דף מספר 2199
15/1/2016
רשימת המאמרים
לחצו כאן להצגת כל הכתבות ברצף
דף 2199

דף מספר 2199 ה' בשבט תשע"ו 15 בינואר 2016

עריכה והדפסה : נעה ידין  ועדנה לנדאו

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il

ענני כבשים בשמי גבע

 

צילום אבשי בן-יהודה

 

הודעות,, דעות ובקשותתוכנית חוג העמקים לשבוע שבין 17-23/1/2016

*

מועדון זמר עם שרהל'ה שרון

יום א' 17/1 עין-חרוד-איחוד, 20:30

*

חוג בטחון

יום ב' עין-חרוד-איחוד, 20:30

פרופ' אייל זיסר –

סונים ושיעים בין מדינות ערב וארגוני הטרור.

 

*

קפה-תרבות

מושב ברק, 20:00

רועי רמשין – על הדבש ועל העוקץ

הצד האחר של נעמי שמר

*

חוג יהדות

יום ד'  13/1 גבע 20:30

ד"ר ירון זילברשטיין

רצף ותמורה. מינויים של תלמידי רבי יהודה הנשיא לתפקידי הנהגה

****************

 בקשה

על מנת למנוע מבוכה מהקופאיות בחדר-האוכל, חברים מתבקשים להמנע מלעבור ליד הקופה עם  שקיות-אוכל מהבית . את השקיות מהבית אפשר להניח על שולחן האוכל ורק אח"כ לעבור בקופה ולשלם.

תודה, עובדי חדר-האוכל

***********

מן העתונות

ראונדאפ חומר הריסוס הפופולארי בישראל/ מתוך מדור חדשות הבריאות של YNET

 הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן ששייכת לארגון הבריאות העולמית קבעה,כי קוטל העשבים "גלייפוסט" הוא הראונדאפ, עלול להיות מסרטן. בישראל מרססים בחומר זה בכל עיר וגינות ציבוריות.

המחלה המקושרת לחומר זה היא סרטן מסוג לימפומה(שאינו הודגקין) ישראל נמצאת במקום הראשון בעולם בתחלואה בסרטן זה.

ראונדאפ נמצא בשימוש עיקרי בתוך ישובים,ולכן הוא גורם להיחשפות גבוהה עוד יותר.

לפי פרסומי הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן,מחקרים שבוצעו בעבר הראו,שהחומר עלול לגרום לסרטן בבעלי חיים.

בעקבות זאת החומר הוגדר כמסרטן אפשרי כבר ב-1985.במחקרים נוספים התברר כי החומר זה עלול לגרום לשינויים גנטיים בתאים אנושיים.

ישראל היא מדינה קטנה מאוד בה אין הפרדה בין אזורים חקלאיים ללא חקלאיים.לכן,החשיפה היא גבוהה. ראונדאפ נשאר בקרקע לפרקי זמן משתנים.למשל החומר נמצא בקרקעות יער שבדיות עד שנתיים לאחר השימוש בריכוז המומלץ לצרכן.

דוגמא נוספת למחקר שנעשה בשבדיה ע"י שיטת מדידה שבודקת את ריכוז החומר,נמצא כי החומר נשאר בקרקע 750 יום לאחר עונות בהם יש הרבה משקעים.סתיו וחורף.

לא צריך להרחיק לשבדיה,בקיבוצים נעשה שימוש נרחב בראונדאפ בסביבת המגורים בחצר הפנימית ומחוצה לה.

מידע זה הינו מטריד ביותר,והגיע הזמן לתת את הדעת על כך.

לידיעתכם, אסנת

***************************

יהיה עוד תפקיד מפתח לאליטות החילונית שבנו את המדינה (ידיעות אחרונות)

מאיר שלו כתב בערך כך."נכון שהאליטה החילונית ירדה מגדולתה והיום כוחה של האליטה הדתית-לאומית עלתה. אך צריך להדגיש שהאליטה החילונית היא זאת שבנתה את המדינה ואילו האליטה הדתית-לאומית היא זאת שתהרוס את המדינה".

אחרי משבר עמוק שיבוא יהיה תפקיד מפתח לאליטה החילונית שבנתה את המדינה. לא עבר זמנה. התנועה השיתופית היתה חוד החנית שלה. וכשהגלגל יסתובב כל אלה שנסחפו בזרם הרכושני או הים הגדול יאבדו את זהותם והקיבוצים השיתופיים והקבוצות השיתופיות יהפכו לראש החץ של החזרה אל מדינת ישראל ערכית, שפויה עם עתיד.

נשמור על עצמנו כחלק מראש החץ הזה ונשאר קיבוץ שיתופי יחד עם משמר-העמק, חצרים ויטבתה וגבע תמלא את יעודה האמיתי.

אלי גורן

משולחן המזכירות

אסיפת קבוצת גבע

תערך ביום ג' 19/1/16 בשעה 18:00 במועדון לחבר

סדר היום

1.      אישור מינוי ענת נצר כיו"ר זמני של ועד ההנהלה לתקופה של 3 חדשים. אישור המינוי באסיפה.

2.                  הצגת תקציב אחזקות גבע ואישור באסיפה.

3.                  הצגת תקציב הקהילה ואישור באסיפה.

חוברות תקציב אחזקות ותקציב קהילה ניתן לקבל במזכירות.

 

משולחן המזכירות

1. ביום    12/15 /29 התקיים דיון בהשתתפות חברים בנושא יישום תכנית הבניה הרב-שנתית משנת 2009.

בישיבתה ביום 12/1/16 אישרה המזכירות הקמת צוות לגיבוש הצעה להקצאת מקורות כספיים להמשך יישום התכנית בתקציב 2015.

2. המזכירות מציעה לאסיפה למנות את ענת נצר ליו"ר זמני של ועד ההנהלה לתקופה של 3 חדשים.

 פרלמנט שבת בבוקר


קיבוציים שיתופיים יוכלו לרכוש את קרקעות המגורים בהנחה

קיבוצים שיתופיים יוכלו לרכוש את קרקעות המגורים בהנחה

על פי ההחלטה שתאושר היום במועצת מקרקעי ישראל, אגודות שיתופיות יוכלו לחתום על חוזה חכירה לדורות על כלל שטחי המגורים - עבור תשלום של בין 3.75%–33% משווי הזכויות על הקרקע ■

 האגודה לצדק חלוקתי: "מתן זכויות בנייה בשיעורי התשלום הזעומים שנקבעו הוא בלתי־סביר בעליל. מדובר במכירת חיסול 'בנזיד עדשים'"

נמרוד בוסו 13.01.2016 08:26

מועצת מקרקעי ישראל, בראשות שר האוצר משה כחלון, צפויה לדון היום בהצעה שלפיה קיבוצים שיתופיים ואגודות חקלאיות שיתופיות יקבלו אפשרות לרכוש את שטחי המגורים בקיבוצים. אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, המועצה צפויה לאשר את ההצעה.

על פי המנגנון שקובעת הצעת ההחלטה (מס' 603), הקיבוצים והאגודות יוכלו לרכוש את כלל שטח המגורים בשטחם באמצעות תשלום חד-פעמי בסך 3.75% משוויין השמאי של זכויות המגורים הקיימות.

לאחר התשלום, ישויך השטח לאגודה, וזו תוכל לחתום על חוזי חכירת משנה מול חברי הקיבוץ.

חברי קיבוץ חדשים יידרשו לתוספת תשלום של עד 33% משווי זכויות הבנייה. תשלום זה יידרש גם עבור כלל זכויות הבנייה שטרם מומשו, וכן עבור זכויות בנייה עתידיות. עם זאת, על פי ההחלטה, בחלק מהמקרים ניתן יהיה לפרוס את תשלום דמי החכירה המהוונים על פני 10, 15 ואף 19 שנה. מלבד זאת, באזורי עדיפות לאומית ובקיבוצי עוטף עזה יינתנו הנחות נוספות.

העיקרון שלפיו רשאים הקיבוצים לרכוש את הקרקעות בשליש משוויין נקבע לפני יותר מעשור, במסגרת החלטה 979, שכבר הוגשו נגדה כמה עתירות לבג"ץ - הן על ידי הקשת הדמוקרטית המזרחית והן על ידי התנועה הקיבוצית ותנועת המושבים, כל גוף מטעמיו. ואולם, מלבד שינויים קלים, ההחלטה נותרה על כנה.

מסלול השיוך החדש שמעגנת ההחלטה שתידון היום מכונה "חלופת האגודה". מדובר באלטרנטיבה למסלול שיוך שכבר קיים כיום בקיבוצים, שמאפשר לחברי הקיבוץ לשייך את בתיהם באופן פרטי, בחוזי חכירה שנחתמים ישירות מול המינהל.

"חלופת האגודה" נולדה בעקבות פנייה של הנהגת התנועה הקיבוצית לשר השיכון הקודם, אורי אריאל, בטענה כי יש לאפשר לאגודות שיתופיות שחבריהן יחפצו בכך להיות "בעלות הבית" של זכויות הבנייה בקיבוצים, כדי לאפשר לחבריהן שליטה באופי והרכב האוכלוסייה, על מנת לשמר את צביון הקיבוץ. באופן זה, האגודה נהפכת לגורם ביניים, שחתום על חוזה חכירה מול רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), ומחכיר את הקרקע בעצמו לחברי הקיבוץ.כבר כיום מצויים כמה קיבוצים בהליך שיוך זכויות בנייה "פרטי", כלומר כזה שנחתם ישירות בין המינהל וחברי הקיבוץ - בהם קיבוץ להבות חביבה בשרון, קיבוץ דברת והמושב השיתופי תלמי יפה.

"הטבות לקיבוצים האמידים ביותר בארץ"

האגודה לצדק חלוקתי תקפה אתמול את הצעת ההחלטה, וקראה לשר האוצר שלא לאשר אותה, מחמת היותה מיטיבה באופן בלתי־סביר עם המגזר הקיבוצי, ובראש ובראשונה עם קיבוצי מרכז הארץ. "מתן זכויות בנייה לאגודת הקיבוץ, בהיקף כמעט בלתי־מוגבל, באופן נרחב כל כך ובשיעורי התשלום הזעומים שנקבעו - הינו בלתי־סביר בעליל. מדובר למעשה על מכירת חיסול של הקרקעות בקיבוצים 'בנזיד עדשים'", טוענת עו"ד רויטל ברילנשטיין, שאף העבירה פנייה בנושא לכחלון יחד עם חברי "פורום הקרקעות".

בפנייה נכתב כי "עיון בהצעה מלמד כי מלבד בנייה נרחבת של יחידות בגודל 160 מ"ר, מוענקות זכויות גם במגרשים מתוכננים ריקים ומגרשים עתידיים שטרם תוכננו, בתוך חלקת המגורים או מחוצה לה, וכן מוענקת אפשרות לבניית אינספור יחידות דיור של 55 מ"ר, שכלל אינן נספרות. מדובר, למעשה, בהפרטת מקרקעי הציבור לידי מעטים ומתן אפשרות בנייה נרחבת וכמעט בלתי-מוגבלת.

"עיון בטבלה מלמד שמדובר בשיעורי תשלום זעומים ואף מגוחכים לקופה הציבורית. במרכז הארץ ובאזורים שאינם אזורי עדיפות לאומית, זוכה חבר ותיק לקבל זכויות בנייה עד 160 מ"ר, בשיעור תשלום של 11.58% במקום 29.25% - בשל הקדמת התשלומים והקנייה המרוכזת. במגרש שלגביו אין תוכנית ייגבה תשלום של 17.96% במקום 29.25%. אלו רק דוגמאות להנחות המוענקות כאן, לראשונה, לא לנזקקים או מחוסרי דיור או לבניית דיור ציבורי - אלא לקיבוצים האמידים ביותר בישראל. כמובן שבאזורי עדיפות לאומית א' וב', שיעורי התשלום הם נמוכים אף יותר".

"בשורה גדולה"

לצד אישור החלטת שיוך הקרקעות לקיבוצים, נחתמים בימים אלה גם חוזי החכירה לדורות הראשונים בין רמ"י לבין בעלי נחלאות חקלאיות במושבים. ל-TheMarkerנודע כי בימים האחרונים הביאה מנהלת אגף חוזים לדורות ברמ"י, שולה בן־צבי, את ארבעת החוזים הראשונים לאישור הנהלת המינהל - לגבי חכירת נחלות במושב אביאל, במושב גהה ושתיים במושב שדה חמד. זאת, כחלק מפיילוט שנעשה לשם יישום החלטה 1411, המאפשרת חתימת חוזי חכירה לדורות במושבים.

כמו במקביליהם הקיבוצים, גם כאן נדרשים בעלי הנחלות לשלם 3.75% משוויה המלא של הנחלה על מנת לעגן את זכויותיהם בקרקע, דבר הדרוש להם לביצוע פעולות תכנון ובנייה שונות בנחלה, ובכלל זה הקמת יחידת דיור שלישית.

יו"ר אגף קרקעות בתנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח, שמלווה את הפיילוט מול המינהל, ברך על חתימת החוזים הראשונים: "מדובר בבשורה גדולה, שבוודאי מצטרפת להחלטה על אישור היחידה השלישית בחודש שעבר על ידי המועצה הארצית לתכנון ובנייה. כעת, כשהחסם המרכזי במינהל להתחלת הפיילוט נפתר, וקיימת מערכת ממוכנת באגף החוזים שיש לה את היכולת לקלוט את עסקת היוון חלקת המגורים - אנו מצפים שקצב היישום יקבל תפנית דרמטית, ובעלי הנחלות ייכנסו בהיקפים גדולים יותר ליישום ההחלטה".

 

מפקד למפלגת העבודה - דני פלג

 

 

מפקד חברי גבע לשנת 2016 – למפלגת העבודה:

§        כידוע לפני כשנה חברי גבע החליטו בקלפי ( בהמלצת המזכירות )  כי התשלום עבור חברות במפלגה (כלשהי)  הוא על חשבון החבר.

§        חרף המאמצים שלי לשכנע את החברים כי המהלך שגוי  ואף שקלתי עכב כך לפרוש מפעילות.

§        אני מנסה ללכת בדרך "החדשה" ולבצע מפקד בגבע אשר אמור להסתיים בסוף ינואר 2016 .

§         הסכום הכספי לשנה : 55 ₪ לגימלאי/ת – 75 ₪ ל"צעיר".

§         אופן התשלום : או באמצעות צ'ק מרוכז של קבוצת גבע וחיוב החבר/ה בתקציב האישי. או ישירות  באמצעות כרטיס האשראי.

§        רק חבר/ה שיאשר לי "חברות" בחתימת ידו - אמשיך את חברותו במפלגת העבודה.

§        בימי שישי הקרובים :16.1 +23.1 +30.1 –אקבל קהל בחדר האוכל בארוחת הבוקר.

§        אשמח לפקוד חברים/ות חדשים.

§        מצורפת פנייה אישית לחברים של ח"כ איתן ברושי על חשיבות ההתפקדות למפלגת "העבודה".

בברכה דני פלג

 

קיבלנו במייל

קבלנו במייל

 

להלן תלוש משכורת של אברך לחודש

גיל: 28, מצב משפחתי: נשוי + 4

תפקיד: אברך

ימי חופשה נצברים: 365 יום       שעות עבודה בפועל: 0.

שכר יסוד:

מלגת אברך - 3800 ₪         הבטחת הכנסה - 2900 ₪

קצבאות ילדים - 3150 ש"ח (תעריף זכאי הבטחת הכנסה / חוק ההסדרים) =

סה"כ ברוטו: 9850 ש"ח

עבודה לא מדווחת4000 - 5000ש''ח  מס הכנסה = 0  סה"כ נטו מזומן לכיס כ 15,000 ש"ח,

הטבות:

פטור מארנונה - 600 ש"ח לחודש

"דיור למשתכן" - דירה ברבע מחיר ללא משכנתא בשכונות לחרדים בלבד

חינוך חינם לילדים.יום לימודים ארוך,סיעוד, הסעות,חוגים, קייטנות מסובסדות ב 100%

שווי ההטבה כ 2,500,000 ש"ח לפחות!!!!!!!!!!!!!!!!

פטור ממס הכנסה

פטור משירות צבאי  3 שנים ,+ 20 - 30 שנות מילואים,

אנשים אלו לא הולכים לצבא אבל יושבים בממשלה וקובעים מתי אני יוצא למלחמה וכמה מילואים אנו נעשה . לא משלמים מסים אבל מכהנים באוצר (סגן שר )וקובעים כמה מסים אנו נשלם . הם קובעים בשבילי מה אעשה בשבתות . סוגרים כבישים ומידים עלינו אבנים ,כי הם בעלי המדינה ומטיפים לנו מוסר. 

בנוסף לכך הם לא מכירים במדינה .  הם אדונים שלנו . היתה לנו מדינה ונכחדה אחרי כשמונים שנה וכעת לאחר אלפיים שנה אלוהים מנסה שוב.

רבותי נברך / בארי צימרמן

כשבאים לחסות בצל זהותנו, תחת כנפי השכינה שלנו, בבית הכנסת של השכונה שלנו, לטבול במקווה הלאומי שלנו, לזאת ייקרא גיור. וכשמישהו משלנו עובר לצד אחר כלשהו זה כבר כיעור, או בלשון אחר התבוללות. חנה'לה התבוללה.

חנה'לה ומוחמד התאהבו נואשות / אבל הזיווג זכה לתגובות קשות / משפחת הבחור ניתקה קשר / משפחת הבחורה  יצרה קשר / עם "יד לאחים" / נמשכו חוטים / הופעלו תותחים / הקשר נפרם / היום מוחמד מעבר לים / וחנה'לה, שבורת לב אך נושמת / המשיכה בחייה כאן / ללא חתן

עד שפגשה ביעקב כהן / בחור כלבבה / עתיר מעלות / נסתרות ונגלות / סטאז'ר במחלקת ילדים / היא מזל סרטן והוא מזל גדי / ההורים היו בעד / אלא שהמזל שוב בגד / כי מדינת ישראל / לא חושבת שיעקב כהן יהודי (לסווטלנה סבתו אין מסמכים אמינים / ויוליה אמו לא מזהה את שבעת המינים) / אז משפחתה של חנה'לה התחרפנה / ואחרי קצת יותר משנה / יעקב נסע לקנדה / לבדו / להגשים את יעודו / וחנה'לה, שבורת לב אך נושמת /  המשיכה בחייה כאן / ללא חתן

עברו שנים / חנה'לה נטולת החתנים / עשתה קריירה בתקשורת המונים / וגם הלב לאט לאט התאחה / ופעם, בצאתה מן הברֵכה / בקאנטרי של רמת אביב / היא פגשה בחור חביב /  למודת ניסיון היא מיד חקרה מי הוא מי / קודם וידאה שאינו מוסלמי / אחר כך עשתה לו בירור יהדות / בדקה בתעודת הזהות / נזהרה מכל טעות / אבל כשחשבה שהכל מסודר / כשישבו, אחרי שבועיים, מחובקים על הבר / שח הבחור, לפי תומו / על עצמו / על אמונתו / ופתאום, כזאב היוצא מן השיחים / נחשף בפניה כיהודי משיחי / ולחנה'לה הנדהמת נגמרו המלים / שוב, מסתבר, עברה על הכללים / של מדינתה הנאורה, הדמוקרטית, הפתוחה / בה שולטות הדעות הקדומות, מתפשטת החשיכה  ואז, סוף סוף, חנה'לה לא התבלבלה / ולא התבוללה / אלא עשתה בחוכמה / והתחתנה עם עצמה 

תרבות בעמק

 

 

ידידים יקרים,  הפעם מצפה לכם חוויה יוצאת דופן: הקונצרט "לראות את הצלילים" יעסוק במלחינים ש"ציירו" בצלילים, והציירים שהמוסיקה "פרצה" מציוריהם.

בקונצרט נשמע מיצירותיהם האהובות של רחמנינוב, שומן ומוצרט ונצפה במצגת ציורים מרהיבה.

אירנה פרידלנד: פסנתר והנחייה   אילן שול: קלרינט    אבשלום שריד: ויולה.

כרטיסים: 75 ₪ במכירה מוקדמת  |  95 ₪ ביום הקונצרט. מומלץ להזמין כרטיסים מראש!

להזמנות: 04-6486038 / 04-6531670  בימים א'-ה' , 09:00-16:00.

בתום הקונצרט: אתם מוזמנים לבקר במוזאון. בחצר הפסלים קפה וארוחות קלות. 

 שלכם, ציפי לסקי וצוות המשכן.


העתקת קישור