דף מספר 2335
3/8/2018
רשימת המאמרים
לחצו כאן להצגת כל הכתבות ברצף
דף 2335

 

דף מספר 2335 כ"ב באב תשע"ח 3 באוגוסט 2018

עריכה והדפסה : נעה ידין  ועדנה לנדאו

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח   ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il

סיום העונה של החוג האיזורי לריקודי העם שנערך בגבע בהדרכת ניצן טריידל-איקסי

לפני

 

אחרי

 

לזכרה של איריס פלג ז"ל

חברי גבע אבלים על פטירתה של

חברתנו איריס פלג ז"ל

ומשתתפים באבל המשפחה

 

איריס יקרה שלי,

כותב לך שורות אחרונות אלה מבעד לערפילי הדמעות המציפות אותי מאז אמש ומתקשה למצוא את המילים.

בחרנו יחד לתמוך בך במסגרת הטיפול העוטף בבית, אולי גם כהכנה עבור כולנו לנורא מכל. אבל מתברר כי אי אפשר באמת להתכונן לאובדן בלתי נתפס שכזה.

היית "מלכת הלבבות" עבור רבים כל כך שבאו להיפרד ממך היום, בזכות העדינות והיכולת להכיל כל אחד ולראות את הטוב שבו, ללא שמץ של שיפוטיות.

שילוב נדיר של יופי פנימי וחיצוני. כך ראיתי אותך לראשונה ביום בו הכרנו, כך ברגעייך האחרונים, וכך לתמיד.

היום  ט"ו באב, ובעוד כשבועיים אמורים היינו לחגוג עשרים שנות נישואין. שיר הכניסה לחופתנו נקרא "אהבה ממבט ראשון" של אריק איינשטיין. מילותיו הנוגעות מעבירות בי את אותה תחושה כלפייך מאז ולתמיד. דרך ארוכה עברנו, ותמיד, גם ברגעי משבר, עמדו איתן יסודות של דאגה ואהבה הדדית בלתי ניתנת לערעור. פעם אמרת כי הסכמת להתחתן איתי כי את מוצאת בי את אותה תחושת בטחון כמוה חווית רק בבית הורייך. לאחר היכרותי עם הורייך, סבתך ואחיך – הבנתי כי זו המחמאה הנעלה ביותר שאוכל אי פעם לבקש.

גדלת בבית מקבל ומזמין, פשוט במובן הטוב. אביך אלכס ז"ל היה אדם נדיר בטוב ליבו ובנדיבותו לזולת ולילדיו. אמך תבדל"א – כרמלה – נשמה יתרה אצילת נפש וחזקה מאין כמותה, שאיבדה היום את האדם הקרוב לה ביותר.

מתוך הקן החם והאוהב בו גדלת, יצאת לשירות צבאי מרוחק כחובשת חומלת בגדנ"ע, ומיד אחר כך – ללימודים באורנים, ומשם - המשך ישיר לקריירת הוראה שנמשכה למעלה מ – 20 שנה. לאחר המעבר החלק מחטיבת הביניים "יגאל אלון" בנצרת עילית לבית הספר היסודי "אופקים" במרחביה, חזרת יום אחד עם חיוך של אושר והסברת כי המפקח נכח בשיעור שהעברת ובסיומו אמר למנהלת כי "גדלים אצלכם פרחים בבית הספר". ואכן, היית "פרח הוראה" אמתי. טוטאלית ומשקיעה את כל כולך למען תלמידייך הרבה מעבר לשעות ועל חשבון ילדייך שלך, תוך תוויית קשרים לכל החיים עם הורים ותלמידים, שהיום כבר בעצמם הורים, וזוכרים אותך בהערצה.

את כל זאת גדעה המחלה הארורה והמתעתעת שערערה את חיינו בחמשת השנים האחרונות.

מחלה המשנה פניה ואופייה, רגע של תקווה הופך לייאוש, הצלחה לרגע, ושוב נסיגה. ובתוך שיגרת המחלה – נסיעות משותפות אינסופיות למרכז ובחזרה, עם הרבה בכי, שאלות וחוסר אונים. הדמעות בדרך הביתה עזרו אחר כך לחוסן שלך בבית ולשדר "עסקים כרגיל" מול נגה שירה ויאיר, שזכו לאמא מגוננת ומתפקדת למופת, המשרה את רוחה הטובה על אף מכאוביה, דומיננטית, וגם החברה הכי טובה. היסודות הטובים שהטמעת בשלושת ילדנו העצימו אותם, יישארו בהם לתמיד, ויעזרו לכולנו להתמודד עם הטלטלה העוברת עלינו.

מאמין שנדע, כמוך, למצוא את הכוחות להמשיך הלאה בהפוגות בין הדמעות.

היי שלום, אמא, בת, נכדה, רעיה, ואחות אהובה שלנו,

נוחי על משכבך בשלום איריס מרים מאיר פלג.

באהבה, צור.

*****************************

ט"ו באב תשע"ח

איריס פלג

 

אם - לנגה, שירה ויאיר.

האימהות, בשבילה הייתה מוכנה לעבור שבעה מדורי גיהינום של טיפולים קשים כדי להבריא ממחלתה הקשה ולהמשיך ולהיות שם, לחיות בשבילם ולמענם.

בת – לכרמלה.

בת ואם כל כך מסורות זו לזו, כל כך משלימות זו את זו - בחייה ובמותה לא נפרדו.

כרמלה, טיפלת בבתך במסירות במשך כל שנות מחלתה, חווית את ייסוריה. כמו מלאך ריחפת מעליה ועטפת אותה כל חייה, ובאופן מכמיר לב האמנת בהחלמתה עד הסוף המר.

כלה – לבינה.

איריס הייתה הכלה הנכונה לבינה. כמוה, מסבירת פנים ומתעניינת בכל אחד, קשובה. בשנים הראשונות של איריס בגבע, קלטה אותה בינה לחיק המשפחה ועזרה לה מאוד עם הבנות כשהיו קטנות, עזרה לה להיטמע במשפחה, בגבע, בעדינותה האופיינית השיבה לה איריס בעת חוליה.

באיריס הייתה עדינות, הייתה הכלה, הייתה רכות, הייתה הקשבה ותשומת לב לזולת-תכונות טיפוליות שבאו לה בטבעיות.

החברות שרכשה בגבע היו אף הן מסוג מסוים, מסוים – כמוה- מתאימות לאופייה ככפפה ליד.

אולם, האדם שהכי התאים לה מכולם, האיש שאהב אותה אהבת נפש והוליד אתה שלושה ילדים - היה צור – היא הייתה רעייתו והוא היה בחיר לבה.

לפני כחמש שנים, כשהתברר שאיריס חלתה, היא נותרה יציבה כתמיד ולא 'התפרקה'. צור אמר לה: "נעבור את זה יחד" – והם עברו את זה יחד, את כל הטיפולים עד ה'הוספיס' בימיה האחרונים. צור לצדה, מטפל, מלטף ומחבק – אוהב.

כרמלה, צור'קה, נגה, שירה ויאיר וגם אורי– ליוותה אתכם, בת, אישה, אם וכלה בעלת לב רחב ופתוח, נפשה הייתה כרוכה בכם ותמיד תישאר שם. לעולם יישאר עמנו החיוך העדין בפנים היפות. איריס אהובה, תהי נשמתך עדן. 

תמי פלג

****************

 

איריס אהובתי,

איך אפשר להיפרד מחברה הכי טובה, מאדם קרוב, ממשפחתי?

כבר שנים שאנחנו בקשר יומיומי.הפכתי לבת בית אצלכם, למדנו את כל הסודות אחת של השנייה, למדנו להתגבר ולקוות לימים טובים יותר.

כל כך אוהבת אותך איריס שלי, תמיד במחשבותיי, תמיד איתי.

תמיד ידעת לרצות את הטוב ביותר עבור יקיריך.תמיד ידעת גם לדרוש אותו עד שכלו כוחותיך .

אי אפשר להיפרד מאדם שהוא חלק ממך.

היית לי האחות שלא הייתה לי, מצאתי אוזן קשבת ויד מחבקת אצלך.

היינו דומות ויחד עם זאת כל כך שונות - שמחתי ונהנתי מכל רגע איתך.

גם ברגעים קשים נתת לי מקום, תמיד הודית לי על כל דבר - אמרתי לך

כשאוהבים לא צריך להגיד תודה.

ראיתי אותך אוהבת, ראיתי אותך נלחמת, ראיתי אותך משחררת שכבר לא היה

סיכוי לטוב. אין מילים לתאר את החוסר והריק שהשארת אחריך.

אוהבת אותך אז עכשיו ולתמיד.

שלך

יעל אורן

הודעות לדף

 

מזל טוב

לבתיה ויורם אלוני

לתומר  ושושה

ולכל המשפחה

להולדת הנכדה – הבת

 

***************

החל מה31/7 עד ה8/8 אעדר מהעבודה ולא תהיה קופת- בית בימים אלה

תודה       רחל שלו

***************

מהמרפאה נמסר:

דר' טלי תעדר מיום ראשון 5.8 עד 20.8 .רופא מחליף  פעם בשבוע.

כל מי שזקוק בתקופה זו למרשמים, הפניות וכדומה, מתבקש להיערך מראש. טלי תהיה השבוע בימים רביעי וחמישי.

בריאות לכולם.

נמסר ממכון רימון:

1.     שיטת פאולה: המעוניינים להצטרף לחוג פאולה (ללא עלות) יפנו אלי ויתעדכנו במקום החוג והשעה.

2.     ממכון רימון לקוסמטיקה:

מחירי הטיפולים  שלא השתנו כ – 14 שנים עומדים להשתנות מתאריך: 1.9.18

מחיר טיפול מלא + מסאג' – 125 ₪

מחיר טיפול פנים ללא מסאג':105 ₪

מחיר טיפול קצר: 20 ₪

3.     הליכה נורדית נקיים מתחילת נובמבר בבוקר. המעוניינים יפנו אלי.


בברכה ציפורה בן-צבי

 

משולחן המזכיר - יאיר קארו

משולחן המזכיר

 

יולי אוגוסט – ועדיין חם.

מועצת השינוי  -  בהתכנסות האחרונה 29.7.2018 נכחו מעט חברים  דווקא בתחילתו של דיון חשוב (גם אם אולי לא מרתק )  על הסדרי השירותים.

 ראשית – למרות שכבר שוחחתי אישית עם כמה חברים הרשומים במועצה אך מתקשים להגיע וביקשתי שיחדשו ימיהם כקדם  למרות שכל הישיבות פתוחות לציבור

אני שב ופונה מעל דף גבע לכל חברי וחברות גבע כולל מועמדים ובפרט למי שנרשמו כחברי מועצה לאזור כוחות ולהגיע לדיונים  - הדרך עודנה נפקחת לאורך (אפרופו אלתרמן) .

גם התפתח דיון מעניין וחשוב לדעתי על הפער בין " קיבוץ שיתופי אידיאלי " לבין

 " הריאליה המורכבת מאד של הקיבוץ השיתופי " כמו גם הפערים והשוני בהטרוגניות האוכלוסייה, בלכידות, הערכים המשותפים,   הרצונות האישיים,  והשימוש בכלים ציבוריים (שהיום בלתי מקובלים) בתקופת "חיים ומטילדה"  (נניח 1938 ) לבין 2018 .  

 קבבוני גלידה חולקו בנדיבות וחיזקו מעט את האווירה העניינית ששרתה ממילא על הפגישה.

 הכינוס הבא יום ראשון 12.8.2018  ימשיך לעסוק  ב"הסדר השירותים "  - כלל השירותים הניתנים לחברי גבע.  הפגישה כתמיד פתוחה לציבור.   

המשמעות של נושאי ליבה – הכנסות פסיביות  -  הגנה על תקציבי ליבה ולא רק אל אחוזי שריון ליבה (  כל המילים הנעלמות הללו)   כדאי לדעת לשאול (הרי כותבים כאן בדף גבע  חדשות לבקרים על הזכות וחובת השאלה רק שלא כל כך מגיעים לשאול כשאפשר וצריך ) .   

מכרזים .

1/    מכרז מרכז משק הגיע לסיומו.

 שני מועמדים הגיעו לשלב הסיום . אחד הסיר מועמדותו.

המועמד שהמשיך לישיבה משותפת של הועדה הכלכלית והמזכירות הוא אייל לב ששירת כמרכז משק של שדה-אליהו מעל 10 שנים .

  אסיפה לקראת העמדת אייל לב לקלפי תתקיים  ככל הנראה 20.8.2018 .  

2/  מכרז יו"ר דירקטוריון בקרה מתקדם ( לאיטו ) .

3/  חברי מזכירות.   חדוה עוד טרם פנתה רשמית ,  אבל אני פונה לחברות וחברי גבע ל"היערך נפשית" למכרז לאיוש נציגי ציבור במזכירות.   

מפגש עם מטה המועצה.

עובד נור ראש המועצה בפגישה עם חברים במועדון

בשבוע שעבר יום שלישי 24.7.2018 נפגשנו במועדון לחבר מטה מועצה ומטה גבע בפגישה הפתוחה לחברים.  

עובד נור ראש המועצה סקר פעילות המועצה אף שיבח את קשרי העבודה הטובים והשוטפים  של גבע עם המועצה  שבאים בין השאר לביטוי בשורה של פרויקטים המתבצעים במימון המועצה או בתיווך בינינו לבין מוסדות המדינה.  עובד ענה על שאלות חברים ובכלל זה לגבי עמדתו ועמדת המועצה ביחס לנושא האנרגיה הירוקה בכלל וטורבינות הרוח בפרט.

שורת מיזמים משותפים עם המועצה לפנינו (  כביש העלייה לגבעה – שיפוץ אזור מועדון לחבר/ ספריה -  הרחבת תשתיות "הילה" -  הקמת גן משחקים חדש ועוד.    

 

חיבור פרוייקט הילה בביה"ס הישן לתשתיות ביוב גבע  שתוף פעולה עם המועצה.

כלבים.


יש חברים שנדים לי בראשם שנגזר עלי לעסוק בכך. דווקא יש שיפור וכמה מפניותיי נשאו פרי ותודה לחברים שלקחו זאת לתשומת ליבם.  

שקלתי רבות האם לשים בדף תמונה מזעזעת ( או סימולציה ) של "החבילה האורגנית"   ( פרי פעולתה התקינה של  מערכת העיכול של אחד מכלבי הגבעה ) אשר קידמה פניהם ,בבוקר יום שישי שעבר, של משכימי חדר האוכל ( קרוב למקום הקלפי ) . חברה בעלת יוזמה אספה וניקתה וחברים אחרים דיווחו .

  אבקש לא לנוד לי בראש אלא לקחת אחריות על הכלבים ולדאוג שיעשו את צרכיהם לאו דווקא בחדר האוכל של קבוצת גבע – אלמנטרי !!   

שבת טובה ומבורכת.

יאיר

ממש"א - חדווה שקד

דיווח מצוות האיתור למרכז משק

במהלך חודש מאי האחרון יצא מכרז פנימי לאיתור מרכז משק. לאחר שלא התקבלו פניות, הוחלט לצאת בתחילת יוני למכרז חיצוני. לצורך הובלת התהליך אושר צוות איתור בהנהלה הכלכלית שכלל את- יהודה בכר (יו"ר כלכלי), מירה ידין, מנחם מזור, עומר רז וחדוה שקד (משאבי-אנוש). קיבלנו ומיינו קורות חיים, ערכנו ראיונות טלפוניים ופרונטליים, שלחנו מועמדים למבחנים חיצוניים, ערכנו גם בירורים עם ממליצים. בסופו של דבר הגיעו שני מועמדים טובים וראויים ליישורת האחרונה. מועמד אחד החליט ברגע האחרון להסיר את מועמדותו, כך שלישיבה המשותפת של ההנהלה הכלכלית עם המזכירות השבוע, הגיע איל לב כמועמד יחיד. איל הציג את עצמו ואת ניסיונו בתפקידו הקודם כמרכז משק בשדה אליהו, בעשור האחרון, וענה לשאלות של חברי ההנהלות. בתום הדיון נערכה הצבעה ואושר פה אחד להמליץ להעביר את  איל להצבעה באסיפה. לקראת האסיפה נפרסם לציבור תמצית קורות החיים של איל.

הנהלה לענף המזון

לאחר 3 חודשים מכניסתו של אריאל לתפקידו בניהול הענף, אנחנו מבקשים להקים מחדש את הנהלת המזון. לשם כך נפתח מכרז לנציגי ציבור בהנהלה (3). המעוניינים בתפקיד והרואים בחשיבותו, מוזמנים לפנות לחדוה במשאבי-אנוש עד ל19.8.18. להלן כתב המינוי להנהלה:

הנהלת המזון הינה הנהלה ציבורית, שנציגי הציבור בה יתחלפו אחת ל- 3 שנים, בבחירה בקלפי.

תפקידי ההנהלה:

·      בקרה על איכות המזון ועל מחירי המזון.

·      קביעת מדיניות לטווח ארוך.

·      קשר עם הציבור וכתובת לתלונות ובקשות.

·      גיבוי למנהל ענף המזון.

·      אישור התוכנית השנתית (תקציב והשקעות) ובקרה עליה.

·      פיתוח ואישור יזמות עסקית, להגדלת הכנסות וצמצום סבסוד הקהילה.

·      דיווח לציבור בדף השבועי אחת לרבעון.

הרכב ההנהלה: מנהל/ת קהילה- יו"ר, מנהל/ת ענף המזון, מנהל/ת הכלבו- מרכולית, גזבר/ תמחירן, ושלושה נציגי ציבור.

נהלי עבודת הנהלת המזון:

·      יתקיימו ישיבות הנהלה לפחות אחת לרבעון (באחריות מנהל הקהילה).

·      יוצגו דוחות כספיים תקופתיים.

·      יידונו נושאים שוטפים המעסיקים את מנהל הענף.

·       יידונו נושאים ופניות ציבוריות.

·      בדיקת עלויות המזון אחת לחציון ועדכון המחירים בהתאם.

מכרז לנציג גבע במליאת המועצה האזורית

לאחרונה סיים דני פלג את תפקידו כנציג גבע במליאת המועצה. לתפקיד זה, בעלי תפקידים במזכירות לא יכולים להיבחר. המעוניינים והרואים עצמם מתאימים לתפקיד מוזמנים לפנות לחדוה במשאבי-אנוש.

שבת שלום!  חדוה

 

גבע- ביטוח חו"ל. נוהל חדש

                                                                                                            31.7.18


גבע- ביטוח חו"ל. נוהל חדש

 

חברים/ות ,לקראת  פרישתי  מהביטוח, בימים  הקרובים  ,מצורפות ההנחיות הבאות :

החל מ 1.8.2018  ביטוח נסיעות לחו"ל יפעל ישירות מול  סוכנות הביטוח שמיר הורוביץ.

חבר המתכוון לנסוע לחו"ל יפנה בטלפון  או במייל , לפחות שבוע ימים טרם נסיעתו

 בין השעות: 08:00  ל 16:00 (א-ה)   אל :

ריקי פונס

מזכירות/חו'ל

03-5195-200

052-8376966

mazkirut@s-h-bit.co.il

 

ריקי תעשה את הבירורים הנדרשים ותשלח את פוליסת הביטוח במייל אל החבר. לחברים/ות  שיש בעיה עם מיילים, עפ"י בקשתם  ממוניקה, הפוליסה תועבר אליהם באמצעותה.

# החיוב יהיה בכרטיס האשראי של החבר.  (אותו ימסור החבר לנציגת הסוכנות)

# שימו לב - חברים  שיש להם מחלות כרוניות חייבים להקדים את הפניה לעריכת ביטוח לפחות שבועיים טרם הנסיעה, שכן לעיתים נדרשות בדיקות רפואיות ואישור פרטני של רופא חברת הביטוח.

הגשת תביעות: פניה באמצעות הטלפון /מייל אל ריקי.

בברכה  ובהצלחה             מנחם מזור

חו"ל 

מחיר התמחור- המשך - רחלי וייס

               מחיר התמחור – המשך

1.     כדי למנוע ערוץ מידע אלטרנטיבי- אנא פרסמו את מדרג המשכורות ולאיזה מגזר זה שייך, כולל המשכורות של שדרת הניהול בכל המגזרים. אנחנו משלמים, אנחנו זכאים לדעת כמה- אין סיבה להשארת המשכורת בצל.

2.     אנו זכאים, חייבים להיות אלו שיקבעו את עקרונות התמחור, בדיון מסודר עם הצבעה בקלפי. דנים על בריאות, חינוך, ועוד..ורק "בעצב הרגיש" של ההפרטה על פי יאיר, לא מתקיים דיון לפני עשיית תמחור ומסירתו לציבור.

3.     נושאים לדיון באסיפה על עקרונות התמחור: על פי איזה מרכיבים נקבעת המשכורת הכנסת מרכיב הוותק כן או לא ? קביעת רף לשכר שעתי הנמוך ביותר. קביעת רף לשכר הגבוה ביותר. תגמול מקומות עבודה יצרניים כן או לא ?, שכר פנסיונרים,  קביעת מנגנון לפיטורים, קביעת מנגנון להעלאת שכר ועוד...

4.     אפשר להיות מנומס, אפשר להיות ציני – אך אף אחת מהשיטות הללו לא פותרת את אופן ההתנהלות בנוגע לתמחור...

                                   

                                                             רחלי וייס


קרציות ופרעושים - מענית ברעם

לחברים שלום

  1. בעקבות גילוי מספר מרבצי קרציות ופרעושים בגבע, שטופלו ע"י הדברה, רצינו להעלות את המודעות לנושא ולהביא מעט מידע על הטפילים הנ"ל

קרציות

לקיץ יתרונות רבים, אולם הנוכחות המוגברת של קרציות היא ככל הנראה לא אחת מהם. בעונת הקיץ נרשמת פעילות שיא של קרציות, שלא רק מהוות מטרד, אלא גם עלולות במקרים מסוימים להיות מסוכנות לבריאות.

רוב המחלות הקשות שמועברות על ידי קרציות אינן קיימות בישראל.

 הקרציות נמצאות יותר באזורים של יערות, ואנחנו מדינה מדברית. יחד עם זאת, אנו מודאגים פה בארץ בעיקר מקדחת הבהרות, או בורליה, שמקורה בקרציות שנמצאות בתוך מערות, ומי שבעיקר נפגע מהן אלו מטיילים, רועי צאן וגם חיילים. לא כדאי להיכנס בארץ למערות שאינן מוסדרות לטיולים. הקדחת שכיחה באזור צפון השרון והנגב והופכת נפוצה יותר בחודשי הקיץ.

קדחת הבהרות היא מחלה המועברת על ידי חיידקי ריקציה, אותם מעבירה הקרציה. המחלה גורמת לחום גבוה שיכול לחלוף ולחזור, קל לטפל בה עם אנטיביוטיקה מתאימה. יחד עם זאת, מדובר במחלה נדירה יחסית שקשה לאבחן, ולכן חשוב לזהות אותה בזמן. אם לא מזהים את המחלה ונותנים אנטיביוטיקה בזמן, היא עשויה להרוג, אם כי מדובר במקרים בודדים, בהם גם סיפורו המוכר של הזמר המנוח מאיר אריאל. עם זאת, גם אם ננשכתם בידי קרציה, ככל הנראה לא תידבקו באופן מידי במחלות. "הקרציה נצמדת ומנסה להכניס את הרוק שלה למשך מספר שעות ורק אז היא מדביקה",

הקרציות אינן חרקים אלא משתייכות למשפחת העכבישניים. הן בעלות שמונה רגליים ומתחת לפה יש להן איבר המכונה היפוסטום, שמסייע להן להיצמד לעור ולמצוץ דם מהפונדקאי. הקרציות לא קופצות או עפות, כפי שנהוג לחשוב, והן נזקקות לדם של יונקים, ציפורים או זוחלים כדי לשרוד. הן נמצאות בחצרות, מתחת לעלים או על פני האדמה, ליד קירות או מבנים בהם ישנם מכרסמים או יונקים פעילים אחרים. הקרציה הנפוצה בארץ היא "קרציית הכלב החומה", הנפוצה בעיקר באזור מישור החוף בחודשי הקיץ.

במידה שאתם מוצאים על עצמכם קרציה, מומלץ להשתמש בפינצטה כדי לשלוף אותה במלואה. אם חלק ממנה נשאר בגוף, יחד איתו ישארו גם החיידק או הטפיל שאותם היא נושאת ומעבירה. כמו כן, מומלץ לשמור את הקרציה כדי להראות אותה לרופא המטפל, במידה ויידרש טיפול רפואי והצוות ירצה לערוך בדיקות נוספות לזיהוי סוג הקרציה

 

הפרעושים בישראל

 

בישראל ידועים כ-40 מיני פרעושים, ביניהם פרעוש החתול

השכיח מבין הפרעושים הנטפלים לאדם ולחיות משק החי. בטבע הוא טפיל על חולדות, חתולי בר, תנים, נמיות, צבועים, וארנבות. זהו מין הפרעוש הנפוץ ביותר על גבי כלבים וחתולים, בבתים ובחצרות. מין זה גורם את רוב מטרדי עקיצות הפרעושים.

 

הפרעושים כמזיקים

עקיצה-עקיצות הפרעושים עלולות לגרד ימים אחדים ולגרום בעיקר בכלבים דלקת עור אלרגית המתבטאת בגרדת קשה, התקרחות והתעבות העור

חוסר דם (אנמיה) בבעלי חיים- עלולה להתפתח בעקבות נגיעות מסיבית של פרעושים, שבמקרים קיצוניים בעיקר אצל גורים או בעלי חיים מבוגרים או חולים עלולה להסתיים במוות.

העברת טפילים- תולעת הסרט (שרשור)החיה במעי כלבים וחתולים ולעתים נדירות גם במעי האדם, מועברת לאחר בליעת פרעוש נגוע. הפרעושים הם פונדקאי ביניים הכרחי  לתולעת והם הכרחיים להעברתה. זחל הפרעוש נדבק לאחר בליעת ביצי התולעת המצויות בצואת החיה הנגועה. 

העברת מחלות זיהומיות- פרעוש עוקץ ומוצץ את דמם של כמה פונדקאים מאותו מין או ממינים שונים במשך ימי חייו, ולכן הוא גורם חשוב בהעברת מחלות זיהומיות. עם הדם נמצצים גם גורמי מחלה כחיידקים, נגיפים וטפילי דם ובעקיצה הבאה הם מועברים לפונדקאי הבא.

 

 

  1. היעדרות קיץ- בין ה 6.8 ועד ה 30.8 אעדר מתפקידי. במקרים דחופים ניתן לפנות למרפאה.

         בנושא הסעות ונקיונות לקשישים, ניתן לפנות לנטע דנציגר

 

מאחלת בריאות מרבית לכולם,שתו הרבה מים

שבת שלום, מענית

 

מבצע התפקדות - ניר מאיר

לכבוד:

מזכירויות הקיבוצים

נאמני המחלקות הפוליטיות

חברי הקיבוצים

 

שלום רב,

 

הנדון: מבצע ההתפקדות: אם לא נתפקד – נכחד.

 

בימים אלו, יצאה התנועה הקיבוצית בקמפיין " אם לא נתפקד  - נכחד". מדובר ביוזמה חוץ תנועתית אותה יזמו מספר חברי קיבוצים, אבל עקב חשיבות הנושא, החליטה מזכירות התנועה הקיבוצית לתת את תמיכתה המלאה לנושא.

אלו לא ימים פשוטים במדינת ישראל. הערכים שאנו מאמינים בהם, נמצאים תחת מתקפה מתמדת. לא פחות חשוב מכך, ההתיישבות, הפריפריה, החקלאות וכל אורח חיינו, נמצא תחת ניסיון מתמיד להחלישו. אם לא נדע להיאבק על אמונתנו בכל הקשור לאופייה של מדינת ישראל בכלל וקיומה של ההתיישבות בפרט, אנו מסכנים את היקר לנו מכל.

בשנים האחרונות, מסתבר יותר ויותר, שמי שמצביע, אכן משפיע, אבל מי שמתפקד למפלגות, משפיע הרבה יותר. אם ברצוננו להבטיח את היקר לנו מכל, עצם קיומנו כהתיישבות פורחת ומשפיעה במדינת ישראל, אנחנו חייבים להתפקד למפלגות בהם כל אחד ואחת מאתנו מאמינים.

התנועה הקיבוצית על כל פעיליה ובעיקר, באמצעות המחלקות הפוליטיות שלנו, תהיה מגויסת לכך בחודשים הקרובים ואני מבקש מכם, לתת כתף ולעזור בכל דרך על מנת להבטיח שכמה שיותר חברים בקיבוצכם יתפקדו למפלגות, כל אחד למפלגה בה הוא תומך.

התפקדות למפלגה, כל מפלגה, היא התרומה המשמעותית ביותר שיכול לעשות כיום כל חבר/ה בתנועה הקיבוצית, תרומה שמשמעותה לחיזוק המאבק באתגרים העומדים בפנינו, לא יסולא בפז.

אנא עזרו לנו במאבק חשוב זה!

 

ב ב ר כ ה,

 

ניר מאיר

מזכ"ל התנועה הקיבוצית


ספורט

ספורט

 תנו הרבה כבוד לנבחרות ישראל ברוגבי שזכו במדליות הזהב והכסף בענף הרוגבי במכבייה לנוער שנערכה השבוע בישראל שתי הנבחרות הישראליות, משופעות בכוכבים מהקבוצה המקומית שלנו בגלבוע נבחרת ישראל  היא הזוכה לאחר שגברה על הנבחרות החזקות מאנגליה, ארגנטינה, צרפת, וארה"ב. הגמר בטורניר זימן אליו את 2 נבחרות ישראל, למשחק צמוד שהסתיים בטרי ניצחון בשנייה האחרונה! בנבחרות ישראל שולבו שחקני וצוות המועדון של יזרעאל-גלבוע, בהנהגת המאמן נמרוד קפלן ומנהל הנבחרת רון רייס. יחד עמם שיחקו השחקנים- איתן ברג, גיא סתת, אורי פלד וניצן רייזל. בנבחרת ישראל2 (מדלית הכסף), שחקו מהגלבוע: ארי אפריים, נדב מורד, לידור נניקשוילי, גלעד הרטמן ומעיין לוינסון

אנחנו גאים בצוות ובשחקנים שמביאים בכל הזדמנות הרבה כבוד לגלבוע ולמדינה כולה. הגלבוע הוא עמק פורה לספורט איכותי וספורטאים מצליחים, ולקבוצת הרוגבי המקומית יש חלק גדול בהצלחה, במינוף ובשגשוג הספורט בגלבוע

המשיכו כך כל הגלבוע אתכם

יזרעאל גלבוע רוגבי תנו הרבה כבוד לנבחרות ישראל ברוגבי שזכו במדליות הזהב והכסף בענף הרוגבי --

ברג זהר

 

כורע באמצע איתן ברג

 

העתקת קישור