דף מספר 2348
2/11/2018
רשימת המאמרים
לחצו כאן להצגת כל הכתבות ברצף
דף 2348

 

דף מספר 2348 כ"ד בחשון תשע"ט 2 בנובמבר 2018

עריכה והדפסה : נעה ידין  ועדנה לנדאו

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח   ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il              

עמק חרוד

 

 

הודעות לדף


מזל טוב

לניצן(איקסי) ולכל המשפחה

להולדת הנכדה

בת לעירא ותמר

 

***************

 

חוג העמקים לשבוע שבין 4-9/11

*

חוג בטחון

יום ב' 28/10 ,20:30,עין-חרוד-איחוד

ד"ר שאול אריאלי

המאפיינים הייחודיים של הסכסוך הישראלי פלשתינאי

*

טיול בעקבות חטיבה 188 במלחמת יום כיפור

יום ג' 6/11

עם אבירם ברקאי

*

חוג יהדות

" בשעה שמשה עלה למרום"

צרור אגדות חז"ל כמפתח לעולמם הדתי

הסופר חיים באר

***************

ערב השירה עם סוף ולירן נדחה למועד מאוחר יותר.

כרגע אנחנו מתרכזים בחג המשק.                לילך רז

***************

בניין

לאחר פינוי תשתיות התקשורת בשטח ה"בניה העתידית" מתחת לחדר אוכל

ימשכו העבודות רק לאחר הוצאת תשתיות החשמל ע"י ק.ג.חשמל.

בתודה, בניין גבע

פיטה

מפגש קפה וגם

קפה וגם...


מפגשי בין ערביים לגיל השלישי ולכל המעוניין, מוזמנים בשמחה

המפגש מיועד כל חברי גבע

ניפגש ביום שני ה- 5.11.2018

במועדון לחבר בשעה 17.30.

נארח ונשמע את אלון ברנר-

מה מניע אדם באמצע חייו לקום ולתרום איבר מגופו

לאדם אחר שאינו קרוב משפחתו?

סיפורו של אלון ברנר, אב לארבעה, חבר מזרע שתרם לפני חמש שנים כליה לרופא המשפחה בקיבוצו.

בהרצאה מספר אלון על המניע, על התהליך הארוך שעבר, על החיים שאחרי ועונה על שאלות.

מחכים לכם

לאהל'ה ש.  סמדר זק

מענית ברעם וכרמלה גלילי.


מספר הערות - אלי גורן

מספר הערות

1.     חסרים נושא אלונקה

כאשר בטלו את ועדת-מינויים, ההנחה הייתה שמשאבי-אנוש ימשיכו לפעול באותה דרך שפעלה ו. מינויים. כלומר להציע לאנשים תפקידים, לשכנע, לעמוד מאחוריים, להכשירם.

לצערי השיטה של מכרזים בעלון אינה מתאימה לגבע. תמיד הציעו לאנשים תפקידים. צריך לדבר  עם מספר חברים (אני מוכן להיות ביניהם) כדי לסמן חברים לתפקידים.

2.     הכנסות מעבודה בגבע צריכות לכלול את כל ההכנסות מהפנסיה ומביטוח לאומי. אלה הכנסות מעבודה. אלה הכנסות מעבודה.אני מכיר בעובדה שישנם חברים שמקבליי משכורות נמוכות שאינן מפרנסות את בעליהם.

צריך להכין דף דיסקרטי למשפחות אלה שמראה להן מה הוצאות המשפחה ומה הכנסותיה. להכין דף תוכנית יחד איתם כדי למצות יותר את יכולתם.

(לא לכל חבר אותה יכולת של פרנסה).

אם לא נקלטו בגבע במשך שנתיים צעירים שמשכורתם נכנסת לגבע ובאותו זמן חברים יצאו לפנסיה והכנסותיהם מהפנסיה אינן נחשבות כהכנסות מעבודה התמונה יוצאת מעוותת.

3.     הכנת התקציב – אין צורך באיומים על קיצוצים. החוב של גבע קטן ב2018 למרות הפסדים שהיו.    איננו חייבים לכסות הפסדי עבר. יש להכין תקציב חדש ל2019, לתקן את הליקויים שנתגלו (כזכור 2017 הייתה שנה טובה) ולהגיש לחברים את התקציב.

אלי גורן

דברים טובים


את מדורנו הוותיק החלטנו להקדיש הפעם ל"צרה" שנחתה עלינו בעניין ה"פג תוקף". ומעשה שהיה כך היה:

לאחר ויכוח מר עם נכדי המתבגר שהתעקש להשליך לאשפה בקבוק סירופ שוקולד שתוקפו פג לפני כשבוע החלטתי ביני לביני שיש לשים סוף לדיקטטורת ה"פג " וראשית לבדוק בכתובים  מה דינם של מזונות שנגזר עליהם גורל ה"פג"... ואח"כ לעלות על בריקדות במלחמת החורמה למען המזונות שנכפה עליהם הגורל המר הזה.. על לא עוול בכפם... ולבסוף לשכנע את המשליכים למיניהם שיאטו את הקצב...דורות רבים צמחו וגדלו כנראה גם על ברכי מזונות שפג תוקפם.

והם (בני הדור)עדיין חיים ותוססי בריאות. אז

מה מותר לאכול גם שנתיים אחרי תאריך התפוגה?

איך להתייחס לתאריך התפוגה שמסומן על מוצרי המזון השונים? האם יש הבדל בין הסימון "לשימוש עד" ובין "עדיף להשתמש לפני"? משוקולד ועד רטבים: מומחים בתעשייה עושים לכם סדר

אראלה טהר-לב בן שחרפורסם:  27.09.10 , 09:40

שבת בבוקר, החנויות הקרובות סגורות, ולכם בדיוק חסר משהו: סוכריות לעוגת יום הולדת, שמנת מתוקה למרק או חלב לקפה. כלאחר ייאוש אתם מפשפשים שוב בארון או במקרר ומוצאים. אלא שתאריך התפוגה המסומן על המוצר עבר אתמול. האם מותר להשתמש בו או להשליכו לפח? מתי יש מקום לחשש בריאותי ומתי יש מקום לגמישות?

המוצרים שעליהם הוטבע הנוסח העדין של "עדיף להשתמש לפני" הם מוצרים שחיידקים אינם ממהרים לצמוח עליהם והתאריך מסמן את תום ימי הטעם, המרקם או המראה שלהם. לפניכם פירוט תחום הדמדומים של המוצרים השונים. מיותר לציין שמדובר במוצרים סגורים באריזתם.

מוצרי חלב

גם כאלה הרגישים לקלקול מיקרוביאלי אינם בהכרח מהווים סכנה לבריאות ברגע שמגיע תאריך פקיעת השימוש בהם. מוצרים רבים יכולים להיות ראויים למאכל גם שלושה ימים לאחר פקיעת התאריך. לפני אכילתם כדאי שתריחו ו/או תטעמו אותם.

קופסאות שימורים

לרוב, יצרני המזון נותנים למוצרים אלה אורך חיי מדף של שנתיים, אך הם אכילים זמן רב לאחר מכן. איכות המוצר אמנם עלולה להיפגם מבחינת מרקם או טעם, אך מבחינה בריאותית אפשר לאכול אותו ללא חשש.

חמוצים, תירס, חומוס ואפונה: אפשר לאכול שנה אחרי התאריך המסומן.

בשר לוף: אפשר לאכול שנתיים אחרי התאריך המסומן.

טונה: אפשר לאכול אפילו שש שנים אחרי התאריך המסומן.

קפה

אורך חיי מדף: שמונה חודשים. אפשר להשתמש בו עד שנה בתנאי אחסון טובים.

שוקו

אורך חיי מדף: שנה. אפשר להשתמש בו 18 חודשים לפחות בתנאי אחסון טובים.

שוקולד וחטיפי שוקולד

אורך חיי מדף: שנה.כעבור שנה הטעם והמרקם משתנים אך אין מניעה בריאותית לאכול את המוצרים האלה גם לאחר פקיעת התאריך.

חטיפים המכילים שוקולד, ביסקוויטים, אגוזים וכו':

אורך חיי מדף: תשעה חודשים.

אחת לכמה שבועות מתקשרת אליי בתי החיילת, מספרת לי שהיא אוחזת בידה מוצר מזון ש"פג תוקפו" ושואלת אם בטוח בשבילה לאכול אותו. יש מוצרים שאיתם אני אומר לה לא לקחת סיכון, למשל מוצרי דגים, אבל אם מדובר במוצרים יבשים, ואם לא מדובר בשלושה חודשים אחרי תאריך התפוגה אלא בשבוע ־עשרה ימים, אני אומר לה בפירוש: אם המוצר מריח ונראה רגיל, את יכולה לאכול בתיאבון ובבריאות. מקסימום לא יהיה לך טעים."

·        קנייה בריאה: איך לפענח סימון תזונתי על האריזה 

בבריטניה, על פי הערכות, כ־100 מיליון טונות של מצרכי מזון שעברו את תאריך תפוגת התוקף נזרקים בכל שנה.

כמויות המזון העצומות שמושלכות רק בגלל התאריך הרשום עליהם עוררו בארה"ב גל של דרישות לדון מחדש באופן הסימון של תאריכי התפוגה ולשנותם. ומה אצלנו? כמה מאיתנו משליכים מזון ראוי לאכילה? כמה מאיתנו יודעים לאתר את תאריך התפוגה של המוצרים ולהבין את משמעותו? ומה יקרה לנו אם נאכל מזון שתאריך התוקף שלו פג?

"הביטויים 'מומלץ לשימוש עד'... או 'עדיף להשתמש עד'... צריכים לצאת מהלקסיקון,  

כל הזמן נחשפים למידע שתאריך פג התוקף הוא לא גזירה משמיים וכי גם מוצרי חלב יכולים להיות טובים גם שבוע לאחר התאריך האחרון לשימוש.מכיוון שיש אנשים שבטוחים שאם הם יאכלו למשל גבינה, יום אחרי שתאריך עובר הם יסיימו את הלילה במיון, הלכנו ובדקנו כמה צריך להתייחס לסימונים האלו כתורה מסיני והאם למרות שאפשר להשתמש בחלק מהמוצרים החברות לא ממליצות על כך פשוט כי הן לא ירוויחו מספיק כסף.

>> אחת ולתמיד: כמה זמן אפשר להשתמש במוצר מזון לאחר פתיחתו?

שינוי תפיסהמעבר לבעייתיות שיש בסימון מוצרי פג תוקף שהם לא באמת פגי תוקף כמו לדוגמא פסטה או מלח, לתאריך על המוצר יש משמעות כלכלית. בזמנים של מבצעים ברשתות השיווק אנחנו קונים עוד ועוד, רק כדי לגלות שמה כבר אינו שמיש.

בעולם כבר הבינו את הבעיה. בדנמרק, הקימו את הסופרמרקט הראשון למוצרים שפג תוקפם וכבר לא משווקים אותם יותר לחנויות בשם Wefood, אחרי התברר ש-40 אחוז מהמזון המיוצר במדינה מגיע לפח.

גם בישראל מקודם לאחרונה פרויקט משותף של ארגון לתת בשיתוף עם רשת שופרסל והתאחדות התעשיינים לאחר שמחקר משותף העלה  כי בישראל מושמד מדי שנה בתעשייה מזון בשווי של כ-1.4 מיליארד שקל (בין השאר כתוצאה מפחת, פער בין תכנון לביצוע).

מהמחקר עולה כי חלק ניכר מהמזון המושמד עונה להגדרה "מוצרים קצרי מועד" (קרובים למועד התפוגה המוטבע על המוצר). לכן חברו הארגונים להקמת מיזם שעיקרו הצלת המזון של מוצרים קצרי מועד שכבר לא משווקים לחנויות או מוצרים שהם "פגי תוקף" אבל עדיין אפשר להשתמש בהם. היוזמה מחלקת את המזון בחינם למשפחות מעוטות יכולת הנמצאות בחרפת רעב.

"יש לעשות הפרדה בין מוצרים שהטווח שלהם קצר לבין מוצרים שמראש ניתן להם טווח תפוגה ארוך. בגדול - גם אם כתוב 'תאריך אחרון לשימוש' המפתח הוא להפעיל שיקול דעת. אם היצרן נתן למוצר שנה-שנתיים של תוקף, אז לא יכול להיות שהוא נגמר יום-יומיים אחריו. כשאומרים 'עדיף להשתמש לפני', אז ברוב המקרים זה אומר שבטווח של 10%-20%, מזמן התפוגה הלאה זה בטוח בסדר, כי יש גם את מרווח הביטחון שלוקח היצרן".

"לעומת זאת אם זה מוצרים עם טווח קצר, למשל בשר טרי, אז צריך לשים לב טוב יותר ואי אפשר להשתמש אוטומטית, כי זה עלול להיות מסוכן", הוא מוסיף, "בכל מקרה צריך לזכור, שאמנם אפשרי לאכול את המוצרים, והם ברוב המקרים לא יהיו מסוכנים לנו, אבל יכול להיות שמשהו מהטעם ייאבד, הוא לא יהיה בדיוק בטעם שאנחנו מכירים ואוהבים של המוצר".

למרות זאת, חיי המדף של מספר מוצרי מזון שמקורם מן החי, כגון: בשר, דגים וביצים -נקבעו והוגבלו על ידי המחוקק.

 

עמוד אחרון

סוף עונת הרחצה – הכן רכבך לחורף


העתקת קישור