דף מספר 2349
9/11/2018
רשימת המאמרים
לחצו כאן להצגת כל הכתבות ברצף
דף 2349

 

דף מספר 2349 א' בכסלו תשע"ט 9 בנובמבר 2018

עריכה והדפסה : נעה ידין  ועדנה לנדאו

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח   ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il

שיני הזמן לא יכלו לו...

גם לא הזנחה ואבדן זיכרון של מי הוא? ועל שום מה הוא קיים? הקידמה כמעט הרגה אותו, בחינת ישן מפני חדש תוציאו.

מזל שכמה ותיקים ילידי וחברי המקום, שזוכרים לו חסד ילדות נזעקו לעזרתו ובקשו שיתנו לזקן הזה מקום של כבוד כראוי לוותיק כמוהו.

והוא, הביתן הקטן והמוצק, ששכן לו בגן המשחקים הישן של גן גני, כמעט 65 שנים , נבנה ע"י שלום ידין אבא של מוקי  כשמלאו לזאטוט (מוקי) 4 שנים. ועכשיו עמד להיאסף אל  אבותיו (הביתן) בעקבות מגרש משחקים חדש מהניילונים, שהולך ומוקם במקומו. הוא ניצל בזכות אותם דינוזאורים ו 3 פועלים גברתנים שנשאו אותו על כפיהם למקום מבטחים ובקרוב נראה אותו מתנוסס במקום של כבוד. ובא לציון גואל

 

הודעות לדף

 

מזל טוב

ליונה גפן

לדבורה'לה וצקי

ולכל המשפחה

להולדת הנין, הנכד

בן לרעות ושי

 

****************

 

חוג העמקים לשבוע שבין 11-18/11

*

חוג ספרות

יום א', 19:30, בית שטורמן

המשוררת אגי משעול –

מסעם של החיים לתוך השירה

*

קפה תרבות

יום ג', 13/11, מיכל ונילר –

לבחור, לראות את הטוב.מופע מוזיקלי משולב

*

חוג יהדות

יום ד', 14/11, 20:00, גבע

דר' ירון זילברשטיין

פגישת דוד ואביגיל

ושאלת סמכות המלך בעיני חכמים

 

פינת תרבות - לילך רז

 

משפחת גלילי תיקח השבוע בהשאלה את הקישוט שהכינה אופל לכניסה לחדר האוכל. 

אל דאגה, בתום השימוש הם ישיבו את הקישוט למקומו, בתוך שבוע ימים לכל היותר.

ההכנות לחג המשק בעיצומן וכל מי שמוכן לעזור מוזמן לפנות אליי.

בתודה

לילך רז

*************

לִכְבוֹד חַג הַעֲלִיָה הַתִּשְׁעִים וְשִׁבְעָה

תִּתְקַיֵים הִתְכַּנְסוּת בְּבֵית הַעַלְמִין

בשבּת ט"ז בְּכסלו תשע"ט      24.11.2018

בְּשָעָה  10:00  בְּדִיוּק

נִתְאַסֵף, נִתְיַחֵד, נְכַבֵּד וְנִזְכּוֹר חֲבֵרִים אֲשֶׁר חָיוּ בַּקְבוּצָה

 

 

משולחן המזכיר - יאיר קארו

משולחן המזכיר


לקראת חג גבע

חג גבע ממשמש ובא ובתאריך 23.11.2018  ימלאו 97 לעליית קבוצת ראשונים על גבעת הטרשים שהפכה לישוב מוריק ורב-דורי.

 כראוי לקיבוץ שיתופי רב-דורי אנו עוסקים  הן בקליטה  והן בתהליכי שינוי חלקם במסגרת תהליך ההכנה של חוברת השינוי לציבור.

 וחלקם הם שינויים החלים דרך קבע ביום-יום.  והרי שורת עדכונים .

חלופת האגודה :  לאחרונה קבלנו עדכונים מעורכי הדין המלווים אותנו בנושא כי מועד הכניסה של גבע לטיפול בקבלת  שמאות מתקרב.

 שאלתי כמה מתקרב ? הערכה 2-3 חודשים.  נחייה ונראה. ובכל אופן ככל שאכן תגיע השומה נצטרך להכין תכנית מימון ולחזור לציבור לקבל החלטה ברוב רגיל על אשור

 המימון וביצוע חלופת האגודה.

 אפשרות זו מצריכה מבט קדימה על תקציב 2019 ( שיהיה "קצר" בהיבטי הקהילה ) והסדרה מלכתחילה של מימון בפריסה ארוכה ובהחזר שנתי נמוך ככל הניתן.  לכשנגיע ל"דבר עצמו" נעדכן.  עד אז  - הערכה.

 נעיר כי חלופת האגודה אפשרית לביצוע במתכונת שאישרה גבע בקלפי רק כל עוד גבע קיבוץ שיתופי , ולכן אם תתעכב זמן רב ונגיע להכרעה בחזית השנייה – מעבר לקיבוץ מתחדש לפני ביצוע חלופת האגודה נצטרך להגיש את בקשת החלופה

מחדש בנוסח הנדרש מקיבוץ מתחדש.  אמנם דיה לצרה בשעתה – אבל למבקשי המידע והשקיפות – הרי המידע.

מועצת השינוי : התכנסה שוב  4.11.2018  לדיון משלים בחלוקת פירות רווחים מנכסים משותפים  בהשתתפות 25 אנשים ( מספר שיא  - שזכו אף בקרמבו בהעדר קבבוני גלידה ) .

 לפנינו עוד נושאים כגון : הסדר עבודה ,  קליטה וצעירים , בעלי צרכים מיוחדים ,  עקרונות הסדר שיוך ואיזון דיור.    

 במקביל אנו צריכים להיערך לתחילת טיפול בבדיקת היתכנות כלכלית  ,  הפקת תלושים על יבש ,  שמאות לצורך הסדר איזון פערי דיור, הפקת "חוברת שינוי" לדיון הציבורי הכולל.

בהמשך עריכה משפטית ועדכון תקנון האגודה לפורמט הנדרש להגשה לרשם ( רק לאחר הצבעה שבה הושג הרוב הדרוש של 75%  וגם כאן עוד חזון למועד )  אבל כל אלה לפנינו.

התקציב המקורי שאושר לתהליך השינוי לשנה בגובה 250,000 ₪ הולך ומתכלה על הליווי השוטף של אילן וניר,  על תהליך התמחור ועוד.

 הצוות המכין פנה למזכירות בדרכו לאסיפה לאשר מימון גישור נובמבר  2018 – ינואר 2019  בגובה 50,000 ₪ להמשך הטיפול השוטף בנושאים העולים הרשומים למעלה.

 המזכירות אישרה ויבוא  בפתח האסיפה שתתכנס ב12.11.2018  ועיקר עיסוקה יהיה באישור העברה לקלפי של הצבעות על קבלה לחברות ולמועמדות.

אלונקאים:  כל חבר וחברה המבקשים  לסייע במציאת אלונקאים יבורכו ומוזמנים לפנות ישירות לחדוה או אלי לקבלת משימות שכנוע.

 בניגוד לנכתב בנושא זה בדף  -  תקצר היריעה מלמנות שמות של "אלונקאים ואלונקאיות בפוטנציה " אליהם/ן פנינו ישירות או דרך חברים אחרים.

 על פי רוב לאחר לבטים נענינו בשלילה אך לעיתים גם צלחה דרכנו.  הנה לאחרונה  אלונקאי להנהלת מזון  - נעם רותם אושר על ידי המזכירות ומצטרף לצוות הנהלת מזון בהקמה.   חברים וחברות  המוכנים לשרת במזכירות כנציגי ציבור או לברר אפשרות כזו  מוזמנים לפנות אלי או לחדוה – דיסקרטיות מובטחת.

 חברים המבקשים לשרת בהנהלה כלכלית מוזמנים לפנות כנ"ל .  

 כל המתעניין בוועדות המבקשות/מצריכות נציגי ציבור  מוזמן לפנות לחדוה ישירות  .    

קליטה -  המזכירות ומש"א וועדת קליטה ערים לדרישת הציבור לוודא כי המתקבלים לשורותינו עומדים בהחלטות שקבעה קבוצת גבע. לעיתים זה תהליך צורך זמן וטיפול.  לפעמים גם נוצרים חיכוכים ,אבל אנו :  ועדת קליטה , מזכירות ומש"א משתדלים לפעול בהוגנות הן כלפי הנקלטים ומשפחותיהם והן כלפי הציבור הרחב   ומשתדלים לעשות זאת כמיטב יכולתנו  - גם אם לפעמים נוצר חיכוך או שנוצר צורך להבהיר החלטות גבע באופן חד יחסית.  

כך קרה גם השנה בתהליך רב משתתפים (לדעתי ללא תקדים מבחינה מספרית)   שבו  ועדת קליטה מש"א ומזכירות עסקנו בהשלמת טיפול בנקלטים למועמדות ובמועמדים לחברות כך שנגיע למזכירות ב"יום הקובע " 6.11.2018 ונסכם הדיון ומשם לאסיפה ולקלפי.   אני רוצה להודות במיוחד לרינת גלילי  חדוה שקד וורד ידין על השקעת זמן וסבלנות אין קץ שבלעדיהן היה התהליך קשה שבעתיים.    לחברי גבע אני קורא להצביע בעד כל המועמדים שמגיעים לקלפי. קיבוץ רב-דורי מצריך רציפות באוכלוסיה  והצערתה באופן קבוע , והורים תמיד שמחים שבזקנתם יש  מי מילדיהם ומשפחתו לידם.

אסיפה  -  ביום שני 12.11.2018  בשעה 20.00 במועדון לחבר תתקיים אסיפה

שעל סדר יומה : הודעות  ולאחר מכן בקשת תקציב גישור  50,000 ש"ח  להמשך פעילות "תהליך השינוי " ועיקרה דיון בקבלת מועמדים וחברים והעברתם לקלפי המתוכנן ליום שישי  16.11.2018  ( שכן שבוע לאחר מכן 23.11.2018 חג גבע ) .

 הצבעה למועמדים והצבעה לחברים  -  הצבעה למועמדות אפשרית בכל מספר משתתפים בקלפי ומצריכה רוב רגיל מבין המצביעים בעד ונגד.

 הצבעה לקבלה לחברות  מורכבת יותר והרי הדרישות

( סעיף 28 לתקנון האגודה השיתופית גבע ) :

 1.  בעד החבר הצביעו במשאל לפחות 2/3 מסך המצביעים בעד / נגד בהצבעה  ובנוסף  מספר המצביעים במשאל  בעד לא יפחת ממחצית בעלי זכות הבחירה בגבע.

 2. במידה ולהצבעה עולה זוג חברים הרי על כל אחד מבני הזוג תהיה הצבעה נפרדת ואם אחד מבני הזוג לא עבר  , הרי הזוג לא עבר את ההצבעה.

למען הסר ספק  מספר חברי גבע בעלי זכות בחירה 286  לכן ידרשו לפחות 143 קולות בעד ובנוסף  2/3  לפחות בעד מבין המצביעים בעד/נגד בקלפי.

 זה מצריך השתתפות רבתי של קהל המצביעים בגבע.   עוד נקרא ונזכיר להגיע להצביע ולהשפיע – אבל זו "תזכורת מראש".

 ואלה שמות :  - זוגות מ'מועמדות לחברות' ,בסוגרים למען הקל על הזיהוי שם משפחה קודם.  

 1.      אלכס ודגן ידין

2.      אפרת ( לימור )  ויפתח גביש

3.      דורון( גלילי)  ורז ברוד

4.      גל ( רכס) וגלעד אלוני

5.      הגר וניצן מזור

6.      סיון ( אלוני)  ואילן ארבל

7.      עתליה ( לב ) ויובל זכאי

"נקלטים למועמדות"  (בני ובת זוג של בנות ובן גבע)

1.      יותם ב אהרון (אלה קארו)

2.      אורי פרידמן (ענבר חזין)

3.      רנה פלד (תומר ברנמן)

4.      עומר אייגר (איריס קארו)

5.      חן איצקוביץ (אילן אלוני)

    גלי ירדן שוקטים,  שרה המשוררת , רק שביל כבשו רגלי  היא הוסיפה , ולקראת חג גבע – 97  הקרב נאחל שגשוג ואושר ובריאות ושמחת חיים  , ונקווה לטוב כלכלי ולשנת גשמים    שוטפת כל , ושנדע גם אנו לכבוש שביל ברגלינו עם גלים חברתיים שוקטים.

שבת שלום  - יאיר.

 

 

מעט מנהל הקהילה - דורון חורב

מעט מנהל הקהילה – בסימן רכב

שטיפת רכבים

לגבע סככת שטיפה מסודרת אשר בה ניתן לשטוף בנוחות רכבים. עמדת השטיפה תוקנה בתקופה האחרונה והוסדרו הן המבנה והן מערכות החשמל והתאורה. חברים ובני משפחה המגיעים לקיבוץ ומבקשים לשטוף את רכביהם, מוזמנים להגיע עם רכביהם לעמדת שטיפה זו. שטיפת הרכב בתוככי בית העלמין, ובמקומות שאינם מיועדים לכך, אינה בטוחה, אינה מכובדת ואינה מכבדת. אנא, הנחו את יקיריכם באשר לשטיפת רכביהם והגיעו גם אתם, לשטוף את רכביכם בעמדת השטיפה המסודרת. למי שאינו זוכר, העמדה ממוקמת צפונית מזרחית לתחנת הדלק.

חניית רכבים

לאחרונה הוסדרו שני מתחמי חנייה, האחד בסמוך ודרומי לאולם בית גוריון, השני סמוך ודרומי לחדר האוכל. מתחמי חנייה אלו כבושים ומסומנים. כמו כן, לאחרונה חידשנו את סימון החניות, המהמורות ומעברי החצייה, בהם דהה הצבע. רשות הבינוי פועלת להסדרה ולמתן מענים לבטיחות הציבור, ושיתוף הפעולה של הציבור חיונית אף יותר, כדי לשמור על ביטחוננו. מסכנים אותנו: נהיגה בידי מי שאינם שולטים בכלים בהם הם נוהגים, נהיגה לא זהירה ומהירה מהמותר (עד 20 קמ"ש בשטח המחנה), חנייה במקומות לא מוסדרים, נסיעה בשבילים שלא נועדו למעבר כלי רכב. מניעת תאונה היא בידינו. אנו לא מפעילים משטרה ולא מבקשים להיות שוטרים בעצמנו, אנו מבקשים להקפיד על שלושה כללים: חנייה במקומות מוסדרים, נהיגה בידי רשאי נהיגה, נהיגה זהירה. רשות הבינוי מתכננת להמשיך ולהסדיר מקבצי חנייה בתוך הקיבוץ ובהיקפו (בין שיכון וותיקים לבין הכביש ההיקפי), ולהסדיר את הנגישות למקבצי חנייה שאינם נגישים. רשות הבינוי חילקה למספר נאמני בטיחות, דפים המבקשים מנהגים לחנות במקומות חנייה מוסדרים. לצערנו קומץ מבין נאמני הבטיחות בחר להדביק דפים אלו באמצעות דבק קשה בהסרה. לפיכך, אנו פונים אל הציבור לחנות במקומות חנייה מוסדרים, ומנאמני הבטיחות להניח הדפים תחת מגב הרכב ולא להדביקם בדבק.

ביטוח רכבים

לפני מספר שבועות פרסמתי בקשה מציבור החברים המשתמש בקלאב קארים, לבטח את כלי הרכב הללו. מדובר בשני ביטוחים, ביטוח חובה המגן על החבר עם חלילה הכלי בו נהג מעורב בתאונה עם נפגעים, וביטוח צד ג' המגן על החבר עם חלילה הכלי בו נהג נפגע מכלי אחר או פגע ברכוש. חברים המחזיקים בקלאב קאר מתבקשים לבטח אותו בשני ביטוחים אלו, ולדאוג לחדש הביטוח בכל שנה טרם פקיעתו. מדובר בסכומים קטנים המצילים סכומים גדולים. מדובר באחריות החבר ולא באחריות הקיבוץ. על החבר לבטח את הכלי בו הוא משתמש, משום שהקיבוץ לא ייכנס בנעליו של החבר והקיבוץ לא יישא על כתפיו אחריות על התרשלותו של החבר. חברים מוזמנים לפנות באופן ישיר אל חברת הביטוח עימה עובד הקיבוץ ולציין שהם חברי גבע ונשלחו על ידי יובל כהנא מחברת סטפוינט. מספר הטלפון הוא 03-5195212. יש לבקש את ריקי ולבקשה להסדיר עבורכם את הביטוחים הנחוצים – ביטוח חובה וביטוח צד ג'. מאמר של סטפוינט בהמשך לקובץ זה.

ולסיום, מספרים על אדם שנסע ברכבו ביום ערפילי ובתנאי שטח קשים, עד אשר הגיע לגשר צר ולפניו עמדו בשיירה שלושה רכבים. לאחר שעמד דקה או שתיים, יצא האיש מרכבו כדי לברר פשר ההמתנה מהו. שאל את הנהג שלפניו, "אינני יודע" ענה האיש, ניגש לרכב הבא וקיבל את אותה התשובה, ניגש אל הרכב הראשון ונענה בשאלה "אתה מישראל?".

ולשבת של מנוחה ושלום, שנהרהר במידות - סבלנות וכבוד.

דורון חורב מנהל הקהילה

 

ועדת קליטה: דגן ואלכס ידין

תהליך הקליטה למועמדות ולחברות,

מגיע לסיומו באסיפה ובקלפי בשבוע הבא.

מצטרפת אלינו חבורה צעירה תוססת ודעתנית.

שתהיו לנו לרועים, מובילי דרך והנהגה בחברה בכלכלה ובתרבות.

הצלחה רבה לכל אחת ואחד

באהבה ועדת צעירים /קליטה

משפחת ידין

דגן, אלכס, נועם, עומרי וזיו.

 

לפני שלוש שנים הגענו לגבע דגן אלכס ונועם בן השנה.

התקבלנו בזרועות פתוחות למדנו והכרנו את הקיבוץ, נופיו וגווניו והחלטנו שאנו רוצים לבנות כאן את ביתנו, אנחנו אוהבים את הביטחון והשלווה שלא מצאנו בשום מקום אחר.

לפני שנה הצטרפו גם עומרי וזיו למשפחה והפכו את השגרה למעניינת פי שניים.

דגן ממשיך בעבודתו במלאנוקס (יוקנעם) ועם תום חופשת הלידה, חזרה אלכס לתפקידה בהנהלת החשבונות.         מצאנו במהלך הקליטה קהילה ערכית ומחבקת ואנו רואים בגבע את ביתנו (כפיים).
משפחת זכאי

נעים מאוד, אנחנו משפחת זכאי, עתליה, יובל, תמר וגפן.


התחלנו כזוג סטודנטים כשנפגשנו בברכה של גבע אי שם בקיץ 2010.

אהבתנו המשותפת לעמק ולמקום הביאה אותנו להחלטה להתגורר בסביבה הקרובה.

גבע או עין חרוד .מ. ..? לעתליה הייתה התשובה ברורה.

לאחר שהתמקמנו בגבע כזוג, הבאנו לעולם בהרבה אהבה את תמר, בת 3.8 שנים, וגפן שבאה בדיוק שנתיים אחריה.

אני בעלת תואר ראשון בלימודי הוראה וחינוך לגיל הרך (מכללת אורנים).

עובדת בבה"ס "דקלים" בחמדיה מזה 6 שנים כמחנכת כיתות א'-ב'. בה"ס מתפתח באווירה קיבוצית וביתית ומכוון ללמידה עכשווית, משמעותית וחווייתית.

אני בוגר לימודי תעודת הנדסאי מים במכללת רופין. לומד לתואר ראשון בהנדסת איכות (מתחיל שנה 2) ובמקביל עובד כ-5 שנים בחברת פלסים , שמתמחה בייצור צינורות פלסטיק לתשתיות, כמנהל שירות שדה.

אנו שמחים ומודים על ההזדמנות לחיות את חיינו בקיבוץ. על כל הטוב שקיים בו, השקט, הדשאים הירוקים, מחסן טיולים, הצמחייה הפורחת, הבריכה שמצננת בחודשי הקיץ החמים והנסיעה המשותפת באופניים בשבילים.

בהזדמנות זו נציין את מערכת החינוך שפועלת למופת, במקצועיות, אכפתיות והרבה אהבה, בהנהגתם של גלית, הילה וזוהר שעושים עבודה נפלאה. תודה לצור פלג, שקיבל את יובל לעבודה בחליבות לילה, עוד בתחילת דרכו בגבע ודאג לקליטה נעימה, אוזן קשבת ומילה טובה.

ובכלל... יש אנשים טובים באמצע הדרך ומקום מגניב ובטוח לחיים שמחים ומאושרים.

משפחת גביש

משפחת גבישיפתח (37): מורה ורכז מערכת וטיולים בבית הספר הדמוקרטי 'אלי מרחב' בבית השיטה.

בעבר עבדתי כמדריך טיולים ומדריך נוער בקיבוץ גבע ובמסגרות אחרות. כמו כן, שימשתי כשליח של הסוכנות היהודית לתנועת "הבונים דרור" בבריטניה. אני בוגר תואר ראשון בהיסטוריה ובפילוסופיה באוניברסיטת בן גוריון.

בשירותי הצבאי הייתי חוג"ד ביחידת "אגוז" של חטיבת גולני, ואני ממשיך בתפקיד זה בשירות המילואים.

אפרת (34): במקצועי אני סייעת לרופא שיניים. אני עובדת כסייעת במרפאת שיניים בבית זרזיר, ובמקביל עובדת כרכזת המתנדבים של הקיבוץ ביחד עם ברנדה לנדס.

אני בוגרת תואר ראשון בחינוך מיוחד ובעלת תעודת הוראה ממכללת קיי בבאר שבע, וכן בוגרת קורס סייעות שיניים במכללת כנרת.

בנותינו, איילה (5) ונגה (1) מתחנכות במערכת הגיל הרך בגבע – איילה בגן גני ונגה בבית התינוקות.

 

 

משפחת ברוד

משפחת ברוד

 


 

דורון – נולדתי וגדלתי כאן בגבע. לאחר שירותי הצבאי חזרתי לשנת בית בגבע במחלקת היצוא בבקרה. במהלך שנה זו הכרתי את רז אשר הגיע לעבוד ביום כיף שהיה לבקרה בבריכה. בסוף 2008 נסענו לעבודה מעניינת ומאתגרת בשגרירות ישראל בברלין למשך כשנתיים אשר הייתה חוויה מדהימה עבורנו אך מצד שני חידדה לנו  שנחזור לחיות בישראל.

לאחר חזרתנו מברלין התחלתי ללמוד תואר ראשון בכלכלה עם התמחות בחשבונאות במכללת עמק יזרעאל. במהלך ובסיום התואר עבדתי במחלקת היצוא בבקרה. בשנת 2017 החלטתי לחפש עבודה מחוץ לגבע ולפני כשנה וקצת התחלתי לעבוד בחברת פלדות שבעין חרוד מאוחד כמזכירת מחלקת השיווק.

רז – נולדתי בקיבוץ נערן וכשהייתי בן 3 עברנו לבית השיטה. שירתתי בפלס"ר 7 יחידת סיור של חיל השריון. לאחר הצבא עבדתי בגד"ש בית השיטה ולאחר מכן נסעתי לטיול באוסטרליה וניו זילנד. כאשר חזרתי מהטיול הכרתי את דורון והתחלתי לעבוד בשכבה הבוגרת בגבע. כפי שדורון כבר ציינה עברנו ביחד לברלין, בה עבדתי במחלקת הביטחון של שגרירות ישראל בברלין. לאחר חזרתנו לישראל, שבתי לעבודה בשכבה בגבע ותוך כדי עשיתי תואר ראשון בחברה וממשל. בשנת 2015 התחלתי לעבוד בתנועה בקיבוצית במחלקת שנת השירות בה אני מנהל מרחב צפון ואחראי על תהליך המיון של הש"ש. בנוסף אני אחראי על מחסן טיולים ומרגיש שזו תרומתי לקהילה.

יש לנו 2 ילדים ואת הכלבה אילנה. יונתן הבכור, בן שנתיים ו-9 חודשים ושיר, בת 8 חודשים.

אנו בחרנו לחיות בגבע כי מרגישים שזה ביתנו, שמחים להיות כחלק מהקבוצה ולגדל בה את ילדנו.

משפחת ארבל

משפחת ארבל

 

אנחנו נמצאים בגבע קרוב לשלוש שנים.

ושמחים מאוד על החלטתנו לבוא לגור בגבע.

אילן  בן קיבוץ בית אלפא, עובד כמסגר ואיש טכני במפעל שנמצא בא.ת קדמת גליל המייצר ומספק פתרונות טכניים לפרויקטים מיוחדים מנירוסטה, אלומיניום ושאר מתכות.

אני מדריכת כושר, פילאטיס ומתמחה באימון נשים בהריון ואחרי לידה ומדריכת הכנה פעילה ללידה.

עובדת בגבע, במכללת עמק יזרעאל ובעוד מספר מקומות בעמק.

יש לנו שני ילדים עידן בת 8 ומאי בן שנה ותשע.

אנחנו מקווים להתקבל לחברות בגבע בהצבעה הקרובה ולהמשיך לחיות בגבע.

גבע היא ביתנו!!!

אין ספק שאחרי מספר שנים בהן גרנו בחוץ התחושה בגבע היא באמת תחושה של בית דבר שלא הרגשנו במקום אחר לפני כן!

תודה גדולה לכל מי שעזר לנו בתהליך הקליטה.עידן, מאי, אילן וסיון       

הגר וניצן מזור

הגר וניצן מזור

הגענו לגבעה לפני 3 שנים מרמת גן...

הכרנו בספארי בין הקופים והטורפים, היכרות לא שגרתית אך מוצלחת.

כיום שנינו עובדים במפעל בקרה, ניצן במחלקת מתקנים 3 שנים, והגר במחלקת מפעילי השקיה כשנתיים, תחילה כמרכיבה ובשמונה חודשים האחרונים כראש צוות.

לפני קצת פחות משנתיים הצטרף למשפחה עיטם קטן ונחמד שהאיר את חיינו באור גדול.

מאושרים על ההחלטה לעבור לגבע ולהקים פה בית ומשפחה.

 

 

משפחת גל וגלעד אלוני

גיגי (אלוני) וגל (רכס)

 


 

למי שלא מכיר נולדנו וגדלנו בגבע...

אחרי כמה שנים "בחוץ" חזרנו לכאן. מרגש לגדל את ילדינו בנופים האהובים בהם גדלנו אנחנו!

גרנו 5 שנים בגליל, העברנו את זמננו בלימודי תואר ראשון בתזונה, עבודה בגד"ש, ורחצה בחצבאני, אח"כ חזרנו לעמק, עבדנו כדיאטנית בבית חולים העמק ואיש מים בנוה איתן. בינתיים הצטרף אלינו אמיתי והתחלנו להתגעגע יותר "הביתה" החלטנו שחוזרים לגבע! מיד התגייסנו לטובת הדמוגרפיה והבאנו את איתן הקטן! (וגם עכשיו אנחנו לא מתעצלים ודואגים לחיזוק דור ההמשך...(

גיגי, השתלב באופן טבעי בגד"ש גבע, שם עבד עוד כילד, וגל בעבודת מחקר בפקולטה לרפואה בצפת.

אמיתי (4.5) ואיתן (2.5) החמודים שמחים ומאושרים לגדול בין שדות ופרדסים, פרות וסוסים, ומשפחה מכל הכיוונים

תומר ורנה פלד

שמי רנה פלד, בן 33

 

נולדתי בבלארוס, בגיל 4 עליתי ארצה עם הורי ורה וויקטור פלד.

בית ראשון לאחר העלייה היה בקיבוץ נווה איתן שם התגוררנו במשך 6 שנים ונקלטנו כחברי קיבוץ. אימי עבדה בקיבוץ נווה איתן בתור אחות של הקיבוץ ואבי עבד בדגי הנוי בקיבוץ.

לאחר מכן עברנו להתגורר בבית שאן ושמה עד היום הורי מתגוררים.

בילדותי הייתי שחקן כדורגל מקצועני בקבוצת הפעול בית שאן, ובכל נבחרות ישראל עד האולימפית.

בצבא עכב היותי כשחקן פעיל, שירתתי קרוב לבית במחנה עמוס שליד עפולה.

לאחר שחרורי מצה"ל ופירוק קבוצת הכדורגל 'הפועל בית שאן' עזבתי למרכז, ושמה התחלתי לעבוד בתחום המסעדנות ברשת 'סי קפה' בתור מנהל סניף באזורים שונים במרכז.

 בגיל 28 החלטתי שאני רוצה להתחיל ללמוד, וחזרתי לבית שאן והתחלתי לימודי כסוכן ביטוח ומשווק פנסיוני.

בגיל 30 במקביל ללימודי התחלתי לעבוד בסי קפה בית השיטה בתור אחראי משמרת, ושמה הכרתי את אישתי תומר.

לאחר שנתיים וחצי של זוגיות התחתנו , ולאחר מכן עברתי להתגורר בקיבוץ גבע.

כיום אני עובד בענף המזון בקיבוץ גבע, מרוצה מאוד בעבודתי ,מהאווירה ומהצוות.

אוהב מאוד את חיי הקיבוץ, שאיפתי היא עד סוף השנה להתחיל סטאז' בתחום הביטוח והשיווק פנסיוני, להקים משפחתי בקיבוץ , להתפתח ולגדול כאן.

 

עומר אייגר

עומר אייגר

נולדתי וגדלתי בקיבוץ טירת צבי, בן אמצעי מתוך שבעה אחים.

למדתי והתחנכתי בבית ספר "שקד" בשדה אליהו, לפני הצבא התנדבתי במועדון יום לנוער בסיכון בתל אביב במסגרת שנת שירות ובצבא שירתתי כלוחם בפלס"ר גבעתי.

לאחר השחרור עבדתי בחקלאות, חשמל והתקנת מערכות אנרגיה סולרית. בין לבין, הסתובבתי בעולם (אוסטרליה ודרום אמריקה) ולאחר חזרתי לארץ, בעת שגרתי בתל יוסף, פגשתי את בחירת ליבי איריס (קארו). יחד עברנו לגור בתל אביב ולאחר מכן בחיפה, שם גם למדתי תואר ראשון בפיזיותרפיה באוניברסיטת חיפה.

לאחר סיום לימודיי חזרנו לעמק, שכרנו דירה בכפר יחזקאל, שם התגוררנו כמעט שנתיים ועברנו לגבע לפני כחצי שנה.

כיום אני עוסק בתחום הפיזיותרפיה בקופת חולים "כללית" בעפולה וכעצמאי. בנוסף, משלב עבודה בהתקנת מערכות אנרגיה סולרית.

בשבילי העמק הוא לא רק חלום, הוא הבית וכאן אנו רוצים לבנות ולגדל את משפחתנו. גבע הוא ביתה של איריס ומשפחתה ובזכותה גם ביתי ומשפחתי.

יותם בן אהרון

יותם בן אהרון                                                     

נולדתי והתחנכתי בקיבוץ תל יוסף.

שירתתי בפלס"ר שריון כלוחם ובמהלך התקופה גם העמקתי בלמידת הגיטרה, לאט לאט נחשפתי לעולם המוסיקה בו אני עוסק כיום.

לאחר השחרור הכרתי את אלה (קארו) ויחדיו התחלנו מסע משותף- טיילנו בעולם, התגוררנו ברחבי הארץ, למדנו, התחתנו..

כשהסתיים הטיול, אלה פנתה ללימודים בבאר שבע ואני הגעתי לגבע, טעמתי מתחום שהיה חדש לי אז- חינוּך, במשך כשנה וחצי עבדתי כמדריך בשכבה הבוגרת ובמהלך התקופה נחשפתי עוד יותר למערכת, לציבור, לסגנון, התחברתי והערכתי את שנפל בחלקי. לאחר מכן למדתי בבית הספר למוסיקה 'רימון' במגמת ג'אז ולימדתי בבתי ספר שונים במרכז.

כיום אני מורה בקונסרבטוריון בבית שאן, מלמד קבוצות והרכבים דרך משרד החינוך, מלמד מוסיקה גם בגנים ובתי אבות, נותן שיעורים פרטיים בגבע ומחוצה לה- נוגע בקהל רחב דרך המוסיקה, ומופיע עם הרכבים שונים מפעם לפעם.

לפני כשנתיים החלטנו לחזור להתגורר בעמק לרגל לידת בננו – ניצן. תחילה גרנו בכפר יחזקאל ובאפריל האחרון נקלטנו בגבע. בחרנו יחד, אלה ואני, לבוא לגבע מפני שכאן אנו רואים את ביתנו ורוצים לגדל את ילדינו.


אורי פרידמן

אורי פרידמן- נעים להכיר

נולדתי וגדלתי בקיבוץ טירת צבי, בן רביעי מתוך חמישה אחים.

למדתי והתחנכתי בבית ספר "שקד" בשדה אליהו. לאחר סיום הלימודים עשיתי שנת שירות בקלט חירום לילדים ונוער בתל אביב שנקרא "מקום אחר".  שנה שהייתה משמעותית ומלמדת עבורי.

את שירותי הצבאי עשיתי ביחידת דובדבן, ולאחר סיום הצבא נסעתי לטייל בדרום אמריקה.

לאורך השנים עבדתי בחקלאות, בבניה בעץ- דקים, פרגולות וכו' וקצת בערוץ הספורט.

מאז ומתמיד אהבתי בעלי חיים וכלבים בפרט, מה שהוביל אותי ללמוד כלבנות טיפולית ואילוף כלבים ולהפוך את האהבה למקצוע.

את ענבר (חזין) הכרתי אחריי החזרה מחו"ל, גרנו יחד בתל אביב כמה שנים בזמן שענבר למדה את התואר הראשון שלה.

היום אני עובד בחברת "סולאנו" הנמצאת באזור תעשייה בבית שאן, ומייצרת פתרונות הדברה לבעלי חיים.

לגבע הגענו כבר לפניי שלוש שנים והחלטנו שכאן אנו רוצים להקים את ביתנו. פגשנו אנשים חמים ואכפתיים ואנו מרגישים חלק מהקהילה.

חן איצקוביץ'

אני חן איצקוביץ', אישתו של אילן אלוני. במקור מיקנעם, שם גדלתי והתחנכתי.

בת זקונים, והאחות הצעירה מבין 3 בנות.

שירתי בצבא בטייסת קרב בחיל האויר, משהו שתרם וחיזק את ערכיי ואת מי שאני כיום.

לאחר הצבא למדתי והוצאתי תעודה בתחום הביטוח, שבו התעסקתי כמה שנים.

כיום עובדת במפעל משפחתי שעוסק בתחום הבניה, שם אני עוסקת בתחום הרכש, האדמיניסטרציה והנהלת חשבונות.

מאז שהכרתי את אילן ואת חיי הקיבוץ, אני מאושרת מאוד, אוהבת את חיי החברה, השקט והשלווה בגבע.

נרגשת ומצפה להקים את משפחתי ולחנך את ילדיי בגבע.
הגבעטרון מופיע עם מקהלת הצבא האדום

בפעם הראשונה על במה אחת!

מקהלת הצבא האדום שחוגגת 90 להיווסדה

 מארחת את הגבעטרון שחוגגת 70!

בהנחיית דן כנר

 

מקהלת "הצבא האדום" מאחדת כוחות בפעם הראשונה עם ה"גבעטרון"

שיתוף פעולה יוצא דופן וראשון מסוגו ל- 9 מופעים במרץ הקרוב

ברחבי הארץ.

מקהלת הצבא האדום שחוגגת  90 שנה להיווסדה שבה להופעה בישראל בפעם  החמישית ומשתפת פעולה  לראשונה עם ה"גבעטרון" שחוגגת 70 שנה , ב9 מופעים ברחבי הארץ במרץ הקרוב. עבור הגבעטרון זו הגשמת חלום נוסף לאחר שזכו בפרס מפעל חיים ב2007.

 

בתכנית: להיטים בינלאומיים מכל הזמנים ולראשונה ביצוע מיוחד של הלהיטים הגדולים  והאהובים של להקת הגבעטרון בעוצמה של מקהלת הצבא האדום.

 

מקהלת הצבא האדום אשר הפכה למוסד אגדי מתעלה מעל כל הז'אנרים והתרבויות, מאחדת את הקהל באנרגיה אדירה ובבידור אוניברסלי הכולל מגוון מוזיקלי רחב החל מפולקלור עממי, מוזיקה קלאסית ועד להיטים עולמיים.
מקהלת הצבא האדום הוקמה לפני 90 שנה, בשנת 1928 בברית המועצות ומאז פרצה את הגבולות בהצלחה מסחררת. מעל ל20 מיליון צופים בסיבובי ההופעות העולמיים שהתקיימו במעל ל 50 מדינות. מדובר במקהלת הגברים הגדולה ביותר בעולם הנחשבת לסמל התרבות הרוסית והמהווה ציון דרך בתרבות הלהקות הצבאיות.  הופעתה האחרונה בישראל הייתה באוקטובר 2017 ואירחה את ירדנה ארזי ודודו פישר.

 

על עצם קיום להקת "הגבעטרון" ב-70 שנות המדינה כבר נכתב לא מעט. כיום הגוף מונה כ-20 חברי להקה. במהלך השנים האחרונות הלהקה יצאה לשני סיבובים גדולים בצפון-אמריקה וגם לארצות אירופאיות והביקוש להופעותיה הוא רב ביותר.

הזכייה בפרס ישראל,  בגין מפעל חיים,  בשנת 2007 ללא ספק, נתנה זריקת עידוד. הצימאון הציבורי לשמוע את שירי א"י הישנה והטובה עלה וצף שוב. התו היחודי של הגבעטרון – על קסם גווניו הקוליים וההרמוניים, דרך  השירים המיוחדים ועד חידושיה לקלאסיקות ישנות מעניק למקהלה צבע יחודי וחד פעמי.

 

למעריצי התרבות השורשית מצפה חוויה בלתי נשכחת במרץ הקרוב כאשר מקהלת הצבא האדום תארח את הגבעטרון לכדי פסגת תרבות חסרת תקדים על במות ישראל.

 

מקהלת הצבא האדום מארחת את הגבעטרון

ב – 9 מופעים בלבד !!!!

 

הפקה: חברת ההפקות EGOeast

 

19 למרץ 2019 – אולם הקונכיה - באר שבע

20-23 למרץ 2019 - היכל התרבות - תל אביב

24  למרץ 2019 – מרכז הקונגרסים - חיפה

 

מחירי כרטיס- 479-249 ש"ח

 

רכישת כרטיסים באר שבע: אתר "שפע": www.ticket4u.co.il או בטלפון 8949*

רכישת כרטיסים תל אביב ובחיפה: אתר "לאן":  www.leaan.co.il או בטלפון 8780*

---------------------------------------------------------------

 

לפרטים נוספים,

ברקת סוסיה שהינו, 052-6616360

קרנית בסון, יחסי ציבור, 052-4299441

רשמים מנסיעת הגבעטרון למוסקבה - אמירה ידין

רשמים מנסיעת הגבעטרון למוסקבה

מאיפה להתחיל?

יצאנו למסע המרתק שגולת הכותרת שלו היא מפגש וחזרה עם להקת הצבא האדום, כשהמטרה

 9 הופעות משותפות בישראל במרץ 2019.

מזה מספר  חודשים ידענו שהגיעה הצעה מהצוות המוביל הקשור למקהלת הצבא האדום והייתה ציפִּיה גדולה. והגיע היום: ארזנו מזוודות עם בגדי חורף חמים ויצאנו לדרך. כבר בנחיתה חיכה הצוות שהוביל אותנו במסע המרתק: צלם שליווה את המסע שבהמשכו נילווה אליו כתב ערוץ 2 לירון זייד שעשה את הסרט לטלוויזיה.

אוטובוס צמוד ומדריכה מקסימה דוברת עברית ובעלת ידע רב, ומדריכה מבלי להכביר הרבה במילים. אליהם הצטרפו חלק מהצוות שאחראי על כל ההפקה וגם על הפרסום בהמשך.

פינקו אותנו מהרגע הראשון, שמש שחייכה אלינו , שמים כחולים וטמפרטורה של 16-18 מעלות. לא ראו באוקטובר מזג אויר כזה ברוסיה כבר שנים רבות. במשך היום סיירנו במוסקבה כמובן בליווי צמוד והסברה ובילוי כל ערב במסעדה אחרת.

וכמו שהגבעטרון יודע -כטוב ליבו ביין, שר, מנגן, רוקד והקהל המקומי במסעדה מתמוגג, מקבל הופעה חינם עם השירים הרוסיים ומצטרף לשירה ולריקודים. בכל פינה בה הינו השירה קלחה: במטרו ,מקום מדהים בפני עצמו, בכיכר האדומה, ביום וגם בערב עם שלל אורות. שרים בחצות לילה בקרן רחוב, כשמכל פינה צצים סקרנים ומצטרפים למעגל.

 עיקר הנסיעה נועדה לחזרה עם מקהלת הצבא האדום, זה קרה ביום רביעי למסע. קשה לתאר את ההתרגשות שלנו, החזרה נערכה בבסיס סגור עם בדיקה בכניסה, אסור לצלם, מדברים בלחש, יראת קודש.

התחלנו בחדר הזיכרון לחללי המטוס שהתרסק וחלק מחברי הלהקה נהרגו. עצוב ומרגש. אחר-כך כניסה לאולם גדול כשביציע יושבת המקהלה ומתחת לו יושבת התזמורת.

לסיכום! היה מסע מעניין,מרתק ובעיקר מרגש. שוב הוכחנו לעצמנו את כוחו של הגבעטרון בגיבוש בינינו ובמשמעת העצמית של כל אחד וכולם ביחד.

מחכה להופעות שבטוח תהייה נהדרות וכבר השבוע התחיל הפרסום בעיתונות וברדיו. גם הסרט שצולם ישודר בהמשך בערוץ 12.

מקווה להצלחה גדולה והשמים הם הגבול.

בברכה לכולם
                                                                                               אמירה ידין
העתקת קישור