אך במיוחד, ובהתלהבות רבה את המופע המלהיב, המלוטש והרענן של ילדי-גבע, שזכו הפעם במקום השני(!) (יחד עם בית-השיטה), עם "קזבלן", לצלילי שירו המפורסם של יהורם גאון, ובבימויין המבריק של עדן אלוני ותמר ברעם, הופעה שממש הלהיבה את הקהל הגדול.

ברכות חמות לכל הילדים, הנערות והנערים שהשתתפו או תמכו (כ-40), שנראה לי, שגם מאד נהנו בעצמם, וכמובן לבימאיות, להצלחתכם היפה! גרמתם לנו לגאווה ולהנאה גדולה.

ותודה רבה ומיוחדת לרז ברוד על תרומתו הגדולה.

דניאל  הקסטר


מופיע בעלון:
תגובות לדף