דף מספר 2212
14/4/2016
רשימת המאמרים
לחצו כאן להצגת כל הכתבות ברצף
דף 2212

דף מספר 2212 ז' בניסן תשע"ו 15 באפריל 2016

עריכה והדפסה : נעה ידין  ועדנה לנדאו

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח.ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il


...וּלְאָדָם אָמַר, כִּי-שָׁמַעְתָּ לְקוֹל אִשְׁתֶּךָ, וַתֹּאכַל מִן-הָעֵץ, אֲשֶׁר צִוִּיתִיךָ לֵאמֹר לֹא תֹאכַל מִמֶּנּוּ--אֲרוּרָה הָאֲדָמָה, בַּעֲבוּרֶךָ, בְּעִצָּבוֹן תֹּאכְלֶנָּה, כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ יח וְקוֹץ וְדַרְדַּר, תַּצְמִיחַ לָךְ; וְאָכַלְתָּ, אֶת-עֵשֶׂב הַשָּׂדֶה יט בְּזֵעַת אַפֶּיךָ, תֹּאכַל לֶחֶם...(בראשית ג' )

צילום אבשי בן-יהודה

 

הודעות לדף

 

 לרז פירסטנברג

ים ארצי

ניצן ענבר

ברכות לגיוסכם לצה"ל

 

בהצלחה

***********

תכנית חוג העמקים לשבוע 10-16/4

 

*

חוג יהדות

יום ד'  20/4, גבע

דר' אריה כפיר- יהודה הלוי וכאב שתי המולדות

*

טלוויזיה קהילתית – ערוץ מכאן 98

הערב שהוקדש לבני 85 ומעלה בגבע

יוקרן כל החודש בימי ג' בשעה, 9:00 בבוקר ובימי ה' בערב, 20:30

************

 

יתקיים ביום שישי  י"ד בניסן 22/4


קציר העומר יתקיים בשבת  ט"ו בניסן 23/4

פרטים נוספים בהמשך

*************

ביום שישי האחרון, נערכה קבלת שבת במועדון. טללית הרבָה השכילה לשלב את הילדים הקטנים והאווירה הייתה מאוד נעימה.

יש משהו מיוחד בהתכנסות הזו שפותח את התודעה להבנה רחבה של היותנו חלק מהטבע המשתנה. ההתייחסות לזולת ולעצמנו, באהבה, סבלנות והערכה מחזק את המקום האנושי.

אני חושבת שמפגש כזה מקרב לבבות ומעצים את הטוב שיש לנו ביחד.

אני מזמינה עוד אנשים להגיע לקבלת שבת בתאריכים: 20/5, ו – 24/6


ו. תרבות, רותי פורת

************

שי לחג

שי לחג יחולק  לחברים ביום שני 18/3 בין השעות 17:00-19:00 בחדר-האוכל

(למי שאינם עובדי-חוץ או עובדי-בקרה המקבלים שי במקום עבודתם)

בברכת חג-שמח כרמלה גלילי

*************

ממערכת הבריאות

1.      שינויים בשעות פתיחה במרפאה- בעקבות חשיבה ורצון לכוון מדויק יותר ויעיל יותר לצרכי הציבור, הוחלט כי החל מ1.5.2016:

·        בימים א' ג' ה' תתאפשר לקיחת תרופות גם בשעות הבוקר (7:30 עד 9:00)

·        ביום שישי (לאור מיעוט הפוקדים את המרפאה) תהיה המרפאה פתוחה לציבור בין 10:00 ל12:00 בלבד, למקרים דחופים, ולקיחת תרופות לאלה שרק ביום שישי יכולים לעשות זאת.

2.סדנת החייאה ועזרה ראשונה- על לוח המודעות בח"א נתלתה הרשמה ניסיונית לסדנת החייאה ועזרה ראשונה לילדים.

  מדובר על פגישה אחת בת מספר שעות.

באם תהיה היענות, תתקיים הסדנה לאחר פסח, פרטים בהמשך.

שנהיה בריאים ושבת שלום,

מענית וצוות המרפאה

***************************

למנויי פרטנר

מנויים במסלול 55 ללא הגבלה, שעדיין לא נרשמו לקבלת ההטבה של תוספת 2 ג'יגה כל חודש לחבילת הגלישה ללא עלות, יכולים לעשות זאת.

שתי אפשרויות להרשמה:

1.      האפשרות המומלצת – דרך אפליקציית my partner

2.      שליחת הודעת טקסט SMS למספר 999 עם המילה "מתנה".

תודה, טל גולן

תזכורת מענף המזון לקראת פסח

לקראת החג תזכורת: פסח בא!


·        ההרשמה לליל הסדר בחדר האוכל נתלתה והחברים מתבקשים להירשם. מחיר למבוגר: 30₪ ולילד עד כיתה ג' 20 ₪ .

·        הרשמה ללוקחים אוכל הביתה נתלתה גם כן. החלוקה תתקיים ביום שישי, 22.4.16 בין השעות 11:00-11:30.

·        חשוב! במהלך חופשת הפסח חדר האוכל ייסגר כל יום בשעה 14:00.

************************

אביב הגיע פסח בא


1.     ליל הסדר יתקיים ב -22.4.16, ההרשמה לאוכלים בחדר האוכל תתלה בהמשך וכך גם ההרשמה ללוקחים אוכל הביתה. לא תהיה ארוחת צהריים ביום זה.

2.     חג שני - יתקיים ב -28.4.16, תתקיים ארוחת ערב במתכונת הגשה עצמית, דרך הקופות. ח-א יהיה פתוח כרגיל (כמו יום שישי - צהריים עד 13:00).

3.     ב -29.4.16, שבתון פסח שני, פתוח צהריים עד 13:00. ארוחת ערב שבת תהיה בהגשה עצמית.

4.     ב -30.4.16, יום שבת,חדר האוכל יהיה סגור .

5.      החברים מתבקשים להתארגן בהתאם.

ברכת חג שמח, צוות ענף המזון

משולחן המזכירות - ענת נצר

משולחן המזכירות

 

באסיפה רבת משתתפים מיום 11.4.2016 נמסר כי הסתיימה ההתקשרות עם חברת "אבני דרך".

שאלת המשך עבודת צוות "פני גבע לאן" הועברה להצבעה בקלפי שתתקיים ביום שישי 15.4.2016.

 - בשבוע הבא מסיימת ענת נצר את תפקידה הזמני כממלאת מקום המזכיר/ה.

המזכירות תמשיך לתפקד כמזכירות מעבר לתקופה של 3 חודשים, על פי התקנון.

יובאו לדיון רק נושאים שלא ניתן לדחותם.

חברים שירצו לפנות למזכירות מתבקשים לשלוח את פנייתם למייל  mazkir@kvgeva.co.il

אנחנו מקוים כי בקלפי השבוע יאושר המבנה הארגוני החדש וצוות האיתור יוכל למצוא מנהל קהילה מזכיר חדש.

שבת שלום, ענת נצר

פניה לחברים - יפתח רונן

מול מבול המאמרים, התוכחות והעצות של כותבים שונים, נזכרתי במשפט יפה, שטבע מומו  הלא הוא  שלמה מנוסי  זכרונו לברכה, לפני כמעט 40 שנים בהקשר לכותב אחר ולוויכוח אחר:

" יד קלה לו למשורר, קלה אך לא מיובלת "כך פתח מומו את תגובתו לכותב, אלו היו המטאפורות של זמנים אחרים, אבל כאז גם היום קלה ידם של הכותבים, שכן יבלות האחריות והעשייה אינן על ידיהם.

עם זאת ולאחר  ששמעתי את דברי הדוברים הרבים באסיפה ביום ב'  האחרון , ונודה כי בדבר אחד לפחות הצליח צוות  'גבע לאן' : להחזיר חיים למוסד האסיפה ולו רק לערב אחד . ובכן לאחר ששמעתי בקשב רב את הדוברים השונים בחרתי שלא להגיב לכתבות קודמות,  אלא להציע; שהיה והציבור הגבעי ייתן את קולו בעד המשך ( ולו גם תחום בזמן ) פעילות הצוות, אציע לבחור לליווי חיצוני: אדם \ אנשים שהתמחותם בתחום הגישור ויסייעו לצוות להרחיב את בסיס ההסכמה הציבורית בעד תהליך השנוי  תוך כדי הסברת עקרונותיו לציבור.

ובאופן פרקטי :

ביולי 2014 הביע רוב גדול של חברים במשאל, את רצונו הקולקטיבי בכניסה להליך שנוי, מבוסס על עקרונות המיושמים בצורה זו או אחרת, במעל 200 קיבוצים .

בצמוד לאותה החלטה, הציבור בחר במשאל,  צוות שנוי רחב.  חלק מאותם חברים שנבחרו, בחרו לפרוש מפעילות בצוות , הנותרים המשיכו בגיבוש חוברת עקרונות העונה להגדרות השנוי כפי שבוטאו בהחלטת האסיפה והמשאל מיולי 2014.

בוודאי שהמלאכה לא נשלמה, וגם נעשו טעויות ועוד ימצאו כאלו. מטרתו של התהליך הנה להסביר, לשמוע,  לשפר ולתקן את הטעון תיקון ולהסכים על החלקים שעוצבו כהלכה.

הצעת מארגני העצומה משמעותה הפסקת התהליך וגלגול הגלגל שנתיים אחורה, האם לשם אנו רוצים לחזור? האם באמת יקום מיד צוות אחר מוכשר רגיש מקצועי שיתופי ומחדש, וייקח על עצמו לקדם את התהליך שהוגדר בהחלטת האסיפה? האם לאחר פיזור הצוות  ישתנו עובדות הבסיס הכלכליות הקובעות את המציאות בה אנו חיים ?

ואם קיים אותו צוות אלטרנטיבי , מדוע אין מבין חבריו היכולים לתרום, פונים להצטרף לצוות הקיים?

אני קורא לכל חברי גבע, שיתופיים ומחדשים, צעירים וותיקים, מתנגדים וחסידים, לקחת פסק זמן ללמוד את החוברת, להיפגש עם אנשי צוות השנוי, לשמוע ולהשמיע, להציע שנויים ולהבין ניסוחים.

בתום תהליך שייקח כשלושה חודשים יוכל כל חבר להתנגד לחוברת ולהחליט על השלכתה לפח האשפה, ובלבד שיקיים את שאמר אלברט איינשטיין: " על כל אדם לשפוט ולהחליט בעצמו, על פי מה שלמד והבין, ולא על פי מה שאחרים אמרו לו."

יפתח רונן.

שקיפות - מרים גיל

שקיפות

כמי שלקחה חלק בדיוני צוות "פני גבע לאן"  עד לפרסום והצגת המסקנות בפני החברים, אני מוצאת לנכון לפנות גם לחברי לצוות וגם לחברי גבע.

כדי שלא ילכו לטמיון כל השעות והמאמצים שהושקעו אני מציעה לקבל את הצעת חברי הצוות שנשארו. להמשיך בכל 5 השלבים שהציעו ככל שיידרש וכמה זמן שזה ייקח.

להפסיק מיד את ההתקשרות עם חברת "אבני דרך". שמענו אותם ומה שהם יכולים עוד להציע, חברי הצוות הגבעי יכולים לעשות. חבל על הכסף שאין לנו, לשלם להם.

כדי לבנות שוב את אימון הציבור, ואין ברירה אלא להכיר בכך, שהאימון נפגע, צריך שקיפות, לחשוף את הנתונים. כדי  לעשות זאת ולמנוע דברים כפי שנכתבו בדף 2009 ואותו ציטטה צלילה ברשימתה כתחושת חברים.

"מה שמשותף לכל  הקיבוצים המתחדשים, שכרבע מהחברים מקבלים משכורות  גבוהות ובאפשרותם ליהנות מהסבסוד הקהילתי. . . אותם החברים המרוויחים מהתהליך הם גם המובילים בד"כ את התהליך לשינוי" סוף ציטוט.

אני מבקשת שיפורסם כמה יקבלו לפי מש"א "בקרה" ואנשי "אבני דרך" ממלאי התפקידים הבאים:

מרכז-משק, מרכז ועדת-חינוך, עובד חינוך, סגן מנהל-מש"א, עובד בהנהלת-חשבונות, מנהל-רפת, מנהל-גד"ש, מנהל--דיר, מנהל-מוסך, עובד-רפת, עובד-גד"ש, עובד-דיר,  עובד-מוסך, מרכז ועדת-תרבות, ועדת-בריאות, מנהל-מפעל, מנהל מחלקה-במפעל, עובד תפ"י-במפעל, עובד רכש במפעל, מנהל שיווק בארץ, מנהל הנהלת-חשבונות במפעל, מנהל קבלרות, במפעל, עובד שיווק חו"ל במפעל, עובד במחלקת ייצור במפעל., עובד במחסן במפעל. מזכירה-רפואית, עובד-מכבסה, עובד-קיפוליה,עובדי מחלקות במפעל.

מהן ההטבות: רכב צמוד חופשי וכ"ו?

כמו-כן כל חברי צוות "גבע-לאן" כיצד סווגו משכורותיהם לאחר ההפרטה?

כשנדע פרטים אלו עלינו לפזר את הערפל ולדעת האם התחושה כפי שהייתה בציטטה לע"ל היא מוטעית ויעזור לחברים להמשיך בתהליך ברגיעה ולא מתוך תחושה שמישהו מנסה לנצל אותנו.

ברור שאי-אפשר להמשיך ללא שינוי. המציאות שחברים אינם תורמים לקהילה, לא מפרנסים את עצמם, אינם מוכנים לקחת על עצמם אחריות לא יכולה להמשך.

מצבנו הכלכלי הולך ומדרדר וגם את רמת-החיים שיש לנו היום לא נוכל להמשיך בלי הירתמות של כולם למשוך את העגלה במעלה הגבעה.

גילוי נאות. לאחר למעלה מ-45 שנה במפעל, מהן למעלה מ-25 שנה בתפקידי הנוכחי, כפנסיונרית, מה שהוצע לי: 500 ₪ לחודש ללא הגבלת מספר שעות עבודה, ככל שיידרש, או לפנות את מקומי למישהו אחר, צעיר יותר, שאולי יביא רעיונות לייעול העבודה, אם כי אין לו כמובן כל היכרות עם הספקים ואופן העבודה איתם. ואני אם ארצה להמשיך יותר לי בהתנדבות. . .

מרים גיל

דעות - זיוה אוחיון-רכט ; מנחם מזור

הפסקת עבודת צוות "גבע לאן?"  מהלך משתק או מהלך מייצב ?????

ההצבעה בקלפי השבוע, היא קריאה לציבור להתעורר ולבחון מחדש את הדרך שבה אנו רוצים להוביל שינוי בגבע. אל לנו להקל ראש ב- 133 חברים שחתמו על העצומה, כיוון שזהו דבר האומר דרשני!

אין כאן עניין אישי כנגד אנשים מסוימים, אלא פנייה לעצור את הדרך שבה בחר הצוות להוביל את התהליך הכולל. זוהי בקשה להחזיר את "המפתחות" לקבוצה, כדי שנוכל להגדיר מחדש את דרך ההתנהלות הנכונה לנו כחברה, וכן לחדד ולדייק לעצמנו, את הציפיות שלנו מצוות שינוי ומשינוי בכלל.  

מספר דברים בעקבות האסיפה השבוע:

·                   כפורשת ידועה מהצוות, אינני מבינה את המבקרים או את הקוראים לפורשים, לחזור ולהצטרף לצוות– האם אתם מצפים ממני שאהיה חתומה על מסמך עקרונות להפרטה??? והרי זה בניגוד גמור לתפישתי החברתית. כשעוד הייתי בצוות, עלתה שוב ושוב הבקשה להגיש מספר חלופות לציבור, כולל חלופה שיתופית ברוח התקופה, אך הדבר לא נעשה. התנהלות זו מעידה על כך, שלמובילי הצוות מטרה אחת בלבד, ושהם אינם קשובים מספיק לכלל האנשים, או שאינם מבינים את תפקידם הציבורי.

 מסמך עקרונות מגישים לאחר שנבחר מודל שינוי מועדף ולא לפני כן, שהרי מהי הצבעה על מסמך עקרונות אם לא הצבעה על שינוי אורחות חיים??? והצבעה זו דורשת רוב של 75 אחוז!  

·                   אי אפשר לערער את ביטחונם האישי של החברים פעם אחר פעם, ולא לקבל אחריות למולם. נושא הפנסיות לגמלאים, ולאחר מכן תמחור המשרות, הוביל לעצומה שעליה חתמו חברים רבים. הפסקת העבודה עם חברת "אבני דרך" נעשתה בזכות הלחץ החברתי של צוות הגמלאים, ולא משום שצוות "גבע לאן?" היה קשוב לרחשי ליבו של הציבור. והיו כאן הרבה יותר מרחשים! הפגיעה ברגשותיהם של חברים רבים בעקבות תהליך התמחור, הובילה לאיבוד אמון נרחב בעבודת הצוות. 

לכן, אינני מבינה את טיעונם של חברי הצוות: "עבדנו שנתיים על התהליך, תנו לנו להציג את העבודה שלנו". אין זה מן העניין כלל במקרה זה! לפנינו תהליך רציני, מורכב ורגיש ביותר, שאם אינו נעשה נכונה, יש להפסיקו ומיד. אין מדובר בעניין רגשי, אישי, או אידיאולוגי, אלא פשוט בתהליך שלא התבצע נכון, ומן הראוי שנעצור ונפעל עניינית בנושא זה, שהוא כל כך משמעותי וכבד משקל לכולנו -  כחברה וכיחידים.

·                   נושא נוסף ומקומם, הוא הניסיון החוזר ונשנה, לנסות ולכרוך את המצב הכלכלי בצורך לשינוי. המנהלים העסקיים והקהילתיים שלנו, צריכים ויצטרכו לעשות הכול, כדי שכולנו נוכל להתקיים בכבוד, כולל הסברה והירתמות של החברים ככל שיידרש.

על המנהלים, להיזהר מלהוביל אותנו לשיתוק קהילתי וכלכלי, ולו רק כדי למהר ולהגיע ליום הקובע, ועל אחת כמה וכמה, אחרי ששמענו את משרד רו"ח עובד גובי, אומר שמצבנו הכלכלי אינו מאוזן!.  לשאלה מהקהל השיב גובי, שהפרטה משפיעה לרעה באופן מובהק מבחינה כלכלית על הקהילה, בשנתיים הראשונות.  מדוע אם כך יש צורך למהר במצב לא מאוזן שכזה ???

אני מקווה  שכלל ציבור החברים מכל שכבות הגיל כולל הצעירים והמשפחות הצעירות, ייקח חלק פעיל יותר בנושא השינוי, ויהיה מעורב יותר בתהליכי קבלת ההחלטות.  ובעיקר, שלא יניח שמישהו אחר יעשה את מה שנכון בשבילו.  

בברכה, זיוה אוחיון-רכט

*******************************

חברים/ות –שלום !

את תמצית דרישתנו מצוות "גבע לאן",בחרתי להסביר בתאור שלקוח מהעולם הצבאי, (בזמני לפחות,שלפני עידן ה-ג'י.פי.אס/וויז),בואו נדמיין רגע שצוות "גבע לאן",הם כיתת חי"ר (בקורס קצינים-בסידרת ניווט לילה),קיבלו נקודת-ציון במפה וצריכים למצוא אותה בשטח. יצאו לניווט,לילה מזג אויר נורא,גשם שוטף,ערפל שלא רואים ממטר,הם מבינים שהם מסתובבים במעגלים,"מתברברים" ואין להם מושג איפה הם,מה עושים עכשיו?,ה"עקשן" בחבורה מציע להמשיך וללכת,עד שאולי ימצאו,לעומתו-"החכם" אומר:"בואו נחזור להתחלה וננסה שוב".

"פיתרון ביה"ס"-חוזרים להתחלה(כי זו הנקודה הודאית היחידה),מזדהים ויוצאים שוב לדרך.

עכשיו תדמיינו-שכיתת החי"ר הנ"ל,הם הנווטים שהולכים במשימת ניווט שתוארה,אבל הם לא לבד,אלא-מובילים אחריהם במסע,את גבע ,על כל חבריו חברותיו וילדיהם,וקרה אותו "בירבור" אדיר שתואר קודם,ולא מוצאים את היעד.

מה עושים?,כמו שאמרנו יש "פיתרון ביה"ס":נכון,חוזרים להתחלה,מפיקים לקחים,לומדים היטב את המשימה ויוצאים לניווט נוסף.

חברים/ות-בואו עכשיו נחזור למציאות שלנו בגבע-זה בדיוק מה ש "צוות הגימלאים",מציע לכם לבחור בקלפי(ביום שישי הקרוב),כ"פיתרון ביה"ס",למצב ה"בירבור" שהגענו אליו ,

זוכרים ? - חוזרים להתחלה,מפיקים לקחים,לומדים היטב את היעד ורק אז יוצאים שוב לדרך! (אבל הפעם,כנראה עם נווטים אחרים).

בברכת דרך צלחה-לכולנו,מנחם מזור

(כיום-חבר גאה,ב"צוות הגימלאים" בגבע ובעבר-קצין ומדריך בקורס קציני חי"ר )

דעות2 - רבקה ארצי ; אלי גורן ; רחלי וייס

הדים מן האסיפה

 יש הסכמה רחבה מאד בציבור החברים בגבע על הצורך בשינוי באורחות חיינו. אין  כיום מי שחולק על כך. עובדה חשובה זו עשוייה להקל על התהליך.

יש אי הסכמה רחבה מאד על יעילות תפקודו של הגוף שנבחר ליעץ("אבני דרך") על תפקודו של צוות "פני גבע לאן" , ובאיזה אופן ייעשה השינוי.

המילה שנשנתה וחזרה ונשננתה שוב ושוב באסיפה שדנה בנושאים אלה, היא: אמון וליתר דיוק אי אמון. הועלו סיבות רציניות ביותר, לא מעטות ,לאוירת אי האמון שנוצרה בציבור כלפי תפקודו של צוות פני גבע לאן.

אחזור ואבהיר אחת מהן.

מזה שבועות אחדים מצפים החברים לקבל את חוברת העקרונות השנייה, לאחר שצוות פני גבע לאן הודיע בדף השבועי על חלוקתה לחברים.החוברת כידוע לא חולקה.

עתה מבקשים חברי צוות פני גבע לאן לאפשר להם להפיצה, ואף לדון ביסודיות בעקרונות השינוי המוצגים בה.

הדבר מתמיה מאד!

שהרי כל הציבור בגבע איש איש בתורו, בעת שהוזמן לפגישת "תמחור", קבל כבר את הפרוש המעשי והסופי של חוברת עקרונות השינוי, מבלי שראה כלל את העקרונות שעליו יושתת השינוי. לא ראה, לא שמע, לא ידע, לא החליט ברוב המתבקש  כפי שמחייב התקנון. ללא כל סמכות וללא כל הסכמה כבר הוציא הצוות על דעתו בלבד את  עקרונות חוברת  השינוי מן הכוח אל הפועל!?.

מה הטעם, אפוא עכשיו, לדון בעקרונות, שללא שיתוף הציבור  כבר מומשו בתהליך התמחור??? שהוא כידוע השלב האחרון והסופי לאחר שהציבור הסכים ברוב מיוחס מאד על הדרך שהוצעה לו???

טעות כזו גם אם נעשתה בתום לב, היא בבחינת :" מעוות לא יוכל לתקון".

על כן אין מנוס ממינוי צוות אחר שיעלה בפני הציבור הצעות אחרות לדרכי השינוי.

כדי להוביל את השינוי כראוי לנו , לכולנו.

רבקה ארצי.

***********************

נכנסה בי חרדה מסוימת,

כאשר קראתי את החוברת של צוותי השינוי ראיתי שאין תשובות לכמה שאלות חשובות.שאלתי את מוקי בשיחת טלפון אם החששות שלי נכונות והוא אישר.מאותו רגע נכנסה בי חרדה מסוימת שקימת עד היום. מה יקרה אם אני אהיה חסר אונים. לא קבלתי שום תשובה. הבנתי שאפשר יהיה לגלגל אותי ממקום למקום היכן שיהיה יותר זול.אז הבנתי שהצוותים שכתבו חוברת זו אינם מתאימים לתפקיד הרגיש הזה וצריך להחליף אותם. אין שום הצדקה בעולם שאני אחשוש מה יקרה אם אהיה חסר אונים.

אלי גורן

**************

ביום שישי זה נלך לקלפי להצביע.

לא נצביע האם אנחנו בעד קבוץ שיתופי או מתחדש

לא נצביע האם אנחנו בעד עצירת תהליך הברור "גבע לאן" או בעד המשכתו

לא נצביע האם אנחנו בעד פרסום חוברת העקרונות של הצוות או נגד

ביום שישי זה נלך לקלפי להצביע אך ורק על השאלה :

האם אנחנו סומכים על מובילי צוות "גבע לאן" שידאגו לטובתנו, טובת משפחתנו, טובת הקהילה? נצביע האם אנו חושבים שקובעי הטון בצוות "גבע לאן" מסוגלים להובילנו לחוף מבטחים, או שמא לא.

כעת אנו יכולים כבר לשפוט על סמך הנסיון באופן התנהלותם במהלך השנתיים האחרונות. (בבחירת צוות הליווי החיצוני "אבני דרך", בטיפולם בנושא הפנסיונרים, בנושא התמחור. אי שיתופם באופן מספק את הקהילה בתהליך, בתזמון לא נכון של תהליכים, באי בניית אמון וגישור בין אוכלוסיות שונות ועוד.)

משמעות ההחלטה להפסיק את עבודת צוות זה, היא החלפתו במובילי צוות נבחרים אחרים, בתקווה שאלה יובילו את צוות "גבע לאן" למחוזות טובים יותר מאלה שעסקו בזה עד היום.

הצבעתכם חשובה, ההחלטה בנושא זה יש לה השלכות על החיים של כל אחד מאיתנו .

חשוב להצביע ולהשפיע, רחלי וייס

 

תקווה שנכזבה - מיכה קארו

‏12/04/2016

תקווה שנכזבה.

אסיפה מיוחדת נושא גבע לאן.מעבר לכל הסיבות החשובות להפסקת פעילות צוות "גבע לאן" במתכונתו הנוכחית, עצם זאת שהגענו לדיון בנושא המשך פעילות הצוות, מצביע על הבנה שגויה של התהליך.


לו הצוות היה מפנים את אי ההסכמה לצעדיו מוקדם יותר לא היינו מגיעים כלל לדיון הזה.

יותר מכך, לו גם הצוות חשב בזמנו שאולי "רק" 40 חברים לא מסכימים עימו והשאר תומכים בו, נניח, אך איך הצוות חשב לקיים מהלכים כשיש לו  אי הסכמה של עשרות חברים???? ואפילו הם רק 30-40 חברים ממורמרים!

תקוותי הייתה ונכזבה, שלפחות בסיום הדיון יקום מי מחברי הצוות ויאמר: עם התנגדות או אי הסכמה שכזו אנו עוצרים ופותחים את כל הנושא לדיון מחודש! (וכלל לא חשוב למי מהצדדים יש יותר, ולא מגיעים לקלפי).וקניתם עולמכם!!!

מיכה קארו.

תרבות בעמק

 

 

 

**********************************

שלום חברים,

מזמינה אתכם בחום כחלק מסדרה של מפגשים/ערבי תרבות וכ'ו

ערב שירה בציבור עם האמן והפיזמונאי-יוסי גמזו

7/4 יום חמישי 20:00 בגלריה בעפולה

ועל הדרך מוזמנים לבקר ולסייר בתערוכה "בקרוב תעבור פה רכבת"
********************

 

 

הריקוד חוזר

Singing Dancing Ceremony

הריקוד למען האחד

2016

חוזר לישראל!

מובילי הריקוד:

ברט אלמונד - אנגליה

חגית רוזנברג - ישראל

המקום: יער הפיות

המועד : 5-7.5.2016

איך זה התחיל:

לפני מספר שנים קבלה ג'ין ווייט-איגל חזיון "ריקוד שירה", ריקוד שמטרתו לעורר את הזיכרון של מי אנחנו ומאין באנו. ריקוד שמטרתו לאחד את שהופרד. בתקופה של קיטוב חמור על כדור הארץ שלנו, מתקבלות החלטות הנושאות בחובן את הפוטנציאל ליצור פירוד המוני ברמות רבות.

הגיע הזמן להיזכר מי אנחנו... להיזכר כי אנו וכל החיים מחוברים כחלק מתודעה אחת. במגע עם העולם שלנו על בסיס יומיומי,  אנו יוצרים עוד פירוד,  או שאנו זוכרים מי אנחנו ומוצאים את החסד והכוח לאהוב את מה שנמצא לפנינו בכל רגע חולף.

בריקוד, צלילי התוף ושירה ספונטנית נושאים את הרוקד אל המרכז המקודש, מלווים אל התדר הראשוני שהוא מקור הבריאה כולה.

במרחב הזה אנו חווים את עצמנו כעצם חלולה דרכה מפיחה הרוח את נשמת החיים... וכאן אנו זוכרים כי אין כל הפרדה.

Time of separation is over

~~~~~~~~~~~~~~~~

לאחר הפסקה של 3 שנים אנו שמחים להזמינכם להצטרף אלינו באביב, ביער הפיות בבית אורן, לחוויה בלתי נשכחת ועוצמתית של מסע משותף, עמוק, מהנה, מאתגר, מיוחד, מחבר…... הריקוד  יחל ביום חמישי, 5 במאי בשעה 12:00 ויימשך עד אחה"צ ביום שבת 7 במאי 2016 .

טקס הפתיחה יהיה בסווטלודג' ולאחריו לא תתאפשר כניסה למתחם.

הרקדנים ושאר אנשי הצוות מוזמנים להישאר עד יום ראשון בצהריים כדי לאפשר עיבוד החוויות.  

למען האחד הינו ארגון ללא מטרות רווח. כל התרומות משמשות בצורה ממוקדת ומקודשת לתמיכה בצורכי הריקוד.

פרטים נוספים ורשימת הדברים הדרושים  תבוא בהמשך.

עלויות:

רוקדים – 900-1300 ₪ לרוקדים המבטיחים מקומם עד לתאריך 5.4.16 תינתן הנחה של 150שח.

צוות     - 300 ש"ח.

ההרשמה בעיצומה!

להבטחת מקום ניתן לשלם מראש עד 5.4.16 לחשבון 312397 בנק הפועלים (12), סניף 735 עבור במחשבה שנייה – הריקוד (בשייק או בהעברה בנקאית).אנא שילחו במייל אישור/ אסמכתא ששילמתם.

ביטולים יתאפשרו עד שבועיים לפני ההתכנסות. ביטול עד שבועיים לפני, יזכה בהחזר במחצית התשלום. ביטול עד שבוע לפני, לא יקבל החזר.

בברכה

מתאמת הריקוד:  

עירית ברבר -  גוריון

iritbarber@gmail.com

טל: 054-7245458054-7245458

העתקת קישור