דף מספר 2123
18/7/2014
רשימת המאמרים
לחצו כאן להצגת כל הכתבות ברצף
דף 2123

דף מספר 2123 כ' בתמוז תשע"ד 18 ביולי 2014

עריכה והדפסה: נעה ידין ועדנה לנדאו

עריכה באינטרנט: טל גולן, אייל אורן

 

זה קרה אתמול סמוך לשעה 13:00 בצהריים - לי אביב דדון (34) ובעלה ברק נסעו יחד עם ילדיהם, תינוק וילד בן ארבע וחצי - כשלפתע נשמעה אזעקה. דלת הרכב לא נפתחה, והם נכנסו ללחץ. רק ברגע האחרון הצליחו ההורים לפתוח את הדלת ובנם יאיר בן ארבע וחצי רץ לבדו במהירות כדי להסתתר...

המשך בדף

 

הודעות לדף | מנהל קהילה - איציק מור

 

מזל טוב

לדבורה'לה ואבנר בן-יהודה

לנמרוד ושלי

ולכל המשפחה – להולדת

הנכד – הבן

**********

לידיעת החברות

הילה הספרית עברה לעבוד בימי שלישי.

לקביעת תורים אפשר לפנות אליה, טלפון: 052-3720574

**********

משולחן מנהל הקהילה

1. בישיבת מנהלי ענפי הקהילה הוצג ביצוע  רבעון ראשון של תקציב הקהילה.

מקורות: הקהילה גדלו לעומת תקופה מקבילה  2013 בעיקר,מעבודה חברים בבקרה פדיון  קופות גמל של עובדי חוץ. הכנסות נוספות מדמי שימוש של חקלאות גבע והשכרת המדגה.

הוצאות הקהילה דומות בהיקפם לתקופה המקבילה 2013. חלק מהפעילויות, חרגו לעומתם אחרים, אשר הוצאותיהם נמוכות יותר מתקופה מקבילה אשתקד.

2. מתנדבים - הוצגו נתוני עלות המתנדבים לגבע, כיום גבע מחייבת בגין עבודת המתנדבים 20 ₪ לש"ע.

הכנסה זאת מעבודת המתנדבים, אינה מכסה את כל העלויות שלהם הכוללים ארוחות, שימוש במבנה, עבודת חברים והוצאות ישירות כולל תקציב .נושא זה יעלה במזכירות ויובא לדיון והחלטה באסיפה בהתאם להמלצת המזכירות.

3. הפרטת מזון-לאחר תקופה של חודשיים מתחילת הפרטת מזון יש בקרב החברים שביעות רצון מהתהליך, בתקופה הקרובה נביא לציבור גם סיכומים של תוצאות ההפרטה. חברים מצליחים לחסוך חלק ניכר מתקציב המזון.

4. ענף הרכב- החל ביצוע שינויים במצבת הרכב, נרכשו 8 רכבים יד שנייה בק"מ נמוך. תהליך זה ימשך במהלך החודש הקרוב ויוחלפו עוד 6 רכבים. בחודש האחרון מתבצע ניקיון הרכבים ע"י עובד מקצועי, החברים מתבקשים לשמור על תקינות וניקיון הרכבים ולדווח על כל תקלה בגמר הנסיעה.

5. רז לבני נכנס לניהול ענף הבניה ,אני מאחל לו בהצלחה, רז מקדם את ההשקעות בהתאם להחלטות גבע. בימים הקרובים יחלו עובדי הכולבו להיערך לשיפוץ. החברים מתבקשים להיות סבלניים במהלך השיפוץ.

שנת הלימודים הסתיימה ,וילדי ונערי גבע יצאו לחופש הגדול. קבוצת גבע מברכת את כולם ,מהגנים ועד לבוגרים . לכל סגל ההוראה חברי גבע ,מורים ,מורות ,מחנכים ומחנכות ברכה לסיום השנה ואיחולים לחופש מהנה ובטוח.

קבוצת גבע קלטה בימים האחרונים משפחות וילדים מאזורי עימות בדרום ,אני מאחל להם חופשה שקטה.

תודה לזהר ברג, רז ברוד, רותי לב (ק)  ולנעורים שלקחו את חסותם על קליטת המשפחות והילדים בגבע.

בישיבת צוות חירום בשיתוף בעלי תפקידים נעשה רענון למקרה חירום, המקלטים בגבע ערוכים לקלוט את החברים במידת הצורך, התנהלות החברים תהיה בהתאם להוראות שנקבל מהרשויות המוסמכות במדינה.

שבת שלום, איציק מור

ותחשבו על זה - רחלי וייס

רגע לפני הדיונים תחשבו גם על זה?!

חבר ותיק: "אני אבוד על מדרכות הקיבוץ הריקות"

אבנר מילמן, מרחביה

ואז הגיעה ההפרטה, הכל נעזב, קרס, והיום אני לא פוגש נפש חיה במדרכות המשק. מי חשב שחברי מרחביה ילכו לשוק בעפולה, לאסוף ירקות ליד גדרות השוק בחשכת הלילה


החצר הגדולה במרחביה אתר ראשית ההתישבות בקיבוץ מרחביה

כבוגר קיבוץ מרחביה - נולדתי ב-1936 ומאז אני שתול בקיבוץ - אני זוכר הכל: שמחות, עצבונות, חיים מלאים, אנשים - חברים - חברות - צעירים - זקנים - ילדים ומתבגרים. בכל פינה במשק אמירת שלום, אהלן - אחד לשני. לא כמו היום: אני אומר שלום רק לעצים, לאבנים, למדרכות.

חיים תוססים, שמחות, ספורט, ריקודים, תרבות, הכל פורח, חי ונושם. בתים נבנו, שיכונים הוקמו. לא פרטיים, של הקיבוץ היו. מדרכות מלאות המון חברים, ילדים, כלבים, חתולים ועוד. חליבות לילה ברפת, שמירות לילה, תורנות בחדר האוכל, בריכת שחייה ישנה וטובה, שפערה פיה לילה אחד וכל המים ברחו לאדמה.

קיבוץ מרחביה, על כל שלל האירועים, היה מקום פורח ומלא שמחת חיים, הצגות (יובל) ועוד ועוד, עם עתיד מזהיר של מפעל פלסים ענק ומלא גאווה! בתור בוגרי המוסד החינוכי מרחביה, וחלק מקבוצת "גפן", היינו גאים להיות בנים, ואחר-כך (כולנו) חברים בקיבוץ מרחביה.

ואז הגיעה ההפרטה. אמרו שזה נחוץ להמשך קיומנו הכלכלי, פנסיה ועוד. ואז הכל נעזב, קרס, בנים רבים עזבו את הקיבוץ, חברים רבים נפטרו ורבים נואשו מהמקום ששמו קיבוץ מרחביה. היום, עזוב ועצוב להסתובב במדרכות מרחביה. לפני ההפרטה הייתי פוגש חברים כל יום. היום אני לא פוגש נפש חיה, וכשאני כבר פוגש שואלים אותי: לאן נעלמת? חשבנו שגם אתה עזבת את מרחביה.

אין מנוס משינויים, כנראה, אך חבל שמרחביה בחר בשינוי הרסני, שלילי, לא-חיובי. כל עניין שיוך הדירות,היזמות הפרטית, חיסול ענפים מקומיים (ראה גידולי-שדה), משתלה, ועוד. עזיבת הבנים - הם לא חוזרים ולא יחזרו. הקמת קהילה מעבר לכביש, ניכור עצום בין מרחביה וההרחבה. בנייה פרטית בעלויות ענקיות לבעלי ממון, וחוסר כסף. מי חשב שחברי מרחביה היום ילכו לשוק בעפולה, לאסוף ירקות ליד גדרות השוק בחשכת הלילה.

כל לילה אני שומע תנים ושועלים הבאים לחפש מזון בקיבוץ. פעם הם לא העזו להגיע לגדר הקיבוץ, היום הם בתוך הבתים. עזובה עצובה, נוראה.

אני יכול לכתוב עוד ועוד על מרחביה של פעם שנעלם, ועל היש שאיננו. אני עייף מלכתוב עוד, אולי אמשיך בפעם הבאה. רציתי לכתוב יותר חיובי - עם הומור, עם אופטימיות. אני עדיין מחפש את ההומור; על אופטימיות קשה לכתוב ולדבר.

שנת 2014, אני עדיין כאן, אבוד במרחביה על המדרכות הריקות

חומר למחשבה - רחלי וייס

להתעורר מחלום בלהות - אורי ברזק

להתעורר מחלום הבלהות

אורי ברזק, גבע, ידיעות הקיבוץ 13/7/2014

11.7.2014 

כיצד אביט בפניך, בני, כשאתה תירה את הירייה הזו? כיצד אביט בראי כשזה יקרה?

  ילד שלי - אתה בן 15 וחצי היום. מעולם לא העליתי בפניך את פיצול האישיות שבו אני חי: קצין בצה"ל, דור שני ללוחמי גולני, ושמאלני מוצהר. איך מיישבים את פיצול האישיות הזה?

 אבא שלי - סבא שלך - אמר לי שצבא זה רע הכרחי. ומה עליי לומר לך? שזה הכרחי?! הנה, בן גילך נורה מרובה של חייל כמו זה שאתה תהיה תוך שלוש שנים. ייתכן שגם אבא של אותו חייל, כמוני ממש, הוא דור שני ללוחמי אין-ברירה ששלח את בנו להגן על המדינה.

  כיצד אביט בפניך כשאתה תירה את הירייה הזו? כיצד אביט בראי כשזה יקרה? אביו של הילד הירוי הוא בן גילי. הוא פועל בניין - המקצוע הכי נחשב - הוא יודע לבנות בתים! הוא עובד עם הבן שלו כתף אל כתף, כמו שאנחנו אוהבים לעשות לפעמים. הוא יודע כמוני שהבן שלו, בשעות הלילה, עושה דברים מסוכנים, וכמוני הוא סומך על הבן שלו שישמור על עצמו.

ילד שלי - האם אתה מבין את הטירוף הזה שעובר עלינו, האבות, כשאתה ובני גילך חוגגים את החופש הגדול  המסוכן הזה?! האם יש לך מושג על גודל הפלצות למקרא העיתונים ול"מקרע" הזהות שלנו פה על האדמה הזאת?

בוא נתעורר מחלום הבלהות. תעיר אותי בשתיים בלילה כשאתה חוזר, ותגיד לי: אבא, אני פה, אתה רק חולם. הרי ככה אתה תמיד עושה.

 

ראיון עם חברי עין השלושה

ראיון בכתב ובע"פ

 

שוחחנו עם יעל סטדין מנהלת הקהילה הנמצאת כאן עם משפחתה

1.  כמה פרטים על הקיבוץ עין השלושה. סביבתו הגיאוגרפית ,קצת הסטוריה, תושבים-חברים, ילדים , שיתופי? מופרט? וכו וכו

ת.קיבוץ  עין- השלושה נוסד בשנת 1950, קיבוץ שיתופי המונה 380 נפש,  מתוכם 107 חברים.

הקיבוץ ממוקם כ-3 ק"מ קו אווירי מחאן-יונס.

עין השלושה מתפרנס בעיקר מחקלאות, רפת ומפעל לקלסרים "קלסריקה".

במערכת החינוך יש כ-85  ילדים, מתינוקות עד י"ב  (כולל ילדי תושבים בהרחבה).

בשנה האחרונה לאור הביקוש של בני משק לחזור ה"ביתה", התחלנו בתהליך של צמיחה דמוגרפית.

2.      קצת על המצב הבטחוני בדרך כלל בשנים האחרונות ובימים האחרונים בפרט

ת. לפני  כעשור (לאחר פינוי גוש קטיף),נולדה מציאות ביטחונית חדשה  בעוטף עזה והסביבה. "שיגרה" טפטופי פצמ"רים ללא התראה, מה שהביא את הדרג הניהולי באזור להקים צוותי חרום שיתנו מענה תקשורתי ופיזי לאוכלוסייה.

מבצע "צוק איתן" הביא אותנו להחלטה לפנות  את המשפחות ואת הילדים

על מנת לא להשאירם חשופים יתר על המידה למציאות של סכנה קיומית.

למעשה אצלנו כל הזמן שיגרה של "טיפטופים" לעיתים אפילו מדי יום ביומו. אני טוענת שאנחנו חיים תחת איום של "רולטה רוסית".

 

מנהרה שהתגלתה ליד עין-השלושה

במלחמה האחרונה  נהרג מפגיעת פצמ"ר בחצר חייל ששהה במשק, מתנדב נורה ונהרג בעבודתו בשדה , בתים נפגעו ונהרסו.

עד לא מזמן לא היה מיגון נאות ולאחרונה עם הכנסת הממ"דים לבתי החברים והתושבים,  קצת נרגעה החרדה כשיש לאן להכנס כשיש נפילות.

3.      תגובות חברים וילדים על הנעשה

יש המון חרדות ודברים שמתגלים בדיעבד המצב משאיר צלקות בנפשם של הילדים גם אם לא מתגות מיד.. מרגישים באויר את החרדה. כל דלת שנטרקת מקפיצה מבהלה. יש ילדים שצריכים טיפולים אישיים ואנחנו פונים למוסדות ממשלתיים ואחרים לעזרה כמו הבטוח הלאומי למשל. אבל המצב הבטחוני גורם לכך שגם הילדים הגדולים יותר אלה שחוו את עופרת יצוקה נדרשים לקבל לפעמים עזרה נפשית

אני באתי לקיבוץ מהמקום שאני רואה בו גן-עדן גם התושבים שבאו לא מזמן אינם רוצים ללכת מכאן בגלל הרגשת היותם חלק מהקיבוץ. ויאמר לזכותם שגם אצלם ניכר החוסן החברתי מרגישים שהם רוצים ועושים כחלק בלתי נפרד מחברי עין השלושה..

4. למה פניתם דוקא לגבע?

ת.לפני כשנתיים, במבצע "עמוד ענן", קיבוץ גבע פרסם בתוכנית בוקר של "אורלי וגיא" את רצונם לארח משפחות מהדרום.

טילפנו ומיד נענינו בברכה ובנתינה ....

במבצע הנוכחי, יצרנו קשר עם אפרת (מטפלת ד-ה-ו), אשר מיד גייסה את קהילת גבע ועבדה על מנת לקבל אותנו שוב בקבוץ גבע.

5.      איך קבלת הפנים? התנאים ? עם מי אתם בקשר בגבע?

ת.קבלת הפנים היתה מחממת את הלב, עם ניחוחות של בית,

זה הזמן להודות לרז ברוד, רועי נחשול ולכל שכבת י"ב אשר פינו עבורנו את מגוריהם על מנת להפכם לביתנו החדש בגבע.

אנחנו בקשר עם אפרת המדהימה שדואגת לנו לכל פרט ולנפש, רז שזמין 24 שעות ביממה וכל דאגתו היא שלא יחסר לנו כלום ולתת ולעניק לנו ללא תנאי, רועי המקסים שתמיד דורש לשלומנו ומוכן לכל משימה העיקר שנרגיש טוב, זוהר, רעיה , הילי וענבל שדואגות לנו תמיד לארוחת ערב טעימה ונעימה,  אנו בקשר גם עם אנשי החינוך, חדר אוכל, מכבסה, מרכולים, ולרחל שדואגת לנו ל"פאני מני" תמיד, למציל בבריכה  ,  והאמת אנחנו מרגישים את החיבוק של כל הקהילה אשר בכל רגע נותנים לנו להרגיש רצויים, מחובקים ואהובים בגבע.

6.      מה הצפי לגבי המשך?

ת.היום יותר מתמיד לאחר שהחמאס לא מוכן להפסק אש, אי הודאות לגבי ההמשך גדולה מתמיד.

7.      מי מעין השלושה נמצא כרגע בגבע ?

ת. משפחות עם ילדים.

8. מה קורה עכשיו בקיבוץ בעודכם שוהים בגבע?

המצב בקיבוץ אינו פשוט, הקיבוץ הוגדר כשטח צבאי סגור, מופצץ יום וליל,

כיתת הכוננות גויסה בצו 8 וצוות צח"י (צוות חירום ישובי)  מטפל ומעדכן על האירועים המתרחשים בשטחי הקיבוץ.

אנחנו רוצים לציין  עד כמה אנחנו מוקירי תודה למשפחת קיבוץ גבע. הסולידריות , האהבה והנתינה שאנו זוכים לקבל בביתכם אינה מובנת מאליו ועל תודה ענקית מכל הלב.

יעל  - מנהלת הקהילה של עין השלושה

עדכוני תנועה

יום ב' 14.7.2014

"צוק איתן" - עדכון לקבוצים

מבצע "צוק איתן" נמשך ואנחנו נערכים לעוד שבוע פעילות של צה"ל וכוחות הביטחון ולליווי וסיוע לקיבוצי עוטף עזה והדרום.

התנועה הקיבוצית מסייעת לקיבוצים בדרום באמצעות מטה הממוקם בעוטף ונמצא בקשר עם הקבוצים והמועצות האזוריות. מטה נוסף נמצא בבית התנועה בת"א מרכז את הבקשות והצרכים מהדרום ויוצר את החיבור לקיבוצים במרכז ובצפון.

עיקר הסיוע עד היום כלל אירוח וסיוע בהפגות ברענון ובמנוחה לילדים ולמשפחות.

קבוצים רבים נוטלים חלק במבצע זה ואנו מודים על כך. הימים הבאים מחייבים הצטרפות של קיבוצים נוספים כדי לאפשר לעוד חברים, ילדים וקבוצים לאסוף כוחות להמשך.

בנוסף לכן אנו מבקשים ליצור מאגר של מתנדבים מהקבוצים למשימות הבאות:

1.      סיוע בענפי החקלאות בעיקר רפתנים

2.      סיוע במערכת החינוך החברתי והגיל הרך.

3.      סיוע בשמירה בקבוצים

4.      עובדים סוציאליים

5.      מתנדבים נוספים בתחומי עיסוק אחרים יתקבלו ברצון.

סידורי הסעות וכספים בגין אירוח יש להסדיר בין הקיבוצים והמועצות מעוטף עזה והדרום, לבין הקיבוצים והמועצות הקולטות.

בשעה זו אנו מחזקים את החברים, הקיבוצים והמועצות האזוריות בדרום ומודים לחברים ולקיבוצים הקולטים על הנכונות וההתנדבות. זו שעה חשובה למדינה בכלל לתנועה הקיבוצית בפרט.

נוקי גולדפישר  052-2751575, יואב מרגלית 050-5550300

מטה החרום בתל אביב 03-6925221

מטה דרומי וריכוז: ד"ר רינת גלילי 052-3868845

יענקלה שצרנסקי - 052-3251107


מבצע "צוק איתן" - התנועה הקיבוצית פועלת מיומו הראשון של המבצע בסיוע לאלפי תושבים מהדרום

מהרגע שהחל מבצע "צוק ענן" נפתח בתנועה הקיבוצית חמ"ל הסיוע לתושבי הדרום. מחלקת הביטחון של התנועה ופעילי אגף חברה, קהילה ותרבות בנו במהלך השבועות שקדמו למבצע "בנק" קיבוצים ומתנדבים שיכולים לסייע בעת הצורך. מתחילת המבצע סייע המערך אותו בנתה התנועה הקיבוצית, בתיאום מלא עם המועצות האזוריות בעוטף עזה, לאלפי תושבים מהדרום ביציאה לפעילויות הפגה יומיות או שהיות ארוכות יותר. מוזמנים לקרוא על הפעילות בכתבה שפורסמה ב"ידיעות אחרונות" בלחיצה כאן.  ניתן לפנות לחמ"ל התנועה הקיבוצית או לאנשי מחלקת הביטחון במספרים הבאים:

03-6925221/03-6925218  נוקי גולדפישר 052-2751575/ יואב מרגלית 050-5550300

סיורים בקיבוצי עוטף עזה

"גם בעת הזו מפגש עם בעלי תפקידים ועם חברות וחברי הקיבוצים הוא מרגש וחשוב. אני מאמין שאנחנו יכולים לסייע באופן ממשי לקיבוצים בשעת חירום כזו. ההזדהות וההערכה כלפי חברות וחברי הקיבוצים ותושבי האזור כולם מביאות אותנו לפעול בשיא המרץ ואנחנו מתכוונים לעשות כל שניתן כדי לעמוד לצדם היכן שיידרש" אמר ביום חמישי האחרון (10.7) איתן ברושי, מזכ"ל התנועה הקיבוצית, שסייר, יחד עם יואב מרגלית, רכז מחלקת הביטחון, יענקל'ה שצ'רנסקי, רכז מחלקת רכזי האזור ואסף ארטל, רכז אזור הדרום הנכנס בקיבוצי המועצה האזורית חוף אשקלון. הסיור החל במפגש עם ראש המועצה, יאיר פרג'ון וצוותו והמשיך בזיקים, יד מרדכי כרמיה ושדרות .  ניתן לקרוא איגרת מטעם מטה התנועה הקיבוצית בנושא מבצע "צוק איתן" ופעולות התנועה במהלכו בלחיצה כאן: אגרת לחברות וחברי הקיבוצים- מבצע "צוק איתן"

מחברים קצוות ופערים– התנועה הקיבוצית והקיבוץ הדתי מקימות צוותי עבודה משותפים עם מנהיגים מהציבור הערבי בישראל

בצל אזעקות שהפריעו לא פעם לישיבה, התכנסו (ביום ה' 10.7) בבית התנועה הקיבוצית  אנשי רוח ומנהיגות מהתנועה הקיבוצית, הקיבוץ הדתי והציבור הערבי בישראל לדיון ארוך בנוגע לשסעים והמתחים שהתחדדו בשבועות האחרונים בין חילונים לדתיים ובין יהודים לאזרחים מהמגזר הערבי. הישיבה התקיימה בראשותם של איתן ברושי, מזכ"ל התנועה הקיבוצית ונחמיה רפל מזכ"ל תנועת הקיבוץ הדתי. הנוכחים החליטו על יוזמה משותפת לשתי התנועות להקמת שני צוותי עבודה שייפגשו אחת לחודש ויצרו תוכנית עבודה לשנים הקרובות מטעמן של התנועות בנושאים המדוברים. מלבד זאת החליטו המשתתפים בישיבה כי בכל מקרה בו יבוצע פשע שנאה ברחבי המדינה ייצא גינוי ברור מטעם התנועות ותיעשה גם פעולה אקטיבית שתהווה ביטוי שלו בפועל.

בכירי המשק יובילו תוכנית להעצמת המנהיגות בתעשייה הקיבוצית על שמו של גזי קפלן ז"ל

רגע לפני שהחלו האזעקות בערי המרכז מלאו את אולם צוותא בתל אביב בכירי המשק הישראלי, ביניהם מושיק תאומים, עפרה שטראוס, דן פרופר ועוד...האירוע המיוחד והמרגש היה לזכרו של גזי קפלן, ז"ל, חבר קיבוץ לוחמי הגטאות, מורה, מחנך ומנהיג ייחודי בתחומי התעשייה והניהול. במהלך הערב הושקה תוכנית מנטורינג להעצמת מנהיגות וחזון בתעשייה על שמו של קפלן בה ייפגשו מנהלים ויושבי ראש של אסם, יפאורה, תנובה, הוט, הצ'יסון, אהרוני-שני, גיתם, בונז'ור, ויוליה ומהדרין  עם מנהלים מהתעשייה הקיבוצית ויצרו עמם תהליך של פיתוח והעצמת המנהיגות בתוך התעשייה הקיבוצית שהם ממוביליה.

2015 מתקרבת – סיכום חציוני ל2014 ותחילת הכנות לשנת הפעילות הבאה בתנועה הקיבוצית

בתחילת השבוע האחרון קיימנו, כלל פעילות ופעילי התנועה הקיבוצית, יומיים של סיכום חציוני ל-2014,  למידה והכנות עומק לשנת 2015. היומיים החלו בסיור באזור הגליל המערבי בהובלתה של רכזת האזור, ליאת פאר בו התקיים מפגש מרתק עם הפעילות של ארגון "מילואות" ועם און ברזילי ויונתן מלמד העומדים בראשו, צוות "יוגי" המתכלל תחומי פעילות ועשייה רבים באזור ועם "קשת אילון", פרויקט אומנותי, ציוני וקיבוצי ייחודי אותו הקים ומוביל גלעד שיבא שאירח את הסיור . מטרת היום הייתה ללמוד על שיתופי הפעולה האפשריים עם גופים ומרכזי עשייה שונים והוא המשיך בסיור בפעילויות הקק"ל, מקורות ורשות שמורות הטבע והגנים. היום השני הוקדש לדיונים אסטרטגיים ומפגש עם גורמים שונים בתנועה הקיבוצית ובמועצות האזוריות על מנת לחדד ולתכנן את עבודת מחלקות ואגפי התנועה לקראת שנת 2015.

בתום שבוע קשה ועמוס זה אנו שולחים חיזוקים חמים לילדים, לחברות וחברי הקיבוצים, לתושבי הדרום כולם ותמיכה מלאה בצה"ל ובכוחות הביטחון

שבת שלום ושיבואו ימים שקטים במהרה,

עופר נוימן - דובר התנועה הקיבוצית

בנינו בתפוצות הארץ

בנינו בתפוצות (הארץ)

מתוך :ידיעות העמק 11.7 כושר / אלה חוגגת שנה

מכון הכושר ' הסטודיו של אלה' מרמת-ישי בהנהלת אלה בן-שמעון, יערוך ביום רביעי בין השעות 17:00 עד 21:00  אירוע לציון שנה להקמתו.

במהלך האירוע יתקיימו שיעורי ספינינג תחת כיפת השמים, מכירת בגדי ספורט, התאמת מדרסים בחינם והדגמות עם רצועות TRX.

"עבדתי הרבה שנים כמאמנת כושר בחדרי כושר", סיפרה אלה בן-שמעון, "החלום שלי היה לפתוח מקום משל עצמי.

"רציתי לאגד את כל הדברים שאני עושה למקום אחד שהוא שלי".

מאז פתחה אלה את המכון, הוא זוכה להצלחה גדולה וזאת בעיקר בגלל הגישה של אלה – יחס אישי ואימון בקבוצות קטנות. "השלב הבא הוא להמשיך לגדול ולצרף עוד מתאמנים ועוד מאמנים. הספורט בשבילי הוא הכול בחיים ואני מנסה להנחיל למתאמנים שלי שלהיות בכושר זה לא רק לעשות ספורט, זה גם הרבה דברים מעבר".


********

רותי גוריון בת 70

ביום שישי האחרון 11.7.14 נאספנו בגבע בני משפחתה הקרובה והקרובה פחות וכמה בני כיתתה שבאו להפתיעה ולברכה - ליום הולדתה ה-70.

מאחר והוזמנתי על ידי יזהר להשתתף באירוע, ולאחר שניסיתי ללא הצלחה להפוך את האירוע כגיבוש משפחתי עבורינו, נסעתי לבסוף בגפי מרמת השרון לגבע.

על אף הדרך המוכרת לי מביקוריי הרבים בגבע ובעמק, החלטתי לתת "צ'אנס – (

{כפי שהיה אומר גדעון גולן) -  ל ג'.,פי.אס G.P.S  שלי. להפתעתי - גבע לא מופיעה אצלי במכשיר? מה שהצלחתי למצוא היה "ליד כפר יחזקאל"...

מכשיר הפלא...הוביל אותי לא בדרך בה הייתי רגיל לנסוע דבר שגרם לי חוסר שקט וחשש שאני כבר ליד טבריה???? עצרתי, בדקתי, שאלתי בתחנת דלק ואכן הגעתי בדיוק בזמן.

התפלאתי שבמעלה הכביש מימין – אין כרמים? ומשמאל –אין בית אריזה? (עדיין חרוטים בזכרוני)

חניתי בחניון המרווח וצעדתי לכוון חדר האוכל שבחזיתו חונות קלנועיות רבות...

התאספנו במועדון הממוזג ממתינים לרותי, כשהגעתי - הכרתי מספר מועט שלי המשתתפים ולכן שאלתי כול מי שנקרא בדרכי, מי הוא /היא ומה הקשר שלהם לרותי? ואז מגיעה רותי מלווה בכמה מילדיה ונכדיה מרוגשת ומופתעת מכמות המשתתפים והמברכים שהמתינו לה.

על אף חום הצהרים - יצאו רוב המשתתפים לסיור רגלי בעקבות נקודות חשובות ומשמעויות בילדותה של רותי. אני השתתפתי בחלק הראשון בו עמדנו מול ה"חדר" של אסתר ושלוימקה גוריון" והמשתתפים סיפרו מה היה המקום הזה עבורם – מרתק.

בסיום הסיור, חזרו כולם למועדון והתכבדו בשתייה קלה, סלטים ומאפים מצויינים שהביאו איתם בני המשפחה.

מתי יושפה –בנה של רותי נתן סקירה מעניינת בנושא הקשר בין שם האדם לבין ייעודו בחיים.

פינחס (בעלה של רחליק ז"ל) הודיע שמאחר ואינו יודע לנאום - יפצח בשירה להנאת כולם.

יזהר דיבר בחיבה על אחותו וכן דיברו עוד כמה בני משפחה וקרובים וחברים, כולם נתנו לנו להרגיש מה שהיה ידוע לי – כי רותי אותה הכרתי מאז הייתה בת 3 וחצי בערך ואילך (כבן חוץ שאומץ על ידי משפחתה) – בחורה מקסימה ובעלת ערכים אותם ספגה בגבע.

גדעון טימור - מוטרו

 

קצת הומור | המשך מעמוד השער

"צוק איתן"?

כמו אירועים אחרים  יוצאי דופן, ששופכים שמן על מדורת ההומור שמהבהבת  תמיד אצל אלה שיש להם את זה, ומחכה רק לגפרור שיצית אותה, הרי שגם "צוק איתן" עושה להם את זה. להלן כמה "פנינים":

* חמאס תודה רבה שהוכחת לכל הגברים בישראל שנשים יכולות להתארגן ולצאת מהבית תוך דקה וחצי


* כשיונית לוי נסחפת: אדוני שר הבטחון והרמטכ"ל לשעבר, האם לדעתך כניסה רגלית תהיה מותנית באיזה קש ששבר את גב הגמל והאם לא יהיה זה בבחינת תפסת מרובה לא תפסת או שלדעתך כשנגיע לגשר נעבור אותו כי עדיף ציפור אחת ביד ?

מרואיין: גם וגם

יונית: תודה לך


* שרכבת ישראל ילמדו מהחמאס לעמוד בזמנים

* חמאס, אתם יכולים לירות על חשבון הבנק שלי, מדובר בשטח פתוח.

* מחכה שחמאס יגדיל בטעות את טווח הרקטות ללבנון ואז חיזבאללה יירה עליו

בחזרה ואנחנו נתרחק בעודנו שורקים בתמימות

·        הישג ראשון משמעותי לחמאס מראשית המערכה: אין האח הגדול

*********

הם שם בשבילנו יום ולילה סופגים את אש החמס בגבורה


הם הגיבורים האנונימיים של המערכה הזו

זה הזמן לעצור ולהגיד תודה


תודה לכם שטחים פתוחים

תודה

********

מן התקשורת

...אלא שאז בני הזוג, מורה ואח בבית חולים במקצועם, הבחינו במראה מרגש: קציני פיקוד העורף עוטפים את בנם ומגוננים עליו בגופם. האם צילמה את המחזה והתמונה זוכה מאז לשיתופים רבים ברשת, ומרגשת רבים מהגולשים.

"היינו ברכב עם הילדים ובדיוק פנינו בכניסה לשכונה שלנו ברחובות ואז שמענו את האזעקה", שחזרה בשיחה עם חדשות 2 Online לי אביב דדון, שהעלתה את התמונה לרשת. "מיד עצרנו בצד, וראינו רכב שעצר לפנינו והיו בו ארבעה קצינים וחיילים של פיקוד העורף".

בעלה יצא להוציא את התינוק ואמר לרעייתו להוציא את יאיר - אך הדלת ננעלה והיא לא הצליחה בהתחלה לפתוח אותה. "כולם כבר תפסו מחסה וזה היה מאוד מלחיץ עד שהצלחתי להוציא את יאיר והוא רץ לבד לתפוס מחסה. פתאום ראיתי שני חיילים של פיקוד העורף שעוטפים אותו - זה היה פשוט מדהים, החיילים, שלא מכירים את המשפחה, פשוט זינקו על הילד והגנו עליו. הם לא הסתפקו בכך, ובמהלך 10 דקות ההמתנה שאחרי האזעקה הם דובבו אותו, שאלו אותו שאלות ושוחחו עמו. "הודיתי להם וממש התרגשתי, יאיר נרגע מזה",

 

דברים טובים

 

חם ועצל, ומלבד כמה משימות חיוניות פשוט אין לחשק לבשל, לאכול, להכין וכו'  כמה רעיונות של נשנושים קלי ביצוע שאינם אלא תוצאה של עצלות וחום.

משמשים ממולאים


חצו 3 משמשים מיובשים ומלאו אותם בכף של גבינה כחולה לבחירתכם (למשל רוקפור)

צ'יפס תרד

הזליפו 2 כפיות שמן זית על 1/2 כוס עלי תרד טריים, ואפו בתנור בחום של 200 מעלות עד להשגת מרקם פריך

ביצים ממולאות

 

הכינו מטבל גוואקאמולי על ידי מעיכה וערבוב של אבוקדו, מיץ לימון, כוסברה ועגבנייה קצוצה. חצו ביצה קשה, הפרידו את החלמון ומלאו את החלבון ב-2 כפות מהמטבל

פירה בטטה בקארי

בשלו בטטה בינונית במיקרו למשך 6 דקות, מעכו אותה עם ממחה וערבבו לתוכה כפית קארי, מלח ופלפל

עגבניות צלויות


פרסו שתי עגבניות תמר, וצלו אותן בתנור עם פירורי לחם, עשבי תיבול ומעט גבינת פרמזן

בננה אפויה


פרסו בננה, טבלו אותה במעט מיץ לימון סחוט טרי, ואפו במשך שעתיים בחום של 90 מעלות

תאנים ממולאות

 שתי תאנים מיובשות ממולאות בכף גבינת ריקוטה ומתובלות במעט קינמון

ענבים קפואים

הקפיאו כוס ענבים (בערך 28 ענבים) במקפיא למשך שעתיים לפחות

 

העתקת קישור