בחירות לראשות המועצה - אורי ברזק

6/5/2015

שוב בחירות*

*ושוב רק אלטרנטיבה אחת לשינוי אמיתי

 שוב נתלים שלטים לצידיי הכבישים, שוב עפים מסרים מלאי ארס דרך הטלפונים הניידים שלנו, שוב הזמנות לחוגי בית... סימן שחזרה עונת הבחירות לעמק.

לפני שנה וחצי הלכנו לבחירות לראשות המועצה. מאות מתושבי גבע עשו את המעשה ובאו להצביע. יותר מ80% מתושבי גבע הצביעו בעד עובד נור. זאת, מתוך אמונה איתנה כי רק עובד נור יכול לשנות את דרכי הממשל במועצה האזורית הגלבוע ולהביא תקווה לעמק הזנוח שלנו. מול עובד נור עמד אז דני עטר – ראש המועצה המכהן מזה שני עשורים. הבחירות הסתיימו בניצחון של עטר בהפרש של כ-1400 קולות בלבד בכל המועצה. למעשה, אם 701 איש היו מצביעים לעובד ולא לעטר לא היינו היום שוב במערכת בחירות. אבל בבוקר שלמחרת הבחירות, קמנו לשחר של יום ישן.

והנה שוב מערכת בחירות – ביום ג' - 02/06/2015 נלך לקלפיות. ושוב מתייצב עובד נור לתפקיד חשוב ומלא אחריות. עובד אינו לבד - אתו קבוצה גדולה של אנשים אשר מאמינים, שהפעם סוף סוף נכון העמק לשינוי המיוחל. קבוצה זו גדלה והתפתחה מאז מערכת הבחירות הקודמת. היא מגוונת יותר ומעוררת תקווה שאפשר לפעול אחרת.

מאז הבחירות הקודמות המשיך עובד נור להנהיג קבוצות של מתנדבים שהחליטו שטרם נשלמה המלאכה. קבוצות מעורבות ובהן תושבי הגלבוע מגן-נר, מחבל תענך, מהכפרים הערביים, מהמושבים הוותיקים ומהקיבוצים. אנשים הפועלים כבר שנה וחצי יחד. נשים המתארגנות לעשייה משותפת, תושבים הנפגשים לאירועים חברתיים, רוקמים יחד פרויקטים של חיבור ופעולה שחוצה ומפוררת את החלוקה המגזרית. ארגון הנאבק בצורה אפקטיבית כנגד מפעל מזהם-סביבה הרוצה להתחיל לפעול בעמק.

זכיתי לקחת חלק באירועים אלה וחשתי כיצד הלב מתרחב. אתה מוצא את עצמך נפגש עם פנים חדשות שמעולם לא הזדמן לך לשמוע אותם ולהכיר אותם. אנחנו אנשים שלומדים להשיל את הזרות והניכור אשר הפכו לקרדום הפוליטי של המשטר הישן. אתה מרגיש שהנה הנה, אנשי חבל תענך כבר לא שונאים אותך רק בגלל שאתה קיבוצניק. שערביי העמק – אנשים מלומדים וחכמים מאוד - נכונים לחולל מהפך. אתה מרגיש שיש לך שותפים חדשים העומדים בגוו זקוף ובתבונה רבה. אנשים היכולים ללמד אותי איש הקיבוץ, דבר או שניים על התנדבות, תעוזה, נחישות ודבקות במטרה.

במהלך החודשים הללו פעל עובד כמו כל אנשי העמק בהתנדבות. לפרנסתו הוא ניהל בהצלחה רבה את היישוב הקהילתי 'תמרת' שבמועצה האזורית 'יזרעאל' וצבר עוד ועוד ניסיון. לצערו, ראה כיצד מהלכים שהחל לקדם ביישובו גן-נר, נסגרים ונדחקים לפינה במטרה להציגו כראש וועד לא מוצלח. כל זאת מתוך כוונה להקטין למינימום את סיכויי הצלחתו בבחירות הקרבות ובאות. אך למרות מאמצים ניכרים אלה, לא שינה עובד את תפישתו ואת אמונתו כי את המועצה ניתן לאושש רק בדרכי שיחה והתבטאות מסוג חדש. לכן, לא תמצאו את אנשי הקמפיין שלו מפיצים דברי בלע על מתחריו ולא על שולחיהם. עובד מוצא עצמו ניצב פעמים רבות מול תומכים הדורשים ממנו להשיב מלחמה באותם כלים בהם תוקפים אותו והוא עומד בפרץ בטיעון פשוט וברור: "השינוי מתחיל כאן – אצלי ובדרך בה אני מתנהל. ינסו למשוך אותנו להטחת בוץ, רפש, אלימות ואיומים ואנחנו נשיב בדרך חיובית בלבד. בסופו של דבר, אומר עובד, יום לאחר הבחירות ארצה להיות ראש המועצה של כולם. גם של אלה אשר הכפישו את שמי על כל גבעה נישאה ותחת כל עץ רענן. והם – המכפישים את שמי – הם תושבי המועצה אשר יקבלו ראש מועצה שבא לשרתם ברצון ובאמונה שלמה. ראש מועצה שיראה בהם שותפים לקידום האזור שלנו לעתיד חיובי.

אל לנו להתבלבל. עובד נור לא השתנה ולא שינה דרכו. קהל תומכיו במועצה גדל כל הזמן והוא היחיד שבא לשנות באמת את המתחולל במועצה שלנו. לכן, נכון לשוב ולהצביע בעדו גם הפעם.

בואו נביא שינוי יחד.

בשם תומכי עובד נור בגבע ומחוצה לה,

אורי ברזק

מופיע בעלון:
תגובות לדף