דף מספר 2345
12/10/2018
רשימת המאמרים
לחצו כאן להצגת כל הכתבות ברצף
דף 2345

 

דף מספר 2345 ג' בחשון תשע"ט 12 באוקטובר2018

עריכה והדפסה : נעה ידין  ועדנה לנדאו

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח   ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il

שבת אחרונה בבריכה

 

מימין  גפן זכאי , תמר זכאי, הללי דגן, ליאור לנדאו   צילום: רותי (ק)

הודעות לדף

 

מזל טוב

לסמדר ורענן פרנס

ליואל  ולכל המשפחה

לנישואי ערן וניבי

*******************

סטודנטים שלנו

ברכות חמות

לרגל פתיחת שנת הלימודים תשע"ט.

עלו והצליחו!

************

'אירוע סיום הקיץ' לחיילים בודדים באזור הצפון

התקיים בשבוע שעבר בבריכה

        בתפעול  צעירי גבע ובניצוחם של רון פרומרמן ובארי נחשון.

גאים בכם,

ועדת צעירים

*******************

חוג העמקים

 

לשבוע שבין 14-19/10

*

חוג ספרות

יום א' ,19:30 , בית-שטורמן

יאיר קידר

אילת עופרים, סרט על הסופר והמשורר דוד פוגל

*

חוג יהדות

יום ד' 17/10, שעה, 20:00

דר' גילה ווכמן

נסים בגליל, סיפורי ניסים של חז"ל ובברית החדשה

*

קפה –תרבות – מושב ברק

יום ג'  16/10 , 20:30   נחום תמיר – נומרולוג ,

*******************

חג המעלות בגבע – ב 18/10/2018

המועצה האזורית גלבוע יוזמת ומארגנת האירוע.

במסגרת האירוע יתארחו בקיבוץ בני נוער הנכנסים לתנועות הנוער והוריהם.

האירוע יתקיים במגרש הכדורגל בין השעות 19:30-21:30.

הנערים יגיעו במסע רגלי דרך השער האחורי של הקיבוץ, וההורים דרך השער הראשי.

במקום תהיה הכוונת תנועה, צוות כיבוי אש ועזרה ראשונה.

נערך סיור מקדים בגבע ובאתר האירוע, להכנתו.

תורגש תנועה ערה של אנשים ורכבים, במגרשי החנייה המוסדרים ובסביבת מגרש הכדורגל.

לאירוע מוצלח, חגיגי ובטוח.                                   תודה, דורון

*******************

טל גולן יעדר מהעבודה בין התאריכים 16/10 עד 27/10.

בבעיות בענייני מיחשוב אינטרנט וטלפון נא לפנות לשירה קפלן.

הודעות ב"מקומי" לנעמה רז.

*******************

עפיפוניאדה


ביום שבת ה-  20/10/18 תתקיים עפיפוניאדה

.11:00-12:00  חלוקת קיטים להרכבת עפיפונים (למי שצריך ורוצה) ופינת קישוט בחדר האוכל.

 * נא לא לשלוח ילדים קטנים ללא ליווי הורים

16:00 ואילך -

העפת עפיפונים  במגרש הכדורגל.

* מומלץ להביא/מחצלות/ שמיכות לישיבה

*******************

תערוכות

 

1. תערוכת לבני נשים באופנטיק ביום ראשון 14/10 בין השעות 15:3 - 18:00

 

  2. תערוכת נעלים בחדר-האוכל ב 22/10 

 

הזמנה לישיבת הנהלה כלכלית

הזמנה לישיבת אסיפת התאגידים והנהלת וועד אחזקות (הנהלה כלכלית)

פתוחה לציבור

ביום רביעי 17.10.2018 בשעה 16:00 במועדון לחבר

סדר יום :

1.    אישור פרוטוקול ישיבה קודמת.

2.    דוח חצי שנתי אחזקות.

3.    אישור דוחות :

3.1בקרה.

3.2מכון שקדים.

3.3חקלאות.

3.4שותפות גבע חרוב.

3.5ק.ג חשמל.

3.6מוסך.

3.7מסגריה.

4.    החלפת אייל לב עם רענן פרנס (חבר ועד) – עדכון וסיום תהליך חפיפה.

5.    אישור מורשה חתימה- אייל לב.

6.    החלת תמחור מישרות צל בתאגידי חקלאות ומכון שקדים החל מ 1/1/2019.

7.    שונות .

 

בברכה,

יהודה בכר- יו"ר כלכלי

אייל לב / רענן פרנס- מרכז משק

מעט מנהל הקהילה - דורון חורב

מעט מנהל הקהילה

שלום חברים,

חג המעלות בגבעבשבוע הבא, ב 17/10, יגיעו חניכים ומדריכים להקים את הבמות ולהכין את התפאורה בשטח מגרש הכדורגל. ב 18/10 יערכו את מערכות החשמל וההגברה, ויבצעו גידור של תא השטח, לקראת אירוע חג המעלות המתקיים באותו ערב. באירוע צפויים להשתתף כ 800 איש ואולי אף יותר. הוזמנו 11 אוטובוסים לפיזור החניכים ליישוביהם. האוטובוסים יגיעו לקיבוץ בשעות הערב ויחנו במקומות מוסדרים. במקום יפעלו סדרנים להכוונת התנועה. האירוע צפוי להסתיים בשעה 21:30.

גן משחקים חדש

מזה חודשים רבים, עמלה המועצה האזורית גלבוע להקים ביישובי המועצה גני משחקים, ולשפר הקיימים. גם לגבע אושרה הקמת גן משחקים, והתקנתו צפויה במהלך נובמבר השנה. הגן יוקם במתחם המשחקים מערבית למבנה האופנתיק. לצורך כך, במהלך אוקטובר נפנה מהמקום את המתקנים הקיימים. חברים מוזמנים להביא את ילדיהם ולהצטלם לצד המתקנים הוותיקים, מעשה ידי מסגרי גבע לדורותיהם. המתקנים הוותיקים אינם עומדים עוד בתקני הבטיחות הקיימים, ולא נוכל להוסיף ולהשתמש בהם, אלא כמוצג מוזיאוני בלבד. יש להניח, שהמתקנים הוותיקים יגיעו בסופו של דבר אל מפעלי היציקה. תודה לעובדי המועצה המסייעים לנו באופן שוטף, עובד נור, דודי בונפיל, ענת מור, משה ענתבי, יוסי עמר, גיא איצקוביץ ורבים נוספים.

מיגור נמלת האש

פעולות ההדברה צפויות לסוף השבוע הבא, או לתחילת השבוע אחריו. אנו תלויים לשם כך בחסדי שמיים, משום שהטיפול נעשה בסביבה יבשה ודורש שבוע ימים מלא ללא גשם וללא השקיה. פרסום מסודר יועבר לחברים בסמוך ליום ההדברה. נפרסם בחדר האוכל את מפת ריכוזי הקינים שאותרו, וחברים הסובלים מהנמלה ולא מוצאים עצמם במפה, אנא צרו עימי קשר.

שינוי דפוסי ההשקיה – הודעה מהנוי

עם התקצרות הימים וירידה עקבית בטמפרטורות, אנו מרווחים ומרחיבים את פער הזמן בין השקיה להשקיה. מעתה, תבוצע השקיה בהתאם לצורך ולא על פי טבלת ההשקיה שפורסמה, כך גם בכל הקשור בקציר הדשאים.

ולסיום, מספרים על אדם אשר הייתה לו עז, והיה נוהג לאסוף מחבריו סיפורים על עיזים. משנאספו באמתחתו סיפורים לרוב, קיבץ אותם לקובץ "סיפורי עיזים" והיה מספרם לנכדיו. היו הנכדים מצפים ואוהבים את סיפוריו של סבם, ואהבו העיזים עליהם סיפר הסב.

ולשבת של שלום ומנוחה, שנספר לנכדינו את הסיפורים שאספנו בדרך חיינו, כדי שיילמדו לאהוב.

דורון חורב, מנהל קהילה

חוג תנ"ך -


למתעניינים- לאוהבי-התנ"ך – לסקרנים- לרוצים לגלות דברים חדשים

החוג לתנ"ך בהנחיית רבקה ארצי מחדש את מפגשיו ומוזמנים גם מצטרפים חדשים

המפגשים יתקיימו השנה בימי שני בשבוע

פגישה ראשונה לשנה הזו תתקיים ביום שני   22.10.18

במרכז "סקרנות" בשעה 18:00

אנא הצטיידו בספר תנ"ך ובסקרנות

כיבוד קל מובטח

המעוניינים מתבקשים ליצור קשר איתנו ב"סקרנות"

טל' : 04-6535997  או בסלולרי שלנו

להתראות

אורה רכס; דובי פלג; דליה זבולון

את חפירה או עת הענות לעתירה - רחלי וייס

את חפירה או עת הענות לעתירה..

1.              מטרת העתירה החוזרת שלי, היא לבצע דיון בנושא התמחור ולקבוע כציבור בקלפי את עקרונות התמחור. (אין בשום מקום קריאה להשתלח ב"בכירים".).

2.              מדוע זה לגיטימי ל"מרוח" את הזמן בדיונים שנמשכים כחודש על נושאים כמו חינוך,  שרותי קהילה, תקציב ועוד ועוד ורק על הנושא שבצדק יאיר כינה אותו ה"עצב הרגיש" של ההפרטה, התמחור, אין זמן לדון ? וכן סביר להניח שגם נושאי הדיור והשיוך יעלו עוד גלים ובצדק.

3.    טענתי אינה נגד המומחים. (מחיתי על העובדה שכשאחרים הובילו את התהליך היה מותר למחות נגד דברי המומחים שכבר העבירו שנוי בכמה קיבוצים ועכשיו זה לא לגיטימי).  המומחים מקבלים הנחיות ממובילי התהליך. ואכן האמירה שלך צפריר    " הוגדר למתמחר...השכר בתמחור הנוכחי לא יפחת מהשכר בתמחור הקודם.." אומרת הכל על אופן התמחור. מי הגדיר ? למי הסמכות להגדיר למתמחר את דרך העבודה ? לצוות הטכני ? (צוות מצומצם) שתפקידו הוגדר כמכין נושאים לדיון ציבורי – או לציבור?

4.              בנושא השקיפות לא ברור לי על איזה תינוק אנחנו בדיוק שומרים שלא ישפך עם המים ? למה מותר לפרסם בציבור את תנאי השכר של מנהלי חברות ציבוריות, מנהלי בנקים ועוד ואצלנו זה חסוי ? הרי ברור שבשל אי הידיעה יכולים להגרם עיוותים שאנחנו כציבור לא יכולים לתקן אותם.

5.              הכי קל ונמוך זה לבטל דברים שנכתבים בעיתונות ,שלא תואמים את דעתנו ולכנותם דברי שקר. הסקר שצוטט על ידי והובא כמעט במלואו בדפי גבע בתאריכים 16.2- 9.3  אינו סקר דעת קהל.. הכתבה מתחילה במילים ..." מידי שנתיים מקיימת היחידה לפיתוח הון אנושי" בתנועה הקיבוצית סקר שכר לבעלי התפקידים השונים בקיבוץ. הסקר כולל את כל המשרות הקיימות היום בקיבוצים... 61 קיבוצים העבירו השנה את נתוני השכר שלהם, כך שמדובר במדגם מייצג ואיכותי.. הסקר אומרת שלומית צימרינג , מנהלת היחידה התנועתית לפיתוח ההון האנושי זה שבע שנים, מהווה כלי עבודה, ובתור שכזה הוא אמור לסייע להנהלות הקיבוצים בניהול מדיניות השכר שלהן..."

אם כך כדאי אכן לכולנו לקרוא את הכתבה או את התקציר שלה שפורסם בדף גבע ב9.3   וכדאי לנו עם כל הצניעות המתבקשת ללמוד ממנה..

הנה כמה נושאים המחייבים דיון ציבורי בנושא התמחור לדעתי:

הכנסת מרכיב הוותק , כן או לא.פרסום טבלת תפקידים והשכר שלהם בציבור כן או לא הצמדת שכר המנהלים לגובה ההכנסה השנתית של המגזר שבאחריותם כן או לא  בהיקף הפעילות המשקית הקיימת, ביטול תפקידי "הסגנים" במגזרים החקלאים כן או לא  תגמול מגזרים שאנו חפצים ביקרם כמו חינוך למשל או עובדי תעשייה כן או לא ועוד

רחלי וייס

 

מהעיתונות

שר האוצר במפגש עם ראשי התנועות המיישבות וראשי מועצות אזוריות

כחלון: "אני יודע לעבוד מול נציגות מקצועית ורצינית שמאגדת את כולם. תנצלו נכון את הנציגות המצוינת שיש לכם ונמשיך לעבוד מולם להצלחת החקלאות הישראלית". מזכ"ל התנועה הקיבוצית: "השר גילה בקיאות ונכונות לקדם מהלכים פורצי דרך שיביאו לידי ביטוי את העקרון שטובתו של המרחב הכפרי היא טובת המדינה".

מתוך ניוזלטר של התנועה הקבוצית

בשבוע שעבר קיים שר האוצר משה כחלון מפגש עם למעלה מ-20 ראשי רשויות אזוריות מרחבי הארץ בנושא ההתיישבות הכפרית, חקלאות, קרקעות וסוגיות נוספות על סדר היום. המפגש התקיים בבית תנועת המושבים ביוזמה משותפת של מאיר צור, מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, ניר מאיר, מזכ"ל התנועה הקיבוצית ויו"ר מרכז המועצות האזוריות, עמיר ריטוב.

לפגישה הגיעו ראשי המועצות האזוריות מכל רחבי הארץ, ובמהלך השעתיים בה התקיימה, ניתנה הזדמנות לכל אחד מן המשתתפים לשטוח את הבעיות המעיקות על הרשות בראשה הוא עומד. עלו נושאים רבים, שונים ומגוונים. שר האוצר גילה בקיאות רבה והכיר חלק מן הבעיות שהוצגו לעומקן ממש, אך מחוסר זמן ועקב מספר המשתתפים הרב, לא ניתן היה לפתח דיון מעמיק. הדברים נכתבו, ותשובות תימסרנה בהקדם.

חלק משמעותי מן הפגישה הוקדש לאתגרים החמורים הניצבים בפני המגזר החקלאי, בדגש על ענפי בעלי החיים, רפת החלב הממתינה להסדרה רגולטורית מעודכנת, וענף הפטם המשווע לארגון מחדש, בכדי למנוע את קריסתו. היה עיסוק נרחב גם בסוגיית המים לחקלאות, זמינותם, מחירם ודרך ההתנהלות כאשר משק המים הלאומי מצוי במשבר קשה. המשתתפים ציינו לשבח את התנהלות השר והמשרד בסוגיית לולי ההטלה בגליל וביקשו יחס דומה גם לענפים אחרים המתקשים להתאזן במשטר הקיים.

ניר מאיר, מזכ"ל התנועה הקיבוצית, התרכז בדבריו בארבעה נושאים עיקריים: עובדת היותה של החקלאות העברית – נכס אסטרטגי למדינת ישראל, לצד היותה פעילות כלכלית, הצורך הקריטי בקיום ערוץ הידברות ישיר למניעת פגיעות בלתי מידתיות בענפי חקלאות, כתוצאה ממדיניות משרד האוצר, שאלת הבניה בקיבוצים המתעכבת שלא לצורך עקב גישה עוינת ולא עניינית אצל חלק ממקבלי ההחלטות ברמ"י, בסוגיה זאת הביע מאיר את ביטחונו כי המהלכים עליהם סוכם עם שר האוצר בדיונים שקיים עם התנועה הקיבוצית, יצאו אל הפועל ויקלו על המצוקה. בנוסף הדגיש מזכ"ל התנועה את הצורך האקוטי לקיים הידברות מוקדמת, ככל הניתן, עם ראשי המועצות בעת הכנת תכניות במסגרת הותמ"ל.

מבצע  חילוץ


צילום: עופר סיון

שני טרקטורים כבדים בשווי 300 אלף ש"ח כל אחד, שנגנבו מקיבוצי הגליל לפני מספר חודשים, כל אחד בעיתוי אחר, התגלו שקועים בבריכת דגים לאחר שמי הבריכה הועברו לטובת השקייה חקלאית וחולצו השבוע מהמים במצב לא שמיש.

הגניבות הינן חלק מפעילות פשיעה חקלאית, "פרוטקש", נסיונות סחיטה מתמשכים מחברת ג"ג וחקלאים נוספים בגליל ובכל הארץ, הצתות, השחתת רכוש, גניבות ואיומים. כזכור סבלה חברת ג"ג ממספר הצתות, כתוצאה מהסירוב לשלם דמי חסות למשפחות הפשע- בהצתות ניזקו כלי עבודה כבדים (קומביין וכד)  מבנים ורכוש בשווי מאות מליוני שקלים. גם חקלאי יסוד המעלה ראש פינה ועוד סבלו נזקים כבדים כתוצאה מהצתות של בתי קירור ורכוש. ורק השבוע הוצת מבנה מועצה אזורית מבואות החרמון כנראה מאותה

יש לציין כי הממשלה עדיין לא מצאה פתרון להענקת דמי הביטוח לכלים חקלאיים שהוצתו- אלא רק לגנבות חקלאיות, המותירה את החקלאים חסרי אונים מול מצב הפשיעה החקלאית הגואה וחוסר יכולת לבטח את רכושם.

המלחמה לקיום החקלאות  אינה רק בגבולות המדינה אלא נמצאת גם בתוך הקו הירוק יום יום

חלק מהכלים הכבדים שהוצתו מוצגים כמחאה לקהל הרחב בצומת האגמון סמוך לכביש 90.

אירועי תרבות בגלבוע

אירועי התרבות בגלבוע- אוק' 2018 - שנת פעילות חדשה ונפלאה

שבוע 3.     14/10/2018- 20/10/2018

 יום א'   14/10/2018-  19:30

יום ב'   15/10/2018-  10:00-15:00

הידיד

"יום וינגייט מס' 10 "- בהשתתפות צמרת המשטרה 

10:00 התכנסות והרשמה לסיורים ברחבת מוזיאון בית שטורמן עין-חרוד,  בעקבות נופי המורשת של אורד וינגייט.

10:30- יציאה לסיורים : הידיד של הידיד- בהדרכת נעמי גושן,  הקפטן המשוגע- בהדרכת מורן גלאון , גדעון יוצא למלחמה- בהדרכת חדוה הדר.

13:00-15:00 כנס  באולם "בית ציזלינג" עח"מ ,

במעמד :

רב ניצב רוני אלשיך- מפכ"ל משטרת ישראל,

עובד נור ראש המועצה האזורית הגלבוע,

עמרי שלמון מנכ"ל המועצה לשימור מורשת ישראל,

נציג רשות הטבע והגנים ונציגות השגרירות הבריטית,

ההשתתפות בסיורים בעלות 25 ₪ ובהרשמה מראש בלבד

בטלפון 04-6486328 או באתר www.beit-shturman.co.il/he

 יום  ג'     16/10/2018-  18:00

חוג תנ"ך בשיטת 929 (במסגרת חוג העמקים)  

בהנחיית  עדי הולצמן ממעלה גלבוע  

מוזמנים להגיע עם ספרי תנ"ך.

מועדון לחבר עין חרוד מאוחד  18:00, כניסה חופשית   

לפרטים חגית כוכבא 052-3792901

 יום ג'  16/10/2018- 19:30

ריקודי עם (במסגרת חוג העמקים) בהדרכת ניצן טריידל

חד"א קיבוץ גבע ,רוקדים מהצעד הראשון, מעגלים, זוגות, וגם נהנים.

כניסה חופשית  , לפרטים ניצן    – 054-6633713

יום ג'   16/10/2018-  20:15

קפה תרבות פותחים שנה !!!!! (במסגרת חוג העמקים)

הכל צפוי והרשות נתונה הרצאתו המרתקת של הנומרולוג נחום תמיר

נחום תמיר הוא נומרולוג שבמסגרת עבודתו מנתח את גורל האדם והפוטנציאל הטמון זו ומשתמש לשם כך בשיטות מתקדמות ומדויקות.

נחום מראיין ומתראיין בתוכניות רדיו וטלוויזיה רבות, ביניהן תוכנית קבועה ברדיו קול רגע, וכן מעביר הכשרות מקצועיות וקורסים.

נחום מזמין אתכם לערב מרתק בעולם המספרים והאותיות. הרצאה פרונטלית הכוללת דוגמאות אישיות שייעשו בשיתוף הקהל.

הרצאה מרתקת ומפתיעה – אסור להחמיץ !!!

בית העם במושב ברק  20:15 , הכניסה חופשית      

לפרטים גאולה מנור   – 050-7614715  שלומית משאש 050-7257742

יום ד'      17/10/2018-  20:30

חוג יהדות (במסגרת חוג העמקים)  

הרצאה : ניסים בגליל – סיפורי ניסים של חז"ל ובברית החדשה  מרצה אורחת : דר'  גילה וכמן   

חדר האוכל גבע  20:00, (כניסה  למפגש 20 ₪   עבור כל החוג 200 ₪ ) לפרטים אלי גורן  054-6633322

 שבת      20/10/2018-  מוצ"ש  20:30

בן ארצי- במופע

בן ארצי, זמר יוצר, מעבד ומפיק חוזר לבמה עם צאת אלבומו הרביעי.במופע ייבצע בן, שירים מהאלבום החדש ואת השירים הגדולים שלו מכל האלבומים.על במה לצדו- אחיו יונתן ארצי בגיטרות.

"ללוס" בית אלפא   20:30.

מכירת כרטיסים בכלבו בית אלפא : 55 ₪ פרטים נוספים טל שיזף : 0525012414

 שבוע 4.     21/10/2018- 27/10/2018

 יום ב'   22/10/2018-  20:30

חוג ביטחון (במסגרת חוג העמקים)  

לקראת מלחמת ישראל-איראן  מרצה אורח :    פרופ' אייל זיסר

אודיטוריום בין שטורמן 20:30, עלות כניסה 10 ₪ / 150 ₪ לשנה לכל הסדרה.

יום  ג'     23/10/2018-  18:00

חוג תנ"ך בשיטת 929 (במסגרת חוג העמקים)  

בהנחיית  עדי הולצמן ממעלה גלבוע  

מוזמנים להגיע עם ספרי תנ"ך.

מועדון לחבר עין חרוד מאוחד  18:00, כניסה חופשית   

לפרטים חגית כוכבא 052-3792901

 יום ג'  23/10/2018- 19:30

ריקודי עם (במסגרת חוג העמקים) בהדרכת ניצן טריידל

חד"א קיבוץ גבע ,רוקדים מהצעד הראשון, מעגלים, זוגות, וגם נהנים.

יום ד'      24/10/2018-  20:30

חוג יהדות (במסגרת חוג העמקים)  

הרצאה : מהפכת הסמכות של מסכת הורית, האם יוכל החכם היחיד לחלוק על הממסד המרכזי? מרצה אורח : ד"ר יצחק בן דוד

חדר האוכל גבע  20:00, (כניסה  למפגש 20 ₪   עבור כל החוג 200 ₪ ) לפרטים אלי גורן  054-6633322

שבוע 5.     28/10/2018- 31/10/2018

יום א'   28/10/2018-  20:30

ערב זמר (במסגרת חוג העמקים)  

בהנחיית  שרה'לה שרון

נשיר יחד בשמחה וברון.

במקום שתיה חמה וכיבוד קל

חדר האוכל קיבוץ עין חרוד איחוד 20:30, עלות השתתפות : 20 ₪

לפרטים אלי גורן   – 054-6633322

 יום ב'   29/10/2018- 20:30

סדרת התיאטרון  הצגה מס' 1 בסדרה השקר תיאטרון בית ליסין

קומדיה מאת פלוריאן זלר , תרגום מצרפתית: דורי פרנס, בימוי : ליאור אשכנזי .

משתתפים : ליליאן ברטו, אבי קושניר,  חי מאור, עדי גילת

אליס מפצירה בפול, בעלה, לבטל את ביקורם של זוג חבריהם הטובים, מישל ולורנס, כי היא חושדת ש‏מישל בוגד בלורנס.

ובכך נפתחת מסכת מרתקת ומשעשעת של הסתבכויות, שעתידה לשנות את חייהם של ארבעתם.כל ניסיון לספר בצורה מסודרת את עלילת המחזה המבריק הזה, מסתכן בגילוי הסוף המפתיע. אפשר לומר כך: זה שכל אמת יכולה להיות שקר זה ברור, אבל זה שכל שקר הוא למעשה אמת...את זה מלמד אותנו פלוריאן זלר, במחזהו החדש - קומדיה רומנטית עתירה בתפניות ובהפתעות, במהפכים ובמהפכות.

מחזה חדש של גאון הקומדיה הצרפתית, שמחזותיו: האמת, האבא ושעה של שקט, מוצגים בתיאטרון בית ליסין בהצלחה גדולה.

מהביקורת:

"ארבעת השחקנים עושים עבודה מצוינת בהדרכתו של הבמאי ליאור אשכנזי,... אבי קושניר וליליאן ברטו מצוינים.... התוצאה הסופית היא עוד קומדיה מבריקה מהסוג שזלר יודע לנפק : בידור אינטלליגנטי, עשוי היטב..."

(הצגה, ידיעות אחרונות, שי בר יעקב ינואר  2018)

"ליאור אשכנזי הצליח ללהטט עם השחקנים המוכשרים שכאילו תפורים לתפקידים והתוצאה היא קומדיה קולחת ומותחת… אבי קושניר במשחק קומי ומרגש כאחד, ליליאן ברטו נפלאה, חי מאור נהדר, עדי גילת משובחת)" ניוז 1)

"קומדיה על נושא רציני, המזכירה לנו שבחיים לא הכל שחור ולבן , גם לא בנושא הנחשב ערכי. ועדיין זה מצחיק!"  (אתר על מה ולמה)

אולם בית ציזלינג ע.ח. מאוחד 20:30 רכישת כרטיסים להצגה בודדת באתר :  hagilboa.smarticket.co.il

יום  ג'     30/10/2018-  18:00

חוג תנ"ך בשיטת 929 (במסגרת חוג העמקים)  

בהנחיית  עדי הולצמן ממעלה גלבוע  

מוזמנים להגיע עם ספרי תנ"ך.

מועדון לחבר עין חרוד מאוחד  18:00, כניסה חופשית   

לפרטים חגית כוכבא 052-3792901

יום ג'  30/10/2018- 19:30

ריקודי עם (במסגרת חוג העמקים) בהדרכת ניצן טריידל

חד"א קיבוץ גבע ,רוקדים מהצעד הראשון, מעגלים, זוגות, וגם נהנים.

כניסה חופשית  , לפרטים ניצן    – 054-6633713

יום ד'   31/10/2018- 17:00  (בפתיחת עונת המנויים תתקיים הפעלה בכניסה לאולם- כדאי להקדים)

הצגת ילדים  מס' 1 בסדרה סברסים תיאטרון ארצי לילדים ולנוער

במסגרת תוכנית המנויים "מנויים ונהנים" גילאי 3-7

מחזמר שכולו אהבת הארץ , נוגע ללב, מלא הומור וקסם עם מיטב שירי משוררי ארצנו.

גילי שרק הגיעה מאוסטרליה לישראל, מאוד דואגת. מה אם לא תסתדר בארץ? מה אם לא יהיו לה חברים ?

היא מבקשת מסבא יוחנן הקוסם לעשות קסם ולהחזיר אותה לאוסטרליה.

הילדים בשכונה מבקשים מסבא של גילי שיעשה קסמים במופע יום העצמאות שלהם.

סבתא וסבא מריחים הזדמנות ומוציאים את הילדים למסע הרפתקאות קסום כשבידיהם כתב חידה.

כבמטה קסם הילדים יבקרו ביפים שבנופי ארצנו ,יכירו ויחוו אותה דרך חמשת החושים ויפגשו אנשים טובים.

בדרך ילמדו על שיתוף פעולה, על התגברות על פחדים, על חברות אמת ועל שייכות. שיריהם הנפלאים של טובי המשוררות והמשוררים :

נעמי שמר, דתיה בן דור, עוזי חיטמן, לאה נאור, יהורם טהר-לב ועוד..

אולם בית ציזלינג ע.ח. מאוחד 17:00 פעילות וקבלת פנים 17:30 תחילת ההצגה

רכישת הכרטיסים להצגה בודדת באתר :  hagilboa.smarticket.co.il

בואו להיות חלק מחוויית התרבות בגלבוע !!!

גלית בר-גיל

מנהלת מח' התרבות

מועצה האזורית הגלבוע

050-4077978  galit_b@hagilboa.org.ilשלום לכם!

 

החגים נגמרו וחוזרים לשגרה...

 

אז הנה מגוון קורסים שאנחנו פותחים לילדים, נוער ומבוגרים בעידן טכנולוגי!

ויש גם תחרות מידול סביבונים.. כל הפרטים מצורפים!

 

ההרשמה באתר של מתנ"ס עמק המעיינות...  http://www.matnas-maianot.org.il

מוזמנים להיכנס להתרשם ולהירשם!

צריכים פרטים? יש שאלה? מוזמנים לפנות אלינו לעידן טכנולוגי.. 

העתקת קישור