דף מספר 2106
28/3/2014
דף מספר 2106  כ"ו באדר ב' תשע"ד 28 במרס 2014

עריכה והדפסה: נעה ידין ועדנה לנדאו

עריכה באינטרנט: טל גולן, אייל אורן


רשימת המאמרים
לחצו כאן להצגת כל הכתבות ברצף
הודעות לדף

 

מזל טוב

ליונה ברקאי

לשרה'לה ועומרי

להדס ולכל המשפחה

להולדת הנין – הנכד- הבן

***********

ברכות  חמות לשני שוורצמן לשחרורך מצה"ל

********


לשבוע שבין 30/3-4/4

*

חוג ספרות

יום א' 30/3   הסופר חיים באר – על ספרו החדש

*

חוג יהדות

יום ד'  2/3/14, גבע, 20:30

פרופ' שרה יפת – קוהלת

   ********


קבוצת גבע

משתתפת באבלו של

ציבי מלכי ומשפחתו

על פטירתה של אמו

שרה מלכי ז"ל

**********

שינוי בעבודה – שינוי במייל

המייל במשרדי שונה ובמקום "גזבר" הוא מעתה פשוט "מוקי"

והכתובת המלאה muki@kvgeva.org.il

מוקי

משולחן המזכירות - צלילה

 

משולחן המזכירות

אסיפת חברי גבע תערך ביום ג' 1.4.14 .

בשעה 20:30 במועדון

סדר היום :

א.                            דיון בהצעת המזכירות לפתוח בהליך הסכמות בנושא "פני גבע לאן".

ב.                             השקעות קהילה לשנת 2014 . פירוט

ג.                               בחירת נציגים לוועד ההנהלה. הצבעה באסיפה.

פירוט לנושאים הנידונים:

א.    בעקבות הסקר הנרחב "שאלון עמדות" שנערך במרץ 2013, ובעקבות שיחת מזכירות וחברים (18.2.2014) מביאה המזכירות הצעה לפתיחה בתהליך של ברור הסכמות בנושא "פני גבע לאן". המזכירות רואה בנושא צורך הכרחי בגבע לאור ריבוי מגוון הדעות לגבי החיים בקבוצה.

המזכירות רואה תהליך המשתף את הציבור כולו:

·  תהליך הבנוי משלבים.

·  בסיום כל תהליך יש פרסום מלא של מסקנות. והצעות ואישור התקדמות לשלב הבא.

·  מימון תהליך מעין זה, הנעשה ע"י אנשי מקצוע דורש הקצבה כספית, גם היא בנויה בשלבים.

הצעת המזכירות לשלב הפתיחה כוללת:

"מעגלי שיח" המקיפים את כל חברי הקיבוץ, הבוחנים בדיבור ישיר (כ-25 חברים בקבוצה) את הנושאים המעסיקים את החברים במובן של מה לשמור, מה לפתח ומה לשנות לעתיד.

לצורך ארגון שלב "מעגלי השיח" תמנה המזכירות צוות ארגוני מצומצם.

בסיכום השלב הראשון יפורסמו ממצאים לציבור ויהיה דיון לגבי השלב הבא.

לכניסה לשלב נוסף תידרש בחירה בקלפי של צוות. שיוביל את המהלך,צוות רחב הכולל חברים בעלי עמדות שונות, משכבות גיל שונות.

התקציב הנדרש לשלב הראשון הוא כ-10,000 ₪. פרטים נוספים באסיפה.

ב.     השקעות הקהילה נידונו במזכירות, הוצגו להנהלה-הכלכלית ומובאות לאישור האסיפה.

טבלה:


 ג.       "וועד ההנהלה של הקיבוץ הינו מזכירות הקיבוץ" (סעיף 100 בתקנון האגודה)

"מזכיר הקיבוץ יהיה חבר המזכירות ויושב ראש שלה בתוקף תפקידו"

(סעיף 101 בתקנון האגודה).

וועד הנהלה הוא גוף פורמאלי בלבד כלפי גופים חיצוניים. הוועד מונה שישה חברים, כולל מזכיר.  דיונים והנערכים והחלטות מתקבלות במליאת המזכירות (15 חברים) בלבד!

חמישה חברים סיימו תפקידם במזכירות ומכאן שיש להחליפם כנציגי ו. ההנהלה:

חייק פורת, מוקי ידין, מענית ברעם, רינת גלילי.

המזכירות מציעה את : צקי גפן, ענת נצר, סמדר פרנס, יאיר עמית, בועז ענבר.

הצבעה באסיפה

מהחלטות המזכירות (ישיבה 25.3.2014)

א.    המזכירות מציעה להוסיף עוד שני נציגי ציבור למזכירות.

בהרכב המזכירות נמצאים כמשקיפים, שלושה בעלי תפקידים ללא זכות הצבעה, מאחר ואינם חברי האגודה: גזבר, מנהל מש"א ומנהל הקהילה.

חברים המעוניינים להציג מועמדותם יפנו לאלון במש"א.

ב.     במזכירות וועד הנהלה התקבל מכתב מהגב' מזל שרעבי, ראש ענף פיקוח אצל רשם האגודות השיתופיות. במכתב התבקש הרשם להורות על מינוי חוקר לבדיקת התנהלות האגודה.

את מכתב הבקשה לרשם, באמצעות עו"ד יגאל גאגין, העבירו חברי קב' גבע, המועסקים כעובדי-חוץ.

החברים הם: גונן פירסטנברג, מירי סלע, אסף גוריון, ניצה נחשון, מיכל רצין, אלון רצין, רועי בן-יוסף, אבי ענבר, יהודה חזין ואילנה לוסטיג.

למכתבם אל הרשם צורפו מסמכים רבים. לפני שתתקבל החלטה אצל הרשם  התבקשנו להשיב.

תשובה לרשם נשלחה ע"י עו"ד המייצג את קב' גבע ממשרד שלמה כהן ושו"ת.

שבת שלום, צלילה


מנהל קהילה

משולחן מנהל קהילה

חיוב עבור זמן נסיעה ברכב הסידור (תקנון רכב – 5.7.13)

החל מ-1.4.214 יכנס לתוקפו חיוב בגין זמן  עבור הזמנת רכב.

החיוב יהיה בשעות  07:00-19:00 כולל שבתות וחגים.

כל תקציב בית אב ,יזוכה בסך של 600 ₪ לשנה. עלות שעת נסיעה 2 ₪.

רכב צמוד מעבודת חוץ אינו מזוכה בתקציב, בן הזוג יזוכה ב-300 ₪.

חברים יכולים להיכנס כיום לאתר גבע  להזמנת רכב ולצפות בחשבונית האישית בגין חודש פברואר ,בחשבונית מופיע חיוב על ק"מ וזמן.

הכניסה לחשבונית הינה דרך :

תוכנת הזמנת רכב,ניהול הזמנות,נסיעות-הגדרת תקופה לצפייה.

בסוף הדוח מופיע ריכוז חשבון חודש.

לפני סגירת החודש ניתן יהיה לעשות העברה של נסיעות בין החברים ולענפים,מרכז הענף יאשר את העברת הנסיעה על חשבון הענף.

לאחר סגירת החודש לא ניתן יהיה לבצע העברה..

ועדת רכב

מנהל קהילה

רשם איציק מור

*********************

פורים 2014- דני גפן

בלושי מת !

אבל רוחו

מדי פעם נראית

על הטרקטור של הפרדס

 

1.      הפרדס נעקר !

אבל גורליצקי לא נשבר

וחוג היהדות שלו

לעולם לא נגמר

 

2.      היהדות ניצחה !

וכנסת ישראל מלאה

בלובשי שחורים

וחובשי כיפה

 

3.      בלושי מת !

אבל פורים 2014

"סדום ועמורה"

אז הוא בא בחזרה

דני גפן


ניווטים - אורי ברזק

ניווטים

1. תודה רבה לכל החברות והחברים שתרמו וקנו שוקולדים טעימים.

אספנו 710 ש"ח בעזרתם ובהתגייסותם הנפלאה של ילדי ד-ו ושל יותם ואפרת המדריכים. הסכום יעבור למשפחות נצרכות כתלושי קניית מזון.

2. ביום ו' הבא (4/4) נערוך במסגרת מועדון הניווט הספורטיבי של מועצה אזורית יזרעאל את תחרות הניווט הראשונה של גבע. זהו ספורט לא מוכר שמשלב ריצה עם חשיבה ותכנון. אין מדובר בניווט צבאי אלא בספורט לכל דבר. אין מדובר בספורט קשה - הוא מתאים לכל גיל ולכל מין וגם למשפחות.

אני נחשפתי לענף ייחודי זה כשנקראתי לעזור לחבר שהקים פרויקט לקידום נוער בסיכון באמצעות הניווט הספורטיבי. שם הפרויקט - 'אל קו הגובה'. נערי הפרויקט הזה יבואו גם הם להתחרות בגבע ביום ו' הקרוב. הפרויקט הוא חלק מפעילותו המבורכת של 'חוג העמקים' של חברנו אלי גורן.

במהלך שנות הפעילות בפרויקט, הצטרפו עוד חברות וחברים חלקם מגבע וחלקם יוצאי גבע: דרור קורן, נרי אשוח, לביא זיק, צח אקשטיין, יפתח רונן, נדב רונן, אדם רם, וענת לוין. המתנדבים באים לעזור וללוות את הנערי הפנימיות באימונים בעמק חפר.

עילם  ברזק בני, שהתלווה אלינו לעזרת הנערים, הפך את הספורט הזה לתחביב שלו ולאחר כחמש שנים הוא התייצב השבוע על בימת המנצחים כאלוף הארץ בליגת בתי הספר וגם בליגה הארצית לגילאי 15.

התחרות שתתקיים בגבע היא הזדמנות להיחשף לספורט היפה הזה ממש כאן בבית שלנו. ביום ו' ירוצו בתוך גבע ובסביבותיה מתחרות ומתחרים כשהם מחפשים יתדות קטנות כשמפה ומצפן בידיהם. כולי תקווה שרבים יבואו לחזות ולהשתתף בתחרות או בניווט העממי המשפחתי שאינו תחרותי. 

להתראות ותודה,

אורי ברזק

(רצ"ב הזמנה רשמית לתחרות).

 

בוני הארץ שמים כתף - בארי הולצמן

בוני הארץ שמים כתף מתחת לאלונקה

הבון טון החדש, בחלק קטן אך משפיע וקובע בחברה ובממסד הישראלי– פגיעה בחברי הקיבוצים והמושבים. שותפים ומובילים בבניית המדינה עוד לפני שידעו שתהיה מדינה - הפכו בעיני חלקים בציבור לאויב. אין דבר עצוב מזה. אין דבר ראוי מזה לתיקון.  ככל שנקדים כן ייטב.

את הבון-טון המרושע הזה, לפגוע בהתיישבות החקלאית, מובילים כבר שנות דור, במזיד או בשוגג, משרדים חשובים בממשלת ישראל. עתה, אלו שר שיכון ומנהל רשות מקרקעי ישראל, אשר שום תעלול בתחום התכנון והבניה אינו זר להם, מעת שכיהנו כראשי מועצות אזוריות בשטחי יהודה ושומרון ועד לימים אלה ממש. ראו נא מה שאומר מבקר המדינה בדו"ח 63 ב' לפני כמה חודשים, על נזק במאות מיליוני שקלים שנגרם בעטיה של התנהלות קלוקלת של הממונים על התנחלויות באיו"ש: "...הממונה לא החתים על חוזי חכירה את המתיישבים המתגוררים ביישובים שהקימה באיו"ש החטיבה להתיישבות, וזאת מאז הקמתם של יישובים אלה, אף שהדבר מתחייב.... והוא לא גבה מהם דמי חכירה. עובדה זו לא רק שהביאה לכך שנגרם הפסד כספי גדול לקופת האזור, שהוערך על ידי הממונה במאות מיליוני ₪....".ומי המתרץ תשובות מן הסוג "חוסר כוח אדם ומשאבים"? אותו בנצי ליברמן מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל.

מה אנו למדים? שליברמן זה, מפנה  את מרצם ומשאביהם של פקידי הרשות,להקפאת הבניה בקיבוצים. ומה חטאם של החקלאים? המשתכנים החדשים, רבים מהם בנים לחברי הקיבוץ הוותיקים,  אלו שמעוניינים לבנות את ביתם בתחומי שטח המחנה (היכן שמתגוררים שאר חברי הקיבוץ ולא בשכונה קהילתית צמודה) אותם פקידים,  קובעים וטוענים:"לא שילמתם דמי חכירה עבור הקרקע עליה אתם בונים". אין דיון וחקירה של ממש בטענתנו כי אנו החקלאים שילמנו דמי חכירה הוגנים, גם עבור השטחים החקלאיים ובמיוחד על הקרקע המכונה "שטח המחנה", לפחות  כמו אלה ששולמו על ידי האזרחים של הישובים העירוניים בישראל. קיבוצי הגליל העליון לא שילמו פחות מתושבי קריית שמונה. קיבוצי עמק הירדן לא שילמו פחות מתושבי טבריה. כנ"ל קיבוצי עמק המעיינות לעומת בית שאן, הגלבוע לעומת עפולה, עמק יזרעאל לעומת מגדל העמק או נצרת עלית וכן הלאה. אין דיון כן ואמיתי על הקפאת בנייה רק במקומות שבהם נעברו עבירות לכאורה, לא עלינו. במקום זאת יש עונש קולקטיבי לקיבוצים, הקפאת בנייה, כוללת מוחלטת, חסרת רחמים וראייה ציבורית. רשע לשמו. נדרשים מאמצים להסברה ושכנוע של הפקידים "לשחרר" לפחות חלק מן הקיבוצים מעונש קולקטיבי זה.

ועתה לטענה עצמה. אי תשלום דמי חכירה? בחינם ? מישהו משכתב את ההסיטוריה? ההיסטוריה לא החלה בשנות ה-90 של המאה הקודמת, גם אם היה נדמה כך לשופטי בג"צ הקשת המזרחית ב-2001. אמירה שכזאת מביישת יודעי היסטוריית ישראל, ושניים למדנים כאורי אריאל ובנצי ליברמן. מי כמוהםיודע שחקלאי הקיבוצים והמושבים שלמו דמי חכירה כבר עשרות שנים לפני הקמת המדינה, ואפילו לפני הקמת מנהל מקרקעי ישראל? מי כמוהם יודע שהחקלאים לא קבלו חינם אדמות מן המדינה? מי כמוהם יודע שהחקלאים הגישו אדמות אלה למדינת ישראל כאדמות ראויות לעיבוד חקלאי לאחר שהשקיעו כמה שנים בהפיכתם לכאלה. הם ממשיכים לממש את שליטת המדינה בגבולות שנקבעו עבורה, עשרות שנים אחרי שהחלו לעבד את האדמות, הגירו בהן זיעתם והקיזו בהן דם, פשוטו כמשמעו.

במקום לתת מקום של כבוד לחקלאים לצד יתר בוני הארץ, הפכנו אותנו לקורבנות. ממשלת ישראל וזרועה האטומה ברשות מקרקעי ישראל, מקפחים זכותנו והופכים אותנו לאריסים. ( הקורא מוזמן לעיין ב"חוק האריסים" ויתפלא מכך, שלאריסים במדינת ישראל יש יותר זכויות מאשר לחוכרים חקלאיים !)הם מובילים לחקיקת חוקים דרקוניים, אנטי דמוקרטים בעליל. כך למשל חוק הותמל"ים אותו מוביל בימים האלה שר האוצר, חוק המאפשר לסלק חקלאים בתוך שלושה חודשים מאדמות שבחזקתם, לקצץ בסכומי הפיצויים המגיעים להם אם יערערו על סילוק כזה ולהפוך אותם לעבריינים פליליים אם ימשיכו להתעקש על זכויותיהם. לפיד, אריאל, בנצי ליברמן, גדעון סער, אומריםבעצם לציבור הישראלי, סר חינם של אלו מלפני. כל החובט בהם הרי זה משובח. פקידיהם מניפים על נס קבוצים חריגים (ראה משולש גליל ים, שפיים וגעש) ומתארים אותם כמייצגים של שאר הקיבוצים. נכון, איננו חברה מושלמת. ואיזה חברה בישראל כן מושלמת. חלק מאתנו עשה טעויות, אולם לא היה יחיד מאתנו שזכה לתספורות מן הסוג של כמה וכמה יחידים המהלכים בינינו ובחצרות באבות ושאר רבנים הנושאים בתארי מכשירי הדמאה רפואית למיניהם. למיניהם.  

כך, כנראה, נראית הגדרת דה-לגיטמציה לאזרחים נאמנים. כך הופכים למטרות נייחות ציבור שהשתתף ומשתתף בבניית הארץ, שכל חטאם בהשתייכם למגזר ההתיישבותי.

ראו נא למשל את "הפנינים" שפורסמו במדור "דעות", לפני ימים אחדים, כדי להוקיע את החקלאים. כמקובל אצל אחרוני הדמגוגים, משתמשת גברת מירב אלוש לברון בחרפות ובדברי לעגכלפי בוני הארץ הזאת. כך למשל היא כותבת על מחאת הקיבוצים: "אלו המנסים לקבוע עובדות בשטח", "התקוממות צעקנית", "מנהיגיהם סבורים עדיין שמגיעות להם מתנות חינם", "חברי הקיבוצים תקועים עמוק באתוס החלוצי שלהם", "ממשיכים להתבצר בעמדה מגזרית ואף קורבנית". כך, במחי מקלדת ובחסות ממשלתית מרושעת, הפכה אותנו החקלאים למוקצים. אולם לא היא האחראית. ראשי הממשלה, שרי האוצר, המשפטים, השיכון והפניםהם הנושאים באחריות לכך שציבור עתיר הזכויות הזה הפך למשיסה. אכן מירב, אנו "תקועים" באתוס החלוצי ומסרבים לעבורלשיח החדש, המודרני לכאורה, בו משתמשת בגאווה גברת מירב אלוש לברון. במסגרת "התקיעות" בה אנו נמצאים, חברי הקבוצים מייצרים כ 40% מן התוצר החקלאי הלאומי וכ 12% מן התוצר התעשייתי הלאומי. אנו "תקועים" בהובלה בשעורי הגיוס והשירות המשמעותי בצה"ל, "נתקענו" באימוץ וטיפול במאות חיילים בודדים, בצעירים יוצאי אתיופיה, נוסיף "להיתקע" עם מאות מבנינו המתגוררים ופעילים בשכונות ובישובים הקשים ביותר מבחינה חברתית- כלכלית. חלקם במסגרת שנת שירות נוספת לפני השירות הצבאי וחלקם כמשימת חיים. נמשיך "להיתקע" עם להקת המחול הקיבוצי,תזמורת הקיבוצים, מוזיאונים לאמנות, מכללות "סמינר הקיבוצים, ו"אורנים" ומכללות "ספיר" ליד שדרות, "תל חי" ליד קריית שמונה, "גליל מערבי" ליד עכו, "צמח" ליד טבריה "עמק יזרעאל" בין עפולה לנצרת. "ניתקע" ונצטרף למאבקים החברתיים לצדק ולשוויון, כמו שנתקענו עם ויקי כנפו וחברותיה התופרות ממצפה רמון, ובפעילות למען "צדק חברתי"בערי המדינה.לא ניסחף לנפנוף  במושג "צדק חלוקתי". גם גברת אלוש לברון וגם שופטי הבג"צ הנכבדים לא פרטו אותו ואינם מסוגלים לפרט וליישם אותו. האם כוונתם לחלק לכל אזרח בישראל כמה דונם אדמה חקלאית? כמה דונם במים המכילים תחתם גז שנמכרו בפרוטות לאזרח יחיד בשם תשובה ? כמה ליטרים מים ממעיינות "מי עדן"? כמה מטרים מרובעים בבריכות המלח של דנקנר או במתחם גלילות של חברות הדלק, או במתחמי חברת "בזק" שנמסרו ליצרן בובות כמעט בחינם ? כמה ליטרים מי ים המלח העשירים באשלג שנמכרו מיד ליד עד שנעצרו אצל החברה לישראל ? ואולי כמה דונם ליד דימונה וערד מהם מתעשרים בעלי כי"ל ? ולמה לא כמה מטר מרובע בצפון תל אביב ? ובכלל עד מתי תיסחף גברת אלוש לברון לפינת ההתכתשות על הפירורים בין תושבי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. פינה זו מוכנה עבורה באופן מכוון ושיטתי. מישהו דואג להעצים את המתח בין תושבי עיירות הפיתוח לחברי מושבים וקיבוצים בשכנותם. מתי היא תבין שיעדי המאבק שלה נמצאים בין ערי הפיתוחוחברי היישובים החקלאיים מצד אחד לבין החומסים האמיתיים של העושר הלאומיואלה המסייעים בידם, מצד שני.

אולם, אין זה המקום לייצר מריבה רעת דם מול הכותבת, ויתר נושאי לשון רע סרי טעם. אלה מייצגים מיעוט מבוטל חובשי קליניקות משפטיות ו"מקופחים" מקצועיים נושאי תואר אקדמי במימון המדינה, שלא הניחו עדין בלוק אחד בבניין המדינה. גברת אלוש לברון, אף איננה נותנת דעתה כי דווקא "ניצחונה" המשפטי, שלה ושלחבריה, יצר והעצים את המחסור בקרקעות לבניה, דווקא ניצחונה שמיקם את החקלאים באגף האשמים הכלואים ובלם את הפשרת הקרקעות החקלאיות, חשף מי הם האחראיםהאמיתיים  להחרפת משבר המגורים. לעומתה ולעומת חבריה הנושאים ברוממות לשון סיסמאות ריקות מתוכן- אנו החקלאים, כהרגלנו, מניחים כתף מתחת לאלונקה. עם חברינו בתנועות המיישבות, אנו מבקשים לקדם חברה ישראלית שיוויונית בחובותיה ובזכויותיה. היינו, אנו הווים ונמשיך להיות, שותפים לחברה השואפת שכל חלקיה אחראים זה לזה.

אנו, רבבות חברי היישובים החבריםבעמותת אדמתי המייצגת כ-150 קיבוצים ומושבים שנוסדו עוד לפני הקמת מדינת ישראל, אומרים בפה מלא: אם יש צורך ורק אם יש צורך, אנו מוכנים להקצות  אלפי דונמים של אדמות מתוכננות וזמינות לבנייה, כדי להוזיל מחירי הדיור בישראל. אנו המתיישבים החקלאים במגזר הכפרי, קוראים להסדר שיוך דירותדומה לזה שהושג בעבר אזרחי הישובים העירוניים בישראל.לא יותר טוב אלא שווה להסדר זה.לא תשלום בגובה 33% אלא 3.75%. אנו מוכנים לחתום על חוזים כאלה מחר. אנא, אפשרו לנו לחיות את חיינו בדרכנו התורמת בישובינו הכפריים. אנא הניחו לנו להתפרנס מהאדמה בכבוד. ואם הקרקעות נדרשות לצורך תשתיות לאומיות או למגורים- קחו אותן תמורת פיצויים הוגנים.ובהזדמנות זו -הרפו מן ההגדרה המעוותת "שימושים חריגים". אלו שימושים המהווים מקור פרנסה חליפית לשימוש החקלאי בקרקעות שהופקעו מאתנו. אלו שימושים הכלוליםומפורטים בכל חוזי החכירה שבידינו.חוזים אלו אינם מגבילים את הקרקעות לשימושחקלאי בלבד. זוהי טענה שקרית ונובעת מבורות ואי הכרת חוזי החכירה שלנו. אלו שימושים המייצגים את התעסוקות המודרניות, שאנחנו, כמתאימים עצמנו לכלכלה המודרנית- מפתחים על קרקעות "שטח המחנה" שלנו.

והעיקר, דברו אתנו ואל תנחיתו עלינו. אנחנו מגזר שוחר הסכמות ולא הפגנות. כך תשיגו תוצאות טובות יותר.

בארי הולצמן, חבר קיבוץ עין חרוד איחוד

יו"ר עמותת "אדמתי" המייצגת 150 מתוך כ270 יישובים שנוסדו לפני הקמת המדינה.

מבזקי תנועה / עפר נוימן

"מנהיגות את המחר" - קורס לנשות מועצה אזורית אשכול שנפתח השבוע  מטרת הקורס להעניק ידע וכלים לנשים המעוניינות להשתלב בעשייה הציבורית בקיבוצים ובמועצה. המפגש הראשון התקיים כשברקע קולות הפיצוצים ודיווחי האזעקות בישובים. נשות הקורס, הביעו רצון לקבל כלים מעשיים כך שיוכלו להשתלב בתפקידים ציבוריים ולהשפיע על הנעשה באזור ובישובים שלהן.

המאבק על הבית ממשיך איתן ברושי, מזכ"ל התנועה הקיבוצית ובנצי ליברמן, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל נפגשו אתמול(חמישי) במשרדיה של הרשות. הפגישה, שהחלה בארבע עיניים ואליה הצטרפו צוותיהם המקצועיים של השניים ומספר ראשי מועצות אזוריות התנהלה ברוח טובה ונידונו בה נושאים הקשורים למערכת היחסים בין הרשות לבין התנועה הקיבוצית, לרבות ההיבטים המיוחדים של חידוש הבנייה והצמיחה בקיבוצים והסדרי השיוך. בפגישה  ניתן דגש מיוחד לדיון בהסדרת השימושים הלא חקלאיים (שימושים חורגים).  בדיון  הובהרו חילוקי הדעות ובצדן עדכן ליברמן את הנוכחים על הקלות נוספות בחלופה החדשה במתגבשת בנושא הבנייה הקיבוצים והרחבתה לאפיקים נוספים. סוכם כי הצדדים ימשיכו לעבוד בימים הקרובים בצורה משותפת על מנת לבחון בדקדוק את ההצעות המתגבשות. עדיין קיימים פערים רבים לגשר עליהם והמאבק על הנושאים עדיין מצוי בעיצומו, כחלק מהמאמץ נפגש מטה המאבק עם שרת המשפטים ציפי לבני על מנת לדון עמה בסוגיות של הפרק. בפגישה סוכם כי השרה תמשיך לבחון את הבעיות לעומק ולקדם את הדיאלוג גורמי הממשלה לבין התנועה הקיבוצית.

ביום שלישי האחרון התקיימה וועידת הנגב השנתית של המשרד לפיתוח הנגב והגליל בראשותו של השר סילבן שלום. בוועידה נאמו ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, נשיא המדינה מר שמעון פרס ושרים בכירים נוספים. מזכ"ל התנועה איתן ברושי ופעילים מרכזיים נוספים מהתנועה הקיבוצית השתתפו בוועידה שהתקיימה בעיר שדרות "יש לנו עניין גדול בפיתוח הדרום והנגב. אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם גורמים רבים באזור כולל הדברות עם מטה "צהל עובר לנגב" במטרה לקדם השתלבות הקיבוצים בפרויקט החשוב" מסר ברושי. עם השר שלום נפגש מזכיר התנועה גם באירוע חשיפה של "קרן מיראז" הפועלת לקידום הנגב בתחומים שונים. למטה התנועה תיקבע בקרוב פגישה עם הנהלת הקרן במטרה להתניע מספר תהליכים הקשורים לפיתוח האזור והיישובים בו.

מטה התנועה סייר השבוע במועצה האזורית "גלבוע" וביקר בקיבוצים עין חרוד איחוד ותל יוסף. כתוצאה מהסיור נקבעה תכנית לשיתוף פעולה בין התנועה, הקיבוצים והמועצה להידוק הקשרים ופעילות למען מטרות משותפות. את הסיור בנה והוביל עוזי שמש המלווה את האזור מטעם התנועה הקיבוצית.

ב"גבעת חביבה" התקיים השבוע סמינר למתנדבים מרחבי העולם אותו בנתה והובילה איה שגיא מרכזת מחלקת המתנדבים בתנועה הקיבוצית יחד עם המחלקה הבינלאומית של "גבעת חביבה". בסמינר השתתפו כ40 מתנדבות ומתנדבים מארצות רבות (קולומביה, אקוודור, אוקראינה, קוריאה ועוד) הנמצאים בחודשים אלה בישראל וחיים בקיבוצי התנועה. בסמינר עסקו המשתתפים בתכנים הקשורים לציונות, ערכים וחיבור לישראל.

ביום רביעי האחרון התקיים מרתון דיונים לסיכום פעילות התנועה הקיבוצית בשנת  2013 וברבעון הראשון של שנת 2014.  מחלקות ואגפי התנועה הכינו סיכומים מרשימים וערוכים היטב אותם הציגו בזה אחר זה בפני מטה התנועה. במהלך הסיכום עלתה תחושה חיוביות כי הפעילות התנועתית שאפה ועמדה ברוב המטרות שהוצבו לה במסגרת תכנית העבודה האסטרטגית שנבנתה ל2013. את הסיכום קיים מטה התנועה יחד עם ד"ר רונית דוידוביץ' המלווה בייעוץ אסטרטגי וארגוני את התנועה בשנה האחרונה.

שתהא לכולנו שבת שלום!

עופר נוימן, דובר התנועה הקיבוצית

0526719108

קיבלנו במייל

קבלנו במייל

שערוריה ,

להלן תלוש משכורת של אברך לחודש יולי

גיל: 28, מצב משפחתי: נשוי + 4

תפקיד: אברך

ימי חופשה נצברים: 365 יום

שעות עבודה בפועל: 0.

שכר יסוד:

מלגת אברך - 1800 ₪

הבטחת הכנסה - 2300 ₪

קצבאות ילדים - 3150 ש"ח (תעריף זכאי הבטחת הכנסה / חוק ההסדרים)

=============================

סה"כ ברוטו: 7250 ₪

מס הכנסה = 0

סה"כ נטו מזומן לכיס 7250 ₪

הטבות:

- פטור מארנונה - 600 ש"ח לחודש

- "דיור למשתכן" - דירה ברבע מחיר ללא משכנתא בשכונות לחרדים בלבד

- חינוך חינם לילדים.

שווי ההטבה כ 750,000 ש"ח

- פטור ממס הכנסה

- פטור משירות צבאי = 3 שנים

*****************************************************************************תרבות בעמק

תרבות בעמק

ללמוד מוורנקולר, המאהל הבדואי

אוצרים: פייר פריי ועמוס גיתאי

פתיחת התערוכה:

יום שישי, 4.4 שעה 11:00

עושרהפתרונות היצירתיים והמרשימים שכוננו את התצורות של מבני העבודה והמגורים בחברות מסורתיות ממחיש את היכולת האנושית לעשות את המיט בבנסיבות נתונות ולנצל את המשאבים הזמינים באופן יעיל ככל האפשר. התערוכה במשכן לאמנות עין חרוד שולחת מבט לארכיטקטורה הוורנקולרית ומתמקדת באופן מיוחד במאהל הבדואי מתוך מחשבה שניתן ללמוד מהפתרונות החלליים, הסמליים והקונסטרוקטיביים,שכוננו את התצורות של מבני העבודה והמגורים בחברות מסורתיות.

התערוכה נערכה בשיתוף עם ארכיוןהבנייההמודרנית ב-EPFL(ביתהספרהפוליטכני הפדרלי של לוזאן( והיבט אחר בנושא הוצג באחרונה במוזיאון מוניו גיתאי וינרויב בחיפה  ובגלריה על שמו בקיבוץ כפר מסריק.

בנייה ורנקולרית

ללמוד מוורנקולר, המאהל הבדואי דף התערוכה באתר המשכן

המוזאון פתוח בימים:

ראשוןחמישי: 09:00 - 16:30

שישי וערבי חג: 9:00- 13:30

שבתות  וחגים: 10:00 – 16:30

טל: 04-6486038, 04-6531670, 04-6485701

Facebook |דואל|  אתר המוזאון

למידע נוסף ולקבלת חומר ויזואלי: עפרי גרדי-כהן 052-3226209, לילך סמילנסקי 054-4918222


דברים טובים

 

    לפני המון שנים אולי 35 שנה, בן הזקונים שלי היה "סטודנט" בגן גני והמטפלת או הגננת היתה מכינה לחניכים פנקייקס אותם בני  מאד אהב. עד כדי שכך שהזאטוט בן ה-4 ביקש מהמטפלת את המתכון כדי להביא לאמא כדי שזו תכין בבית פנקייקס בדיוק כמו בגן. המטפלת נענתה לבקשה ועל פיסת נייר בריסטול תכולה כתבה את המתכון. עד היום משמשת אותה פתקה כחולה מקומטת מלאה כתמי שומן וגורמים אחרים ובלה מזוקן להכנת הפנקייקס האהובים. היום, מי שנהנים מאותם פנקייקס, הם הנכדים בניו של ה"זאטוט" (הוא כבר הפליג למחוזות קולינריים אחרים- מזון בריאות משעמם נטול סוכר למשל) . כל זה סוּפָּר לא כי אנחנו מתכוונים להשליך את הישן בפני החדש אלא להוסיף עליו וריאציה נוספת. כי מתכון מנצח לא מחליפים! כידוע.      

פנקייק בסירופ לוטוס

 

מתוך חוברת מתכונים  של עוגות וקינוכים ם עוגיות וממרח לוטוס (יש בכלבו)

כשמוסיפים חלב לממרח לוטוס, מתקבל רוטב נהדר בטעם קרמל-טופי, שהולך מצויין עם פנקייקס.

טיפ חשוב לפנקייקס רכים ואווריריים הוא ערבוב מינימלי של הרכיבים.

חומרים לכ-10 פנקייקס

280 גרם (2 כוסות) קמח מנופה

10 גרם (1 שקית) אבקת אפיה

קורט מלח

1/4 כפית קנמון

50 גרם( 1/4 כוס ) סוכר

2 ביצים

240 מ"ל (1 כוס) חלב

 1 גביע יוגורט 3%

50 גרם חמאה מומסת

לסירופ

75 גרם (1/4 כוס) ממרח לוטוס

50 מ"ל (1/4 כוס) חלב

אופן ההכנה

מערבבים קמח, אבקת אפיה, מלח, קינמון וסוכר בקערה.

שמים בקערה נפרדת ביצים, חלב ויוגורט וטורפים היטב.

מוסיפים את בלילת הביצים לתערובת הקמח ומערבבים בעזרת כף לתערובת כמעט חלקה.

מוסיפים חמאה מומסת ומערבבים רק עד שהיא נטמעת.

מחממים מחבת(רצוי קרמית) על להבה נמוכה עד שהמחבת חמה מאד. יוצקים בעזרת מצקת למרכז המחבת כמות של 1/2 כוס מהבלילה ומטגנים 2-3 דקות עד שנוצרות בועיות בחלקו העליון של הפנקייק. הופכים בעזרת כף טיגון ומטגנים את הצד השני כדקה נוספת.


מוציאים לצלחת הגשה ועורמים בערימה, כדי לשמור על חומם של הפנקייקס.מכינים סירופ לוטוס

ומגישים: שמים בקערה ממרח לוטוס וחלב ומחממים במיקרוגל חימום קצר. מערבבים היטב לקבלת

תערובת נוזלים. יוצקים על הפנקייקס ומגישים בעודם חמים.

שער אחורי

הגינה של רותי (ק)


העתקת קישור