דף מספר 2334
27/7/2018
רשימת המאמרים
לחצו כאן להצגת כל הכתבות ברצף
דף מספר 2334
דף מספר 2334 ט"ז' באב תשע"ח 27 ביולי 2018

עריכה והדפסה : נעה ידין  ועדנה לנדאו

עריכה באינטרנט: טל גולן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il.  הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח ל  e.mail שלנו:daf@kvgeva.org.il

שנות ה-30

 יוסיק רז עומד, סבא צבי ריז'יק יושב ,יעקב ריז'יק נוהג. -

 אוסף זולטן קלוגר  (ר. פרטים בדף)
איריס פלג ז"ל

חברי גבע אבלים על פטירתה של

חברתנו איריס פלג ז"ל

ומשתתפים באבל המשפחה


הודעות לדף

מזל טוב

לאיריס ועומר אייגר

לשלומית ומיכה קארו

ולכל המשפחה

להולדת הבן הנכד

           ברכות וחיבוקים

עומרי גוריון (קצין וג'נטלמן)- סיים שירות צבאי סדיר וממשיך לקבע-

הצלחה רבה!

שנת שירות-  בימים אלה ובשבועות הקרובים, מסיימים שנת השירות:

עמית רונן, עילם ברזק, מיקה גלילי, גוני לביא , יעל בן יוסף, ברק נחשון והושע ראש.

גאים בכם מאוד, מאוד

נוער לתפארת !

באהבה, ועדת צעירים/קליטה
חברים מתבקשים להמנע ממעבר בשער לשדה מול משפחת בן יוסף.

שם מפוזרים שקדים לייבוש  בשטח.

השקדים אינם שלנו הם שייכים ללקוחות הקלפ"צ

תודה

                                                                  רן לוסטיג

&&&&&&&&&&&

תזכורת ממרפאת שיניים

קביעת תור לביקורת-תקופתית עברה לאחריות החבר.

חשוב לבצע פעם בשנה בביקורת מסודרת עם צילומים אצל הרופא

(כמובן גם ילדים בכל גיל).

מוזמנים לפנות לתיאום פגישה בטלפון או להשאיר הודעה במשיבון

או בווטסאפ לנייד – 054-6633107

בברכה   צוות מרפאת-שיניים
&&&&&&&&&&&

החל מה31/7 עד ה8/8 אעדר מהעבודה ולא תהיה קופת- בית בימים אלה

                                                                                           תודה       רחל
&&&&&&&&&&&

בתודות על הצבת המחרשה, ברחבה ע"י חדר האוכל

נשמט שמו של

ערן גל , יוזם הפרויקט, ואתו הסליחה והתודה.

&&&&&&&&&&&

צילומי זולטן קלוגר באתר ארכיון צילומי גבע

 בהמשך לרשימה של צוות הארכיון שהופיעה בעלון מהשבוע שעבר – על צילומי זולטן קלוגר, שצילם בגבע בסוף שנות ה-30 ותחילת שנות ה-40,  מוצגים הצילומים באתר ארכיון צילומי גבע.

נכנסים לאתר ארכיון הצילומים  kibbutz-geva.co.il ובחיפוש לחפש את השם זולטן.

תודה                                                                             טל גולן

הילמי עם "חברים" ליד בנין האורוה

צילום: זולטן קלוגר

משולחן המזכיר
משולחן המזכיר

חום יולי אוגוסט - ומידע אלטרנטיבי

מועצת השינוי  -  בהתכנסות האחרונה 22.7.2018 נכחו מעל 20 חברים והשלמנו   דיון בהסדר החינוך.

הדיון כלל שורת הכרעות בהצבעה במועצה לגבי סעיפים כגון : בר-מצוה , סיור לפולין , שיעורי עזר  , מרכז סקרנות , סובסידיות לחוגים ועוד.

יוצא דופן במידה מסוימת היה הדיון בחינוך הבלתי פורמלי . בהמשך לבדיקות תקציביות שערכו הילה וזוהר ונתונים שקיבלנו מקיבוצים נוספים  סוכם כי צוות החינוך בסיוע כלכלן ו/או יועץ ארגוני יעשה בדיקה של אופן הפעלת המערכת מתוך כוונה ליעל ולחסוך עלויות דבר שככל שיביא למסקנות אפקטיביות יתורגם כבר לתקציב 2019.   

 

הכינוס הבא יום ראשון 29.7.2018  יעסוק בנושא  "הסדר השירותים "  -

כלל השירותים הניתנים לחברי גבע.  הפגישה כתמיד פתוחה לציבור.   

 

 תמחור משרות -  בדף האחרון ובדף של השבוע קראתי כתבות של רחלי ואלי.  

 היות וחלק מהנושאים הקשורים לתמחור כבר עלו בעבר אתייחס בתמצית לנושא אחד והוא סעיף 4 בכתבתה של רחלי :  " משכורת הנעה סביב 5000 ₪ ... "   מה זה נעה סביב ?  ברצפת הייצור בבקרה ?  על המספר הזה קפץ כמוצא שלל רב אלי גורן.

ברשימתו לדף עשרה סעיפים – קביעות פסקניות .  הסעיף הראשון :

1.       זאת הפעם השנייה שמציעים לחלק גדול מהחברים שעובד בבקרה עשרות שנים משכורת מינימום של 5000 ₪ לחודש.

 

ובכן זה כבר לא המצב שאולי עליו חשבה רחלי שישנו חבר שנפל "בין כסאות המתמחר" והוצעה לו משכורת כזו של 5000 ₪

אלא מצב חמור בהרבה שלחלק גדול מהחברים הותיקים העובדים עשרות שנים בבקרה הוצעה משכורת כזו של 5000 ש"ח.

        

פניתי למתמחר -  תשובתו :   המשכורת הנמוכה ביותר שהוצעה בתמחור בבקרה 5952 ₪ למשרה מלאה ( מקרה בודד )  כל היתר מעל 6000 ₪   .  

 ישנו מספר קטן של עובדים מוגנים ( שלושה בעלי צרכים מיוחדים) שגם הם תומחרו למרות ההגנה עליהם במסגרת הקרן לבעלי צרכים מיוחדים,

 ואף הם רחוקים מאות רבות של שקלים כלפי מעלה ממספרי אלי – רחלי .

 

כך נראית "שרשרת המידע האלטרנטיבי בגבע "  -  אילו היה לי זמן פנוי לכך, הייתי מארגן תחרות בהפרחת בועות סבון.  

ובכל זאת למען הסר ספק   - ככל שהמתמחר אינו יודע משום מה על חבר/ה שתומחר במחיר שנקבו אלי  - רחלי  ויש חבר/ה בבקרה שתומחר ב – 5000 ₪  למשרה מלאה שלא ערער  , פנה אלי ישירות – ונברר.  

 

שבת טובה ומבורכת.

 

      יאיר

רחצה לילית בין "גלי התכלת"

צילום יאיר קארו


מבצע התפקדות - ניר מאיר

לכבוד:

מזכירויות הקיבוצים

נאמני המחלקות הפוליטיות

חברי הקיבוצים

 

שלום רב,

 

הנדון: מבצע ההתפקדות: אם לא נתפקד – נכחד.

 

בימים אלו, יצאה התנועה הקיבוצית בקמפיין " אם לא נתפקד  - נכחד". מדובר ביוזמה חוץ תנועתית אותה יזמו מספר חברי קיבוצים, אבל עקב חשיבות הנושא, החליטה מזכירות התנועה הקיבוצית לתת את תמיכתה המלאה לנושא.

אלו לא ימים פשוטים במדינת ישראל. הערכים שאנו מאמינים בהם, נמצאים תחת מתקפה מתמדת. לא פחות חשוב מכך, ההתיישבות, הפריפריה, החקלאות וכל אורח חיינו, נמצא תחת ניסיון מתמיד להחלישו. אם לא נדע להיאבק על אמונתנו בכל הקשור לאופייה של מדינת ישראל בכלל וקיומה של ההתיישבות בפרט, אנו מסכנים את היקר לנו מכל.

בשנים האחרונות, מסתבר יותר ויותר, שמי שמצביע, אכן משפיע, אבל מי שמתפקד למפלגות, משפיע הרבה יותר. אם ברצוננו להבטיח את היקר לנו מכל, עצם קיומנו כהתיישבות פורחת ומשפיעה במדינת ישראל, אנחנו חייבים להתפקד למפלגות בהם כל אחד ואחת מאתנו מאמינים.

התנועה הקיבוצית על כל פעיליה ובעיקר, באמצעות המחלקות הפוליטיות שלנו, תהיה מגויסת לכך בחודשים הקרובים ואני מבקש מכם, לתת כתף ולעזור בכל דרך על מנת להבטיח שכמה שיותר חברים בקיבוצכם יתפקדו למפלגות, כל אחד למפלגה בה הוא תומך.

התפקדות למפלגה, כל מפלגה, היא התרומה המשמעותית ביותר שיכול לעשות כיום כל חבר/ה בתנועה הקיבוצית, תרומה שמשמעותה לחיזוק המאבק באתגרים העומדים בפנינו, לא יסולא בפז.

אנא עזרו לנו במאבק חשוב זה!

 

ב ב ר כ ה,

 

ניר מאיר

מזכ"ל התנועה הקיבוצית


מעט מנהל הקהילה - דורון חורב

מעט מנהל הקהילה - בסימן עקה

            שלום חברים,

 איכות המים בגבע – עקה* לצמחי הנוי

הקיבוץ מקבל את הספקת המים שלו מתאגיד המים המקומי. המים מופקים ממספר בארות, קידוח רוחניה, קידוח 64 וקידוח 67. המים בגבע הם באיכות טובה והם ראויים לשתייה. המים נדגמים  3-4 פעמים בחודש, ב 3 נקודות דגימה שונות בקיבוץ. הפרמטר היחיד החורג, הוא רמת הכלוריד.

 

מהו כלוריד? כלוריד הוא אניון (יון שלילי) כלור המבטא את ריכוז המלח במים ("מלח שולחני" – נתרן כלורי). התקן על פי תקנות בריאות העם הוא עד 400 מיליגרם כלוריד פר ליטר, ובמדידות שנערכו במהלך שלוש השנים האחרונות, נמצאו במים המסופקים לנו ערכים שבין 408 ל 412 מיליגרם כלוריד פר ליטר. ברמות כלוריד אלו נחשבים המים ל"מים מליחים", להבדיל ממים שפירים המיועדים לצריכה ביתית.

 

הכלוריד חשוב בביצוע תהליכי חילוף חומרים בגוף האדם, ומסייע בשמירת מאזן החומציות בגוף ובתפקודים פיזיולוגים שונים. רמתו נשמרת בדם ברמה הרצויה, על ידי הכליות. תצרוכת הכלוריד היומית המומלצת (בארה"ב) היא בין 2,300 ל 3,600 מיליגרם ביום לגברים בגיל 25. מי הברז מכילים מלחים ומינרלים שונים החיוניים לגוף, מגנזיום, סידן, אשלגן ואחרים, ועל כן מומלץ לצרוך מי ברז על פני משקאות אחרים. כן – אפשר ורצוי לצרוך גם את מי הברז המסופקים לגבע.

באשר להשפעת מים מליחים על הצומח, להבדיל מגוף האדם המסוגל לווסת את רמת הכלוריד בדם, הצומח מושפע הרבה יותר, וחסר במנגנונים לוויסות רמות המליחות. ישנם צמחים המותאמים יותר למים מליחים, אך כבר ברמות של 350 מיליגרם כלוריד פר ליטר, מרגישים רוב הצמחים עקה (מתח, לחץ, סטרס) של מליחות. גידולים שונים רגישים להמלחת קרקע ובהם, דקלים והדרים הנחשבים עמידים יחסית למליחות הקרקע על פני עצים אחרים, ולאחר מכן זיתים (תלוי בזן ובגיל העץ), שקדים (תלוי בכנה), אבוקדו, בננות. גידולי שדה נפגעים גם הם מרמות מליחות חורגות, ובהם גם התירס המדהים שמאיר וצוות הגד"ש מגדלים.

עיקר הבעיה בכל הקשור בהמלחה, זו הצטברות המלח בשכבת הקרקע העילית. ככל שהאדמה נחשפת יותר זמן למים מליחים, נוצרות במקומות הנמוכים כעין "מלחות" (אזור היקוות מלח). מלחות אלו גורמות לצמחים לעיכוב בצמיחה, התייבשות עלים, ירידה בפריון ובמקרים חמורים יותר, לעקה בלתי הפיכה. תופעות אלו ניתן לראות בדשאי גבע ובעיקר בדשאים מהזנים הישנים, שהם פחות עמידים למליחות.

*עקה  - (מתח, לחץ, סטרס)

 

הדשאים אומנם מקבלים את מכסת המים שלהם, אך רמת המליחות החורגת מונעת מהדשא לקלוט את המים, ולמעשה הדשא מת מצמא.

 

אם תשימו לב לדשא חדר האוכל למשל, הדשא מתייבש במקומות הנמוכים דווקא, מקומות בהם נקווים המים אומנם, אך גם התמלחת. במקומות הגבוהים יותר, המנוקזים והיבשים יותר לכאורה, דווקא בהם הדשא נותר ירוק. תופעה זו תלך ותחריף, משום שאנו ממשיכים להשקות במים מליחים, ממשיכים וממליחים את הקרקע. גשם (זוכרים? אי שם בחורף), שעיקרו מים מזוקקים או כמעט מזוקקים, ישטוף חלק מהמלחים (נגר עילי), או יחדירם אל מי התהום ..... לפחות עד הקיץ הבא.

אם כן, נוי גבע לא מתייבש, נוי גבע הולך ומומלח. הנוי לא מוזנח, הוא גוסס ולא כי חסרים לו מים.

 

אז מה עושים? בתהליך ארוך ומדורג, נחליף הצמחייה הקיימת בצמחיה מדברית ובצמחיה עמידה למים מליחים. נוף גבע יקבל מראה חדש, צבעים וריחות חדשים - מה שישנו רובו לא ישרוד.

באחת מהכתבות הבאות, נמליץ על מיני צמחים עמידים ומתאימים – עצי פרי, סרק, שיחים. ובינתיים, לחובבי השיטים והקקטוסים העדנה והנחלה.

 

התקנת מצלמות - עקה לשוחרי צנעת הפרט

לפני שנה החלה המועצה בהקצאת תקציבים ל"ביטחון פנים", על ידי מימון והתקנת מצלמות בשטחים הציבוריים ביישובי המועצה. הנושא הובא גם בפנינו, והוחלט על התקנת מצלמות לניטור צירי תנועה עיקריים בתוך גבע. הודגש בעת אישור הפרויקט ליישום בגבע, שהמצלמות תצפנה לשטחים ציבוריים בלבד ולא תחדורנה אל צנעת הפרט.

פרויקט התקנת המצלמות הוא חלק מפרויקט ארצי (עיר ללא אלימות ונוספים), ונסמך על מחקרים המלמדים על אמצעים להפחתת אלימות ומתן תחושת מוגנות לאוכלוסייה.

במסגרת הפרויקט הוצבו בגבע 4 מצלמות אלחוטיות:

1.     ניטור ציר התנועה מערבית לחדר האוכל

2.     ניטור ציר התנועה מערבה לכיוון גן אורנים

3.     ניטור כביש היקפי מערבי - צפונה

4.     ניטור כביש היקפי מערבי - דרומה

 

 

המצלמות מותקנות על פי הנהלים והחוקים, המתירים הצבת מצלמות והסדרת אופן פעולתן.

הפרויקט מבוצע בשתי פעימות, בפעימה הראשונה מותקנות המצלמות ואיש קשר מטעם הישוב מקבל הרשאה לצפייה בהן. בפעימה השנייה עם השלמת המוקד המועצתי, מרכז השליטה המועצתי יצפה במצלמות היישוביות, ויוכל להכווין על פי הצורך כוחות מתאימים (כיבוי אש, משטרה, אמבולנס חלילה), וכן לצפות לאחור אם התרחש אירוע.

התנצלותי על שלא הייתי ערני למועדי ההתקנה וסדריה, על כן לא פורסם הדבר מראש בפני הציבור ולא עודכנה משפחה, אשר מאוד נפגעה כאשר מתחת לביתה הותקן לפתע ארון תקשורת. הופקו הלקחים ונעשה כל מאמץ, כדי שבעתיד אירוע כגון זה לא יישנה.

 

התקנת סככות צל – עקת שמש

הן בבית זמר והן בבריכת הפעוטות הותקנו סככות צל. כעת, אנו יכולים לשמש הזורחת מעין חרוד איחוד (לפנים, הרי היא זרחה מבית השיטה). וידוע הוא, כי בשדות ים היא תמיד שוקעת J. וכאשר תשקע השמש בסופו של יום, האם תוארנה הבריכות? בשבועיים הקרובים צפויה התקנה של 2-3 מנורות, במקומן של אלו שנשרפו ולא מאירות עוד את בריכת הפעוטות. עבודות ההתקנה תעשנה באמצעות מנוף מתאים, ולאחר ביצוע העבודות, תושבנה למקומן האבנים שחסמו הכביש לתנועת רכבים.

 

ולסיום, יש הטוענים כי בשנת 2050 יהיה מפלס מי הים כה גבוהה, עד כי נידרש לצלול על מנת להשקות את הדשאים.

 

ולשבת של שלום ומנוחה, שבארותינו ימלאו מים זכים וצלולים ואם יחסר, ניפגש ביקב הגבעה.

דורון חורב, מנהל קהילה

חיים ומטילדה אולי לא יוכלו לעזור - אלי גורן

חיים ומטילדה אולי לא יוכלו לעזור

1.      זאת הפעם השנייה שמציעים לחלק גדול מהחברים שעובדים בבקרה עשרות שנים, משכורת מינימום של 5,000 ₪

2.      אחרי שנשלם שכר דיפרנציאלי נצטרך לשלם עוד שלושה מיליון שקל מס-הכנסה, וזה כאשר מס-הכנסה לקח כהוצאה מותרת את המס הפנימי שלוקחים לעזרה הדדית. דבר שלא קיים בחיים הפרטיים, ובעתיד לפי דעתי יתבטלו, ומס-הכנסה יהיה יותר גבוה.

3.      אני עוד לא יודע מאין ייקחו ויקימו את קרן הסיעוד בגבע.

4.      כיום כספי הפנסיה של הפנסיונרים הולכים למלא את קופות הפנסיה של הצעירים. ולפנסיונרים מובטח סיעוד.

5.      חלופת האגודה תקועה מטעמים צודקים. אינני רוצה לפרט כרגע (אולי בעתיד) והיא מונחת אצל בג"ץ ואינני יודע מה יחליט כאשר ישמע את נימוק האוצר.

6.      המדינה מחקה מליארדים מחלק גדול של הקיבוצים המופרטים כדי שימשיכו להתקיים. (לגבע לא ימחקו).

7.      לפי עניות דעתי אין לגבע כיום תוכנית כלכלית לקיים שינוי ושכר דיפרנציאלי בצורה שתבטיח חיים הוגנים לכולם. וגם חיים ומטילדה לא יוכלו לעזור.

8.      לעומת זאת פתוחה הדרך לפנינו לקיים חיים שבהם כל זקן וילד, מבוגר וצעיר, בריא וחולה, יחיו כל חייהם זקופי קומה ללא הזדקקות לקצבאות ומשכורות.

9.      יכולים לבנות ולקלוט בנים בלי לשלם כלום על הקרקע.

10.  יש הרבה מה לתקן ויש לנו את הכלים לתקן. אבל לא צריך להרוס.

שום מתק שפתיים לא ישנה עובדות אלה

אלי גורן

חילונים, אל תתגייסו - אורי משגב

חילונים, אל תתגייסו

05.07.2018 02:00

אורי משגב

 

אמיל סלמן

החילונים הקימו את המדינה, בנו אותה, ניהלו אותה ונשאו בעיקר הנטל של הגנתה. קשה להם להודות שהם נדחקו לעמדה של קבוצה מוחלשת, שזכויותיה נפגעות ואורחות חייה נרמסים. לכן צריך לברך על שערוריית חוק הגיוס. זאת הזדמנות נפלאה לחמור החילוני למחול על כבודו, להפסיק להדחיק, להכיר במציאות ולהישיר מבט אל האופק. ובפשטות: להתנהג כמו סקטור. כי דבר אחד הוא להיות פראייר כשאתה בעמדת רוב, ודבר אחר לגמרי להמשיך להיות פראייר לאחר שנושלת מההגמוניה. גם החמור אמור לבעוט מתישהו בגורלו.

אם הייתי מאמין באלוהים, הייתי רואה בחוצפה ובשחץ שהפגינו ליצמן וגפני מתנה משמים. כך גם במשת"פיות של בנט, באופורטוניזם של נתניהו, בציניות של ליברמן ובאובדן הדרך של לפיד. אחי החילונים ואחיותי החילוניות, מה עוד אתם צריכים כדי להבין את המסר?

כולם הרי יודעים שמה שהתחיל לפני 70 שנה בפטור שולי לכמה מאות "עילויים", פרי חולשה רגעית של אבי האומה, נהפך עם הזמן לאנומליה גורפת ומטורפת. בדרך ניתנו גם הקלות נכבדות לציונות הדתית.

חוק הגיוס, כמו חוק טל לפניו, נועד להסדיר ולקבע את אפליית החילונים בספר החוקים. לא עוד ישראבלוף של "מצב זמני", הוראות שעה ושאר הסחות והדחקות. זו מטרה ראויה של מדינה שמתיימרת להתנהל כמדינת חוק. כעת נותר רק להסתכל למציאות בעיניים.

מה המציאות? שחילונים וחילוניות מחויבים להתגייס לשירות מלא בגיל 18, ולעתים גם להקריב את חייהם בשביל המדינה. דתיים יכולים לבחור בין שירות מלא לשירות מקוצר במסגרת ישיבת הסדר. דתיות וחרדיות יכולות לבחור להתגייס או לא להתגייס. חרדים זכאים לפטור המוני במסגרת מכסות של ישיבות. אם בכל זאת מתחשק להם, עד גיל 24 ביכולתם להחליט להתנדב לשירות, וליהנות משכר חודשי שיכול להיות גבוה באלפי שקלים מזה של מקביליהם החילונים. בהצעת החוק החדש נשקלים גם תמריצים נוספים. חילונים לא יקבלו את כל ההטבות וההקלות, ובמהלך שירותם הצבאי הם עוד נדרשים להתכופף מפני ההדתה הדורסנית המתפשטת. כלומר, גם לתת הכי הרבה, גם לקבל הכי מעט וגם לסבול דיכוי והשפלה תוך כדי הנתינה.

קשה להאמין ולהבין איך פוליטיקאים חילונים מוכנים לבגוד כך בציבור הבוחרים שלהם. לא ברור איך חקיקה כזאת אמורה לעבור את מבחן בג"ץ (יש כאן פגיעה אנושה ומובהקת בזכות לשוויון). אבל חשוב מכך — זה הרגע שעל החילונים להתעורר ולהגיד: עד כאן. מה פתאום. גם לחמור יש סף שבירה.

הדרישה צריכה להיות פשוטה וברורה, בשפה שכל ילד מבין: שוויון מלא. או שכולם מתגייסים, מצייתים בדיוק לאותן חובות ונהנים בדיוק מאותן זכויות והטבות — או ששוברים את הכלים ומנסחים מודל חדש של צבא מקצועי לצד מסלול מקביל של שירות אזרחי.

זה לא בשמים. הסקטור החילוני צריך לעשות דבר אחד ויחיד: להפסיק ללכת כצאן לטבח. לא לחכות לפוליטיקאים, לא לחתום על עצומות ולא לארגן הפגנותפשוט לסרב. הורים חילונים צריכים להפסיק לשלוח את ילדיהם לבקו"ם, שמיניסטים צריכים להודיע מראש לצבא שאין בכוונתם לשרת עד להשוואת תנאים מלאה עם בני גילם החרדים והדתיים. כמה מאות סרבני גיוס בכלא 4, וכל הטירוף הזה נגמר. חילונים, אל תתגייסו.

הביא לדף דני גפן

מופע אקוסטי לאור ירח

מופע אקוסטי לאור ירח

של אהוד אריאל בצומחים בעמק

מתי זה קורה?   חמישי ה  2.8|     ב 19:00| 20:30 מתחילה ההופעה.

אהוד אריאל (הבן של מאיר אריאל ז"ל) במופע אקוסטי עם מיטב שירי מאיר אריאל סיפורים ושירים מקוריים.

איפה?        ״צומחים בעמק״ במושב כפר יחזקאל (חפשו אותנו בWAZE)

עלות?         40 ש"ח בהזמנה מוקדמת     60 ש"ח קנייה במקום

איפה קונים כרטיסים?

בהזמנות דרך הטלפון - 052-241-1394

או בלינק

http://tsomhimbaemek.webdev.co.il/manage/order/do_order/

קורסים עידן טכנולוגי


מקומות אחרונים בקורסים של קיץ בעידן טכנולוגי


דברים טובים

         דברים טובים

מרוב עצים לא רואים את היער. ומרוב מתכוני ירקות  וסלטים קייציים לא מאתרים ברשת  את הסלט בה' הידיעה הראוי לו לעלות על שולחן הניסויים בקיץ לוהט זה.

ולא נחה דעתנו עד שמצאנו את סלט הגזר הנפלא שאולי יענה על דרישתנו הצנועה :קליל טעים קריר ואכיל

סלט גזר


המצרכים

 

1/2 ק”ג גזר חתוך לגפרורים (אפשר לגרר כמה גזרים במנדולינה או לקנות גפרורי גזר מוכנים בסופר. לא מומלץ לגרר במגרדת רגילה, זה ממש לא אותו הדבר.

75 גר’ פקאן סיני קצוץ (אפשר לקצוץ גס בסכין או דק יותר במעבד מזון

125 גר’ חמוציות מיובשות

1/2  צרור כוסברה קצוצה דק (מי שממש לא אוהב כוסברה יכול להחליף בפטרוזיליה.

מערבבים את כל חומרי הסלט בקערה.

לרוטב

  1/4 כוס פריגת לימון (להשתמש במוצר כמו שהוא, אין צורך למהול במים.

 

1 כפית דבש

    או    1/3 כוס שמן זית    2 כפות מיונז

1/4  כפית מלח

אופן ההכנה

שמים את כל חומרי הרוטב בקערית קטנה ומערבבים היטב, רצוי בעזרת מטרפה קטנה עד.. שהתערובת אחידה לגמרי ואין גושים של מיונז. יוצקים את הרוטב על הסלט ומערבבים .רצוי להשהות לשעה לפחות למיזוג טעמים. אחרי שעה –מגישים ומתפללים שיישאר משהו למחר.

הסלט יהיה במיטבו ביום הכנתו, אבל יישמר היטב בכלי סגור במקרר למשך יומיים-שלושה

.

העתקת קישור